Carbominer

IT продуктові
Warsaw, Київ
Перевірена
CO2 from the open air. Anytime. Anywhere.

Carbominer — український кліматичний стартап, який розробив нову технологію зі вловлення CO₂ з відкритого повітря. Інновація допомагає власникам теплиць отримати екологічно чистий вуглекислий газ для стимулювання росту рослин.

робота, вакансії в Carbominer
10людей в команді
2офіси: в Києві та Варшаві
4роки досвіду

Унікальна технологія з перетворення CO₂ на корисний ресурс

Мета Carbominer — створити ефективну, оптимальну за ціною та екологічно чисту технологію, що допоможе людству замінити CO₂ з викопних джерел на CO₂ з атмосфери.

Основний продукт компанії — високоякісний CO₂ без шкідливих домішок, з food-grade чистотою на рівні 99,8%, що гарантує безпечність його використання в агропідприємствах та харчовій промисловості.

Унікальність пропозиції Carbominer полягає в тому, що клієнти мають змогу платити за фактично спожитий CO₂. Такий підхід мінімізує поріг входу для вертикальних ферм та невеликих теплиць і дозволяє їм заробляти одразу з першого циклу вирощування.

Крім цього, компанія пропонує власникам теплиць IoT-систему моніторингу мікроклімату теплиць Carbominer MMS. Це спеціальний сенсор, який вимірює показники мікроклімату теплиці (рівень CO₂, вологість та температуру повітря, освітленість, вологість ґрунту) і допомагає фермерам приймати зважені рішення щодо створення оптимального мікроклімату для культур.

Історія розвитку стартапу

Проєкт Carbominer заснував досвідчений київський підприємець Микола Осейко навесні 2019 року. Концепція стартапу народилась під час дискусії з сімейним лікарем про вплив змін клімату та підвищення рівня CO₂ на здоров'я населення. Вже тоді вчені били на сполох і говорили про негативні наслідки змін клімату та небезпеку зростання рівня концентрації вуглекислого газу в атмосфері. Так у Миколи виникла ідея зменшити шкідливий вплив вуглекислого газу та перетворити його на корисний ресурс.

Щоб підтвердити життєздатність свого задуму, підприємець провів низку експериментів та створив перший прототип. У січні 2020 року стартап отримав фінансування на відкриття першої невеликої R&D лабораторії та формування команди. А в лютому вже було зареєстровано компанію Carbominer Ukraine.

Відтоді команда зростає, працюючи над покращенням технології та пошуком оптимального способу для виокремлення CO₂ з повітря. Протягом усього шляху Carbominer підтримували VC та Angel інвестори, некомерційні організації, партнери, акселератори, cleantech та agritech експерти з усього світу. У 2023 році компанію прийняли до програми Google for Startups CEE.

Команда працює у кількох локаціях у Києві та Варшаві

Головний офіс у Києві — це серце і мозок стартапу. Саме тут зароджуються всі ідеї для експериментів й інженерних інновацій.

Виробничий цех у Києві — це місце, де проводяться експерименти та впроваджуються прикладні рішення для оптимізації технології CO₂ Direct Air Capture. Саме тут збудували та протестували робочу установку Carbominer, яка вже пройшла офіційні пілотні випробування та довела можливість вловлювання CO₂ з відкритого повітря.

Офіс у Варшаві на території коворкінгу Google For Startups. Це оупенспейс-простір, де обʼєднані стартапи з різних індустрій з України та Польщі. Тут співробітники Carbominer розробляють рішення для просування бренду та продуктів компанії, записують та монтують відео для стейкхолдерів, готують пропозиції для партнерів. 

Компанія Carbominer Ukraine є резидентом стартап-програми Diia.City та визнана критично важливою для функціонування економіки. Завдяки цьому працівники стартапу мають змогу їздити в закордонні відрядження.

Умови роботи гнучкі та комфортні

Компанія пропонує офіційну зайнятість на повний або скорочений робочий день. Є можливість працевлаштування за гіг-контрактом за програмою Diia-City згідно з законодавством України.

Графік роботи гнучкий. Можна починати працювати в проміжку з 8 до 10 ранку і відповідно закінчувати робочий день раніше або пізніше. Є можливість працювати з дому за потреби або з міркувань безпеки (через блекаути або ракетні атаки). У компанії діє Remote Work Policy, яка гарантує рівні умови для всіх працівників, незалежно від країни перебування.

Здебільшого команда надає перевагу роботі з офісу, адже безпосередній контакт спрощує обговорення питань та прийняття рішень. А в офісах панує спокійна та позитивна атмосфера, що сприяє зосередженню.

Carbominer надає всім співробітникам гарантовані контрактом дні оплачуваної відпустки та лікарняні згідно з законодавством. І штатні працівники, і гіг-контрактери за потреби можуть додатково взяти до 30 календарних днів неоплачуваної відпустки. Компанія суворо дотримується всіх вимог законодавства про охорону праці й безпеку виробництва.

Також тут діє особлива Bonus & Benefits Policy, яка регулює надання заохочень, пільг (різноманітні компенсації) та бонусів (періодичних та за особливі досягнення). У 2024 році компанія планує запровадити добровільне медичне страхування. 

Мінімум бюрократії — максимум прозорості

У Carbominer немає бюрократії і заохочують ініціативність, тому для вирішення більшості питань достатньо усного погодження керівника. Постановка завдань відбувається у рамках поточного спілкування з керівником або на зустрічі проєктної команди з 3-4 осіб.

У компанії панує атмосфера довіри: немає систем контролю компʼютерів чи смартфонів співробітників, і ніхто не відстежує точну кількість відпрацьованого часу.

Також немає обовʼязкових зборів для всіх членів команди або «примусово-добровільних» тимбілдингів у вихідні. Тут вірять, що команда згуртовується в процесі роботи, а особистий час слід приділяти якісному відпочинку та дозвіллю з родиною.

Компанія дотримується принципів недискримінації при наймі та гарантує рівну оплату за ту ж саму роботу, незалежно від гендеру, раси та віку фахівця. Головні цінності Carbominer — чесність, інноваційність, прагнення до швидкого втілення рішень та командна робота.

Тут поважають сімейні цінності та особистий час колег

Взаємодопомога та взаємоповага — основоположні принципи взаємодії в команді. Тут цінують товариські стосунки та обовʼязково підтримують одне одного в складні часи. Carbominer є компанією, що поважає сімейні цінності. Тому співробітники можуть піти з офісу раніше за сімейними обставинами та допрацювати з дому, привести дитину на кілька годин в офіс, взяти лікарняний для догляду за дитиною або відповідну відпустку.

У компанії вважають, що продуктивним можна бути, лише дотримуючись балансу між роботою та особистим життям, тому колеги намагаються не турбувати одне одного в неробочі години або під час відпустки. А якщо виникає критична необхідність попрацювати у вихідні — це відповідно оплачується.

Навчання та перспективи розвитку

Carbominer — це стартап, що швидко розвивається, тож тут є гарні можливості  для карʼєрного та професійного росту. За кілька років найкращі  працівники матимуть змогу очолити нові структурні підрозділи.

На початку року засновник компанії проводить особисту зустріч з кожним співробітником, на якій обговорюються досягнення і перспективи розвитку працівника на наступний період.

Компанія частково або повністю оплачує навчання для здобуття необхідних знань та покращення навичок за умови, що воно займатиме 50/50 робочого та особистого часу спеціаліста.

Як потрапити до Carbominer?

Технологія Carbominer вирізняється поєднанням інженерних інновацій, які не притаманні іншим стартапам. Саме тому тут більше цінують потенціал і швидкість в роботі та прийнятті рішень, аніж досвід та вміння дотримуватися правил.

Тож шукають людей, які не бояться робити помилки та готові випробувати себе у створенні та покращенні інновацій. Які вміють проявляти ініціативу та працювати однаково ефективно як самостійно, так і в команді.

Відсутність релевантного досвіду не стане на заваді. Головне — бажання навчатися та готовність відповідати за свої рішення й результати. Також кандидатам знадобиться високий рівень знання англійської мови.

Відбір у компанію складається з наступних етапів:

  • розгляд резюме;
  • перша співбесіда (як правило, онлайн);
  • друга співбесіда (як правило, особиста зустріч в офісі в Києві або у Варшаві);
  • офер;
  • випробувальний термін (фриланс- або гіг-контракт);
  • укладання довгострокового гіг- або трудового контракту (за умови проходження випробувального терміну).

Щоб полегшити адаптацію новачків, у компанії створили онбординг-кіт. Він містить презентацію про всіх співробітників, а також правила та всі чинні політики компанії українською й англійською мовами.

Прагнете долучитися до амбітної команди? 

Відгукуйтеся на вакансії від Carbominer!

Поскаржитися на компанію
Всі вакансії
Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: