fbpx

Який він — український айтішник? Інфографіка від DOU

Редакція Вт., 11.06.19 Новини

Найбільший в Україні сайт для програмістів DOU опублікував оновлений портрет українського айтішника. Вибрали для вас головні цікавинки дослідження.

На підставі майже 10 тисяч анкет з усієї України можна зрозуміти, що змінилося у галузі порівняно з минулим роком. На жаль, частка жінок у професії майже не збільшилась, та й серед Senior-ів жінок вдвічі менше, ніж чоловіків.

Частка Києва на ІТ-мапі України зменшилась, натомість у Львові кількість ІТ-спеціалістів росте. А ще Львів — єдине з великих українських міст, звідки айтішники майже не планують емігрувати за кордон. Зате Київ залишається єдиним українським містом, де досвідчених Senior-фахівців більше, ніж джуніорів.

Цікаві дані маємо щодо мотивації працювати в ІТ: жінки вдвічі частіше за чоловіків називають open-minded колектив серед факторів вибору.

Найцікавіше працювати в стартапах та геймдеві, а от у розрізі посад більше задоволені своєю роботою топ-менеджери, бізнес-аналітики, дизайнери та нетехнічні спеціалісти. Ті ж самі топ-менеджери та бізнес-аналітики найбільше задоволені своє зарплатою.

З позитивних змін варто відзначити, що все менше спеціалістів отримують зарплату в конвертах і все частіше — працюють через ФОПи.

У стартапах та на фрілансі спеціалістам вдається працювати по 20-40 годин на тиждень, тоді як в інших типах компаній робота забирає з життя 40-60 годин на тиждень, а спеціалісти рівня Lead буквально живуть роботою з графіком понад 60 годин на тиждень.

Деталі дослідження та яскрава інфографіка з фігурками LEGO — за посиланням.

Джерело: DOU

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: