fbpx

Як шукати роботу у LinkedIn та оновлювати свій профіль?

Ольга Юрченко Вт., 22.01.19 Пошук роботи

На найпопулярніші питання про LinkedIn відповідає консультантка з розвитку кар’єри і LinkedIn-стратегиня Ольга Юрченко.

Ще не зареєстровані у LinkedIn? Розповідаємо, чому вам обов’язково потрібна ця соцмережа.

Читати


1. Як шукати роботу у LinkedIn?


Використовуйте пошук

У LinkedIn є окремий розділ для пошуку роботи — «Вакансії» (Jobs), але можна використовувати і звичайний пошук. Вводьте туди необхідні ключові слова, які можуть бути в описі вакансії (назва посади, компанії тощо). Також корисно підписатися на цікаві компанії і відслідковувати їхні вакансії.

Створіть сильний профіль 

Якщо ви зараз активно шукаєте роботу, у вас має бути сильний профіль і хороша мережа контактів. Правильно заповнений профіль — це 15-20% успіху в LinkedIn, у такому випадку ви з’являєтеся в пошуку рекрутерів.  Інші 80-85% — це вміння створювати і підтримувати стосунки з людьми, які можуть допомогти вам із працевлаштуванням.

Покажіть свою відкритість

Якщо ви активно шукаєте роботу, продемонструйте, що ви відкриті до нових можливостей, увімкнувши відповідну функцію у профілі.

Також можна заповнити вкладку «Професійні інтереси» (Career interests) і вказати, наскільки активно ви шукаєте роботу, які позиції вас цікавлять і де територіально. Після заповнення цих даних ви почнете з’являтися у результатах пошуку рекрутерів відповідно до ваших професійних інтересів.  

Активно спілкуйтесь 

Беріть участь в обговореннях у групах, публікуйте пости і статті, розширюйте мережу контактів.

Намагайтеся відгукуватися на вакансії, попередньо поспілкувавшись і поставивши питання НR-у чи рекрутеру. Так ви зможете прояснити для себе важливі подробиці і зрозуміти, чи варто взагалі надсилати резюме, заощадивши таким чином свій час і час людини, відповідальної за вакансію. 

Пам’ятайте про приховані вакансії, які ви не побачите ані в LinkedIn, ані на сайтах пошуку роботи. Єдиний спосіб дізнатися про них — знайомитися з рекрутерами, менеджерами з персоналу, звертатися безпосередньо до компаній. І LinkedIn для цього ідеально підходить. 

Завдяки активній присутності у LinkedIn ви потрапите на радар потенційних роботодавців.


2. Як часто потрібно оновлювати профіль у LinkedIn?


Частота оновлення профілю залежить від ваших професійних цілей.

Припустимо, ви вже створили ефективний профіль. Такий профіль важливо просто підтримувати: робити аналіз ваших досягнень (раз на 3 місяці), додавати виконані проєкти, курси, які ви пройшли, нові навички та сертифікати. Подумайте також, як візуалізувати вашу роботу за допомогою мультимедіа файлів. Фотографію бажано оновлювати хоча б раз на рік. 

Пости і статті — теж варіант оновлення та посилення профілю. Адже LinkedIn — це мережа для обміну професійною інформацією. Періодичність публікацій залежить від ваших цілей, але якщо ви вже зараз почнете активно коментувати пости інших учасників, публікувати одну статтю на місяць і писати 1-2 пости на тиждень, то будете помітно виділятися, демонструючи експертні знання у своїй галузі.

Після перегляду вашого профіля будь-якій людині має бути зрозуміло, хто ви, у чому ви професіонал, про що вас можна запитати і що вам можна запропонувати.


3. Якою мовою краще вести профіль у LinkedIn?

LinkedIn підтримує 24 мови світу, зокрема російську. Української версії сайту немає. Я рекомендую обирати мову профілю згідно ваших професійних цілей і сфери діяльності.

Дайте собі відповідь на такі запитання:

  • якою мовою пишуть і розмовляють лідери думок у вашій сфері;
  • чи виходить вектор вашого професійного розвитку за межі країни (і це питання стосується не потенційного переїзду, а того, де ви знаходите інформацію у своїй сфері).

У LinkedIn є можливість створювати профіль двома мовами. Для людей, які переглядають ваш профіль, він буде відображатися тією мовою, яку вони використовують на сайті. 

Сподіваюсь, ці поради допоможуть вам розібратися у основах LinkedIn, зробити перші кроки і ефективно використовувати цю соціальну мережу у своїх професійних цілях.

Якщо вам потрібне знайоме обличчя у LinkedIn, підписуйтесь там на Happy Monday :)

Якщо вам потрібне знайоме обличчя у LinkedIn, підписуйтесь там на Happy Monday 🙂

Підписатися


Читайте також

Нетворкінг та пошук роботи у соцмережах: навіщо, як та невже працює?

7 ошибок, которые могут привести к неудаче в LinkedIn

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: