fbpx

Bloomberg: «Роботи захоплюють робочі місця в Європі»

Редакція Вт., 20.11.18 Карьера

У Європі роботи все частіше займають робочі місця, які ще нещодавно належали людям. Про це йдеться у доповіді Європейського банку реконструкції та розвитку.

З глобальним поширенням автоматизації праці більшість європейців втратять робочі місця. Наприклад, звичайний працівник у Словаччині (а це провідний виробник авто у світі на душу населення) втратить роботу найближчим часом з вірогідністю 62%.

Аналітики ЄБРР порівняли 11 країн з розвиненою економікою і дійшли висновку, що найбільші шанси втратити робочі місця мають не тільки словацькі, а й литовські, грецькі та німецькі працівники. Найменший показник такого ризику у Чехії та Естонії.

В ЄБРР заявили, що роботизація праці в першу чергу торкнеться важкої, текстильної промисловості та сільського господарства.

Також роботи можуть заповнити нестачу робочих місць у Східній Європі – регіоні з найстарішим населенням. Східноєвропейські компанії вже давно жаліються на те, що не можуть знайти достатньо кваліфікованих людей на відкриті вакансії.

У доповіді зазначається, що ріст використання роботів може бути пов’язаний зі скороченням показників зайнятості в 11 країнах, які розглядались ЄБРР. З 2006 по 2016 роки робочі місця у сільському господарстві та переробній промисловості цих країн скоротились на 4% та 2% відповідно.

Джерело: Bloomberg


Як навчитися виступати перед аудиторією?

Присоединяйтесь!

Создаем сообщество фанов Понедельников.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: