Ранкові інтерв’ю можуть підвищити шанси отримати роботу завдяки меншій упередженості рекрутерів, пише Business Insider.
Якщо у вас є вибір, коли прийти на співбесіду, обирайте ранковий час, кажуть експерти. Це може стати невеликою, але важливою перевагою, особливо на конкурентному ринку праці.
Як виявили різницю в оцінках кандидатів
В ізраїльському стартапі Informed Decisions, який допомагає організаціям покращити співбесіди за допомогою ШІ, проаналізували дані на основі тисяч інтерв’ю. І виявили, що оцінки кандидатів часто залежать від часу доби. Люди, які проводять співбесіди, зазвичай дають вищі бали кандидатам, з якими зустрічаються у першій половині дня.
Як пояснила психологиня та CEO компанії, докторка Ширан Данок, у ранкові години інтерв’юери часто налаштовані більш позитивно. Вони ще не втомилися від інших зустрічей і можуть бути в кращому настрої. Ця тенденція не абсолютна, але в умовах жорсткої конкуренції навіть незначна перевага може змінити ситуацію.
Інші дослідження, як-от аналіз судових рішень в Ізраїлі, підтверджують, що час доби впливає на рішення людей. Вранці та після перерв судді демонстрували більшу поблажливість, ніж під кінець робочого дня.
Як розв’язати проблему упередженості
Докторка Ширан Данок зауважила, що коли інтерв’юери усвідомлюють свої упередження, вони можуть вжити заходів, щоб їх подолати. Наприклад, невелика перерва або чашка кави перед співбесідою у другій половині дня може допомогти їм налаштуватися більш об’єктивно.
Іншим способом зменшити вплив людської упередженості може бути використання штучного інтелекту. За словами Кікі Лотнер, співзасновниці сервісу для справедливого найму SeeTalent.ai, автоматизовані системи можуть давати більш об’єктивну оцінку. Наприклад, під час відеоінтерв’ю, проведеного ШІ, кандидат може мати справедливіші шанси на роботу, адже тоді процес зазвичай більш структурований, ніж коли розмову веде людина.
Втім, за словами Еріка Мозлі, CEO технологічної компанії Workhuman, ШІ може бути «навчений» уникати упередженості, лише якщо забезпечити належну «гігієну даних». Водночас неправильно задані алгоритми можуть лише масштабувати наявні проблеми. Тому варто не покладатися на ШІ цілком, а перестрахуватися — наприклад, долучивши до роботи над алгоритмами юристів та представників відділу кадрів.
Потрібна робота?
У нас на сайті ви знайдете вакансії перевірених українських та міжнародних компаній!
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.