ВБО "Даун Синдром" працює в соціальному секторі з метою створення нового майбутнього для людей з синдромом Дауна з 2003 року.
Більше 17-ти років ми розвиваємо свою дільність у секторі працюючи над досягненням наступних цілей:
- розвиток поінформованого та толерантного суспільства що приймає та підтримує людей з інвалідністю,
- створення якісного життя та взаємодії з різними суспільними сферами та державними інституціями людей з інвалідністю (особливостями інтелектуального розвитку), шляхом створення необхідної підтримки для розвитку та адаптації цих людей, а також підвищення обізнаності та кваліфікованості фахівців цих сфер та інституцій,
- розвиток відкритого та закритого ринків праці для людей з особливостями інтелектуального розвитку.
За цей період члени Організації:
долучились до появи та поширення інклюзивних підходів у освіті для дітей з синдромом Дауна,
прийняли участь у створенні “Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги “Синдром Дауна” що був затверджений наказом МОЗ України від 20.10.2015 року №685 “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при синдромі Дауна.
Серед наших досягнень розвиток кількох напрямків підтримки сімей в яких зростають діти з синдромом Дауна:
- Проект “Центр раннього розвитку” (для дітей із СД віком від народження до 8 років та їхніх батьків) – надання послуги раннього супроводу, раннього розвитку, соціалізації та адаптації, підготовка до садочка та школи, інформаційна та психологічна підтримка батьків;
- Шкільний проект «Перспектива 21-3» (зараз у 8-му, 9-му та 10-му класах навчаються підлітки із СД, аутичними розладами та іншими особливостями інтелектуального розвитку) - експериментальний проект в рамках спеціальної школи, створення підручників (які отримали гриф «рекомендовано» чи «схвалено» від МОНу), розробка навчальних програм, поширення набутого досвіду на семінарах, конференціях.
- Молодіжний напрямок (для молоді з СД віком 16+):
А) Молодіжний Клуб – соціалізація, емоційний розвиток, самоконтроль, організація дозвілля, участь в заходах різного спрямування.
Б) Підтримане працевлаштування – підготовка до майбутнього працевлаштування (оцінка рівня знань та компетенцій, участь в необхідних тренінгах та навчанні) та безпосереднє працевлаштування та супровід на робочому місці;
Серед інших благодійних організацій нас вирізняє те, що ми структурно та комплексно підходимо до вирішення проблеми зміни суспільства. Зосереджуємо свою увагу на розвитку стабільних стосунків з державною та бізнес сферами, щоб доносити свою позицію та інформацію про потенціал людей із синдромом Дауна, як повноцінних членів суспільства.
«Навчай для України» — це освітня організація, яка з 2017 року залучає найкращих випускників і талановитих молодих спеціалістів різних галузей до вчителювання у школах у маленьких населених пунктах України.
«Клуб Добродіїв» — всеукраїнський благодійний фонд, який допомагає дітям-сиротам і дітям, що опинились у складних життєвих обставинах.
«Повернись живим» — це благодійний фонд компетентної допомоги армії, а також громадська організація.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.