fbpx

Білл Гейтс назвав топ-5 найкращих книжок 2018 року

Редакція Вт., 04.12.18 Новини

До списку Гейтса потрапили книги різних жанрів: від правил медитації до військової літератури.

Щороку у грудні Білл Гейтс розповідає про книги, які його найбільше вразили. У цьому році засновник Microsoft назвав 5 книжок, серед яких мемуари, розслідування та навіть філософія.

Тара Вестовер, «Учениця. Зрадити, щоб знайти себе»

«Я думав, що добре вмію займатися самоосвітою, поки не прочитав мемуари Тари Вестовер», – визнав Гейтс.

Тара не ходила до школу і не відвідувала лікарів до 17 років, тому що її батько був мормоном і вірив у кінець світу. Через це сім’я Вестоверів жила в ізоляції від цивілізованого світу. У своїх мемуарах письменниця розповідає, як жага знань змусила її піти проти сімейних правил і отримати вчений ступінь у Кембриджському університеті. Поки є лише англійською.

Пол Шар «Армія без людей. Автоматизована зброя і майбутнє війни»

На свята більшість людей навряд чи замислюється про автоматизовану зброю, але Гейтс вважає, що від цієї книги важко відірватися. У ній обговорюється досить складна тема використання штучного інтелекту в озброєнні, але автор чітко пояснює всі плюси і мінуси автоматизованої зброї. Шар чудово розбирається в питанні – ветеран війни, він допомагав уряду США розробляти закони про використання подібного озброєння. Поки є лише англійською.

Джон Каррейра «Дурна кров»

Журналіст The Wall Street Journal Джон Каррейра опублікував у вигляді книги власне розслідування про зліт і падіння скандального медичного стартапу Theranos.

За словами Гейтса, історія компанії виявилася більш неймовірною, ніж він думав, і від книги було важко відірватися. У книзі є все – хитрі афери, корпоративні інтриги, історії, які підірвали ЗМІ, зруйновані сім’ї та крах компанії, яка спочатку оцінювалася майже у $10 мільярдів. Поки є лише англійською

Юваль Ной Харрарі «21 урок для 21 століття»

Білл Гейтс – величезний фанат творчості Харрарі, остання книга якого теж припала йому до душі. Якщо у «Sapiens. Коротка історія людства» і «Homo Deus. Коротка історія завтрашнього дня» автор розповідав, відповідно, про минуле й майбутнє, то цей твір повністю присвячений сьогоденню.

Якщо наприкінці 2018 року ви ще не до кінця розумієте, що відбувається у світі, то «21 урок для 21 століття» допоможе розібратися в ситуації і замислитись, з якими труднощами стикається людство. Книга вже є в українському перекладі.

Енді Паддікомб «Медитація і усвідомленість. 10 хвилин на день, які приведуть ваші думки у порядок»

Білл Гейтс разом із дружиною Меліндою нещодавно стали захоплюватися медитацією, і ця книга дуже їм допомогла. Паддікомб починає розповідь з історії про те, як простий студент став буддійським ченцем, а потім євангелістом медитації. Якщо ви хочете спробувати практикувати усвідомленість, це керівництво буде просто ідеальним варіантом. Поки книга є англійською та російською.

Джерело: GatesNotes


У The New York Times назвали топ-100 головних книг 2018 року

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: