Quarks

IT продуктові
Київ
Verified
Ми формуємо цифрову реальність, створюючи продукти й технології в галузі social discovery та онлайн-знайомств.

Quarks — українська IT-компанія, яка створює продукти й технології, що допомагають людям з усього світу знайомитися та спілкуватися онлайн. Продуктами компанії вже скористались понад 37 млн людей у більш ніж 20 країнах.

Quarks
9років на ринку
1офіс у Києві
170+співробітників
37+ млн користувачів у більш ніж 20 країнах

Спеціалісти Quarks створюють продукти й технології у сфері social discovery (онлайн-знайомства та спілкування). Також компанія розробляє сервіси для маркетингу, аналітики й модерації користувачів.

Назва компанії відображає принцип взаємодії всередині команди. У природі кварки — це елементарні частинки, які є фундаментальною складовою матерії Всесвіту. У них бувають різні внутрішні властивості, але вони майже не спостерігаються у вільному стані — лише у складі чогось більшого. Так і в компанії Quarks кожен співробітник — це окремий кварк, який стає частиною великого колективу і завдяки своєму досвіду та унікальним здібностям підсилює команду.

Флагманський продукт компанії — сервіс для онлайн-знайомств Kismia, яким скористались вже понад 37 мільйонів користувачів у 20+ країнах. За даними аналітичної компанії Sensor Tower, станом на вересень 2022 року Kismia увійшов у трійку лідерів серед додатків для знайомств в Україні.

Для користувачів з США, крім можливості познайомитися, у додатку є розділ з корисним контентом: унікальними курсами, практичними вправами та аудіоподкастами про здорові стосунки, маніпуляції, онлайн-знайомства та інтимність. Також зі статтями про ефективну комунікацію та побудову довіри. А ще квізами, що допоможуть виявити помилки у стосунках та більше дізнатися про себе. Весь контент базується на дослідженнях, статистиці та поглядах експертів з відносин.

Офіс із масажистом та системою очищення повітря

Працює команда Quarks у просторому офісі в п’яти хвилинах від станції метро «Тараса Шевченка». Тут кожен співробітник може вибирати, де йому зручніше зануритися в роботу: за столом в оупенспейсі, у кріслі на відкритій терасі чи під ковдрою у зоні відпочинку.

Компанія турбується не лише про комфорт, а й про здоров’я працівників, тому встановила складну систему вентиляції та очищення повітря, яка мінімізує рівень СО2. Окремої уваги заслуговує дизайн офісу, що не відволікає від роботи та водночас створює домашній затишок.

Спеціалісти Quarks люблять ходити в офіс, адже в ньому є все необхідне для продуктивної роботи та якісного відпочинку: сніданки й обіди на вибір, безлімітні напої та снеки, заняття з йоги з тренером та навіть можливість скористатися послугами масажиста.

У Quarks кожен працює, де і коли йому зручно

До повномасштабного вторгнення кварки могли за бажанням працювати один день віддалено, а решту чотири — приходили в офіс. Війна прискорила налагодження ремоут-процесів. Тепер кожен може сам обирати зручний для себе формат роботи: повністю віддалений, гібридний чи офісний. Проте здебільшого спеціалісти все одно працюють з офісу або приходять на командні зустрічі двічі або тричі на тиждень.

У роботі з офісу для мене є низка переваг. По-перше, це умови, що дозволяють краще концентруватися на завданнях, зокрема комфортне робоче місце. По-друге, можливість наживо спілкуватись з колегами та пропрацьовувати ідеї віч-на-віч. По-третє, дорога в офіс для мене — це інструмент перемикання між роботою та особистим життям.

З офісних бенефітів від компанії мені найбільше подобаються сніданки та обіди. Завдяки цій опції я економлю свій час вранці, а також можу не витрачати зайві ресурси на похід у кафе чи приготування обіду з собою.
Козачок Андрій,
Head of User Acquisition

У Quarks немає мікроменеджменту, бюрократії. З 11-ї до 17-ї години в командах відбувається найнасиченіша комунікація. Однак тут ніхто не контролює, коли і як ви працюєте, але це завжди помітно з результатів, бо цілі і навантаження розраховуються так, щоб на якісне виконання завдань вистачало робочого часу.

Компанія турбується про здоров’я, безпеку та відпочинок працівників

Після випробувального терміну кожному працівникові надається медична страховка. Вона покриває чекап організму раз на рік, лікування хронічних захворювань у гострій стадії, стаціонарне лікування, послуги різних лікарів, зокрема стоматологів, офтальмологів та дерматологів. Компанія компенсує вартість абонементу на заняття спортом та послуги психолога або психотерапевта. Також є можливість пройти курс масажу прямо в офісі.

В офісі є корпоративна лікарка, з якою можна проконсультуватися онлайн чи офлайн,  відчувши нездужання. Цього досить, аби взяти лікарняний на два дні.  Якщо за цей час стан здоров’я не покращується, співробітника просять звернутися до профільного спеціаліста, щоб не запустити хворобу. Корпоративна лікарка також допомагає вирішити різні питання зі страховкою або замовити ліки.

Офіційна відпустка у Quarks — 20 днів на рік. Її можна брати в будь-який момент, коли дозволяє навантаження та є бажання відпочити.

Також команда не відпочиває на державні вихідні, а збирає їх, аби раз на пів року влаштовувати собі тиждень відпочинку. Між собою кварки називають цей відпочинок канікулами, як у школі. Більшість працівників планують на цей тиждень цікаві подорожі або проводять час із родиною.

Такий синхронний відпочинок всього колективу допомагає відпочити більш якісно і відновитися одночасно, щоб потім усім разом повернутися до роботи з новими силами.

Кожен співробітник може розраховувати на юридичні консультації та фінансовий супровід. Також в компанії є служба безпеки, яка допомагає вирішувати екстрені та нестандартні питання.

Професійне навчання — за рахунок компанії

Quarks усіляко заохочує працівників до професійного розвитку. Кожен співробітник може взяти участь у конкурсі та безкоштовно навчатися на одній із внутрішніх програм: 

  • Soft Skills School — курс для тих, хто хоче розвивати soft skills та ефективно використовувати їх у кар'єрі й особистому житті.
  • Product School — курс для тих, хто хоче розуміти повний цикл розробки продукту без технічної частини (програмування) та дізнатися, які складнощі супроводжують процес управління бізнесом.

Співробітники, що переходять на менеджерську позицію також можуть розраховувати на підтримку та навчання управлінським навичкам:

  • Leadership Intensive — стартовий курс для молодих менеджерів без досвіду управління командою;
  • Management School — курс для менеджерів середньої ланки, які хочуть отримати прикладні знання з управління командами.

Також можна долучитися до одного з професійних ком’юніті всередині компанії: рекрутерів, девопсів, аналітиків, бекенд розробників, фронтенд розробників, QA-спеціалістів, продактів, маркетологів, дизайнерів, піарників тощо. Кожна спільнота час від часу влаштовує зустрічі, на яких фахівці діляться одне з одним досвідом і професійними знаннями.

Зовнішнє навчання, ініційоване компанією, оплачується повністю. Ініційоване співробітником — у розмірі  50-70% від вартості. При виборі зовнішніх освітніх програм враховують поточні бізнес-потреби та бажання працівника.

Свого часу компанія частково оплатила мені курс із продуктового маркетингу від Projector. Завдяки цьому навчанню я змогла оцінити власну роботу, зрозуміти свої сильні й слабкі сторони та пропрацювати їх. Найкрутішим було те, що я одразу застосовувала отримані знання на практиці, адже ми якраз запускали ті процеси, про які розповідали на курсі.

На мою думку, коли компанія спонукає працівників до навчання, то виграють обидві сторони. Роботодавець отримує сильнішого спеціаліста, який не лише росте сам, а й розвиває продукт. Зі свого боку працівник стає більш лояльним до компанії, хоче розвиватись саме в ній, оскільки тут розуміють його потреби. Що мені подобається у Quarks: навіть якщо навчання напряму не повʼязане з твоєю роботою, компанія все одно покриває частину витрат, якщо ти обґрунтуєш свою потребу.
Мар’яна Лопата,
Market Research Analyst

Ефективна система командних мітингів

У структурі компанії 5 департаментів: підтримки, адмінпроцесів, маркетингу, інженерної інфраструктури та розробки продуктів. Кожен функціонує за своєю ієрархією та принципами відповідно до завдань. Але всі працюють на досягнення глобальної мети, яку топменеджмент компанії визначає кожні пів року. Далі вже керівники відділів міркують, яким має бути внесок їхньої команди у спільний результат, та проговорюють проміжні цілі з кожним спеціалістом.

Аби відстежувати поточні успіхи та вчасно помічати помилки, у компанії проводять різні формати зустрічей:

  • екватор — спільна зустріч усіх відділів раз на пів року, на якій аналізують досягнення й невдачі попереднього періоду та обговорюють глобальну бізнес-мету на наступний;
  • загальнокомандна зустріч раз на місяць, на якій департаменти обмінюються апдейтами та іншою корисною інформацією;
  • внутрішні зустрічі департаментів, які команди планують у зручному для себе форматі;
  • грумінги, ретроспективи та планінги в межах спринта по agile-техніці Scrum для розробників.

Тут менторять початківців та дозволяють самостійно визначати напрям розвитку

Органічному розвитку працівників сприяє внутрішня програма менторства. Усі фахівці джуніор та мідл рівнів мають наставника, що робить Quarks практично раєм для джунів, адже старші колеги можуть поділитися цінним досвідом і допомогти швидше опанувати нові навички.

Працівники компанії можуть не лише поглиблювати свою експертизу чи рости вертикально, а й пробувати себе в інших професійних ролях.

Мій шлях у компанії почався з роботи в команді клієнтської підтримки. Пропрацювавши рік у сапорті, я зрозуміла, що хочу щось змінити. Випадково побачила рекламу курсів QA і вирішила спробувати. Спочатку не хотіла говорити своєму керівнику, однак десь за місяць довелось, бо я не завжди могла поєднувати роботу з навчанням. Мене дуже здивувала його реакція: я очікувала розчарування, а він, навпаки, підтримав моє прагнення розвитку.

Після навчання я почала шукати роботу за новою спеціальністю і попередила керівника, що звільнятимусь. Натомість він запропонував не шукати іншу компанію, а перейти на посаду QA-спеціаліста в інший відділ Quarks. Дав мені хорошу рекомендацію, і вже наступного дня я дізналась, що команда розробки додатків готова взяти мене до себе. За тиждень я почала нове життя. Дуже вдячна за це обом своїм керівникам: колишньому за розуміння та слушну пораду, теперішньому за довіру й підтримку в розвитку.
Агата Авраменко,
Manual QA Engineer (App)

Під запит працівника у Quarks розробляють план персонального розвитку. За ним кожні пів року проводять моніторинг успішності та визначають, чи готова людина перейти на наступний рівень. Спеціалісти, які проходять кілька етапів росту всередині компанії, мають можливість взяти на себе роль тимліда та створити власну команду. Такому співробітникові допомагають прокачати лідерські навички й розвинути компетенції менеджера.

Я працюю у Quarks 5,5 років і пройшла шлях від маркетинг-аналітикині до топменеджерки. Перші пів року в компанії я присвятила адаптації та вивченню всього, що відбувалося в маркетингу Quarks, а потім, заручившись підтримкою колег, спрямувала свої зусилля на активні зміни. Мою ініціативність помітив керівник і запропонував мені роль Head of Direct Marketing з командою в 5 людей. Так, пропрацювавши лише рік в компанії, я стала менеджеркою та почала пізнавати всі складнощі менеджменту й роботи з людьми.

Другий рік роботи я присвятила навчанню в сфері менеджменту й розвитку своєї команди і вже наприкінці другого року перейшла на позицію Chief Marketing Officer, на якій працюю і досі. Сьогодні моя команда складається з 40 людей, я активно беру участь у розвитку адмінблоку та максимально задіяна у вирішенні всіх стратегічних питань компанії.
Катя Андрушко,
Chief Marketing Officer

Фахівці Quarks керуються цінностями, орієнтованими на успіх

Співробітників Quarks об’єднують амбітність і цілеспрямованість. Тут працюють цікаві особистості, які керуються в роботі спільними принципами 👇

Думай

У Quarks цінують критичне мислення, сміливість ділитися думками та здатність поглянути на завдання або ситуацію під різними кутами. 

Став запитання

У компанії вірять, що робота в команді дає можливість ділитися досвідом та допомагає зменшити кількість помилок. Тут не мовчать, якщо чогось не розуміють, і цінують запитання, які ставлять вчасно та правильній людині. 

Вирішуй

Спеціалісти Quarks йдуть туди, де страшно. Щодня розширюють межі можливого, експериментують та вчаться. Беруть на себе відповідальність і відчувають, як мурахи бігають по шкірі від драйву, навіть коли щось іде не так. Або навпаки — дуже так.

Міняй

Без постійних змін неможливо конкурувати та вдосконалюватися. Тому працівники компанії час від часу змінюють власні звички, поточні процеси, структури команд, підходи до розробки, формат взаємодії одне з одним та оцінку результатів. 

Прискорюйся

У компанії обожнюють автоматизовувати й оптимізовувати рутинні процеси, використовуючи для цього сучасні інструменти й технології. 

Досягай результату

Тут прагнуть досягати результатів у будь-якій справі, інакше все інше не має сенсу. Завжди оцінюють ефективність роботи й визначають, яка саме дія сприяла успіху. Це дає можливість масштабувати та повторювати перемоги.

Будуй довгострокову співпрацю

Команда Quarks біжить марафон, а не спринт. Тому тут налаштовуються на  довгострокову взаємодію зі співробітниками та партнерами.

Круті корпоративи — на паузі до нашої перемоги

До повномасштабного вторгнення у Quarks любили влаштовувати гучні корпоративи. З найбільшим розмахом святкували день народження компанії та Новий рік. На знак вдячності за досягнення піврічних цілей компанія організовувала команді поїздки Україною або за кордон. Разом колеги вже відвідали Єгипет, Грузію та Чорногорію.

Тимбілдинги у Quarks не лише про веселощі й спільне дозвілля, а й про згуртування команди, покращення взаєморозуміння між колегами чи розвиток нових скілів. Зараз усі розважальні активності на паузі, але після перемоги компанія обов’язково повернеться до гучних вечірок та захопливих мандрівок.

Зараз у пріоритеті — безпека команди й допомога ЗСУ

До 24 лютого 2022-го Quarks відстежувала новини й готувалася до повномасштабного вторгнення. Компанія завчасно забронювала місця для релокейту на заході країни, підготували альтернативні канали для комунікації та оптимізували фінансову подушку, аби не довелось нікого звільняти.

У перший день повномасштабної війни всіх охочих одразу евакуювали в безпечну локацію. Тим, хто хотів виїхати за кордон, допомагали знайти житло й коворкінг, надавали юридичний супровід, складали мануали з адаптації в тій чи іншій країні. Більша частина співробітників вже повернулася до Києва, проте адмінкоманда й надалі відслідковує, хто де перебуває, моніторить емоційний стан колег та за потреби надає психологічну чи будь-яку іншу підтримку.

Окрім цього, компанія підтримує співробітників, які вирішили приєднатись до лав ТРО чи ЗСУ, та зберігає їхні оклади.

Про своє рішення стати добровольцем я повідомив керівництво уже після того, як сходив до військкомату. До мого вибору поставилися з розумінням. Колеги дуже підтримували, щодня запитували, як справи. Окрім моральної підтримки, мене забезпечили рюкзаком, броніком і кількома ноутами для прошивки рацій. Знаю, що компанія продовжує збирати кошти на потреби інших підрозділів ЗСУ, і дуже цим пишаюся.

А ще колеги нещодавно надіслали фото мого вазону з офісу і повідомили, що він у надійних руках та чекає на мене. Сподіваюсь, що повернусь до того, як він стане двометровою пальмою 🙂
Роман Качалій,
Product/Data Analyst

За час повномасштабної війни компанія перерахувала близько 2 млн гривень до фонду «Повернись живим». Також працівники самостійно закривають запити від бійців та волонтерів. Для цього організовують різні корпоративні заходи, на яких збирають кошти. Першим таким заходом став стендап-вечір, який допоміг не лише зібрати понад 100 тис. гривень на потреби військових, а й повернув команді відчуття безпеки в рідному офісі та місті. В офісі компанії вже з’явились перші експонати своєрідного музею: розфарбований тубус від гранатомету, придбаний на благодійному аукціоні, та український прапор із подякою та підписами воїнів.

У Quarks допомагають не лише армії, а й тим, хто постраждав від війни. Наприклад, нещодавно їздили до села Мощун під Ірпенем розбирати завали будинків, зруйнованих російськими військами.

Як компанія відбирає та адаптує новачків?

Під час відбору перевіряють мотивацію кандидата, його експертизу, софт і хард скіли, а також відповідність цінностям компанії. Відбір займає 1,5-3 тижні й проходить у 5 наступних етапів.

1. Первинний скринінг. Після розгляду резюме рекрутер організовує короткий дзвінок з кандидатом, щоб скласти його мінімальний портрет перед співбесідою.

2. Співбесіда, знайомство з менеджером. Тут кандидат детально дізнається про роботу та може поставити всі запитання.

3. Тестове завдання. Для розробників це зазвичай написання коду в режимі реального часу під час онлайн або офлайн співбесіди.

4. Баррейзинг. На цьому етапі кандидат спілкується зі співробітником, який працює в іншому департаменті та займає нейтральну позицію щодо найму. Мета цього етапу — оцінити, чи підходить людина компанії за цінностями й принципами.

5. Збір рекомендацій. Розмова з попереднім роботодавцем може багато чого розповісти про людину як працівника, тому без цієї перевірки в Quarks не обходяться. Всі ці етапи — правило, яке допомагає відбирати в команду саме тих гравців, які допоможуть компанії зростати.
Аби потрапити в команду Quarks, мені довелось пройти кілька етапів відбору, що зайняло приблизно два тижні. Мене оцінювали і як спеціаліста, і як людину, щоб зрозуміти, чи підходжу я компанії. Я дуже хвилювалася перед технічною співбесідою, оскільки не була впевнена, що моїх навичок вистачить. Але найскладнішим був баррейзинг, адже це вирішальний етап, не хотілося схибити в самому кінці.

Мені подобається, що відбір у команду такий ретельний. Це означає, що в компанію потрапляють лише справжні професіонали, які будуть показувати найкращі результати, і ти — один із них 🙂
Аліна Сай,
UI/UX Designer

У перший робочий день традиційно відбувається знайомство з командою та офісом. Керівник ставить працівникові цілі, яких той має досягнути до кінця випробувального терміну, що триває 3 місяці (для позицій топрівня — до 6 місяців). Щотижня новачок зустрічається з менеджером, щоб обговорити свої успіхи й невдачі.

Для ознайомлення зі структурою та робочими процесами у Quarks є своя внутрішня вікіпедія. Також компанія планує запровадити роль бадді, щоб кожен новий співробітник мав неформального друга серед колег.

Досі не переконалися, що працювати у Quarks круто? А якщо ми скажемо, що співробітники настільки люблять компанію, що готові залишити згадку про неї на власному тілі на все життя? Нещодавно одна зі співробітниць набила собі татуювання з логотипом компанії та впевнена, що не пошкодує про своє рішення, навіть якщо колись змінить місце роботи.У мене є декілька тату, які я набивала за двома принципами:

- або подобається візуально картинка;

- або є асоціація з якимись подіями в моєму житті.

Логотип Quarks підійшов одночасно під обидва критерії. З часом, якщо я зміню роботу, це тату буде нагадувати про кльовий період часу, який я провела в компанії.
Олена Лавроненко,
Retention Analyst

Хочете працювати в крутій команді та досягати вау-результатів?

Відгукуйтесь на вакансії Quarks!

⚠️ Поскаржитися на компанію
Всі вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: