Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як будувати кар’єру з пристрастю? Поради читачів Happy Monday

11.11.19 Історії 3 хв читання

Що допомагає не втрачати пристрасть до своєї справи впродовж усього кар’єрного шляху? Присвятили цьому нашу майбутню конференцію ProForum, а поки — попросили наших читачів поділитися своїми рецептами.  


Не обмежуватись тільки роботою


Одна з найпопулярніших порад, як не втратити пристрасть до того, що робиш, — робити не лише це. 

Дмитро Снісар: «Кар’єра не має бути єдиним стимулом в житті. Окрім неї мають бути й інші захоплення / хобі, що дозволять отримувати приємні враження. Саме вони дарують нам мотивацію на робочий тиждень». 

Алла: «Не втратити пристрасть — це не брати на себе зайвого, не суперменити, беручи роботу додому чи затримуючись допізна. Віддаватися роботі тільки в робочий час». 

Анонім: «Не забувати нагадувати собі та й коллегам, що життя — це більше, ніж робота. А коли на роботі проблеми і стрес, потрібно ділитися хорошим — так життя стає цікавішим». 


Знаходити натхнення у всьому


Радять знаходити успішні приклади, відвідувати профільні івенти та черпати ідеї з джерел поза роботою.

Ірина Коцюра: «Мене надихають нові люди. Не обов’язково з вашої сфери. Люди, які віддаються своїй роботі, для яких робота — це хобі. Ти просто дивишся, як вони будують процеси та що з цього виходить, і надихаєшся».

Катерина Жученя: «Рятує спілкування з колегами та тими, хто горить моєю сферою. Тому стараюся відвідувати тематичні конференції, воркшопи, зустрічі. Плюс не знаю, як у кого, а у мене чудові викладачі в університеті — деякі з них регулярно надсилають інформацію про нові курси Prometheus, воркшопи з копірайтингу, контенту та реклами (хоча я навчаюся на менеджера-економіста), дають корисні поради зі своєї практики. Мене такі розмови надихають. Після них я розумію, що все вийде, хай не дуже швидко, але точно вийде, якщо буду над цим працювати!»  

Марина Бродовська: «Коли я не знала, що таке маркетинг насправді, то думала: “О, це ж так креативно!” Втім, це не зовсім так. Моя робота на 95% аналітична. Ми робимо гіпотезу, тестуємо, вимірюємо результати, змінюємо підхід, знову тестуємо, робимо висновки. Це безкінечний процес. Щоб цього навчитись, потрібна практика. Тож я не фанат професійних конференцій, мітапів чи тюторіалів у дусі “зроби так і буде тобі щастя”. Хіба що для натхнення, але загалом це не мій формат. Я впевнена, що навчитись можна тільки у процесі виправлення своїх помилок. 

Але в роботі маркетолога є ще інші 5% — і це креатив. І тут точно жоден тюторіал не допоможе 🙂 Креативність — це також свого роду м’яз, який можна накачати, і кожен знаходить для цього свій ресурс. Для мене це — мистецтво. Саме у ньому я знаходжу безкінечну глибину ідей, підходів, красу їхньої реалізації. Я фанат класичного і сучасного мистецтва, а з недавнього часу ще й філософії. Я навіть отримую другу вищу освіту з культурології і планую продовжувати навчання. Це надає сенс моїй роботі, допомагає знаходити нові підходи, інсайти… Та й взагалі це допомагає дивитись на світ із мільйона кутів і ракурсів. А що може бути більш захопливим?».  


Пробувати нове й постійно розвиватися у професії


На думку наших читачів, підтримувати інтерес до роботи допомагають експерименти з методиками, тестування нового і постійні виклики.

Катерина Жученя: «Пробуйте щось нове. Зараз я шалено цікавлюся веб-дизайном, проджект-менеджментом та HR-менеджментом. Настільки, що хочу спробувати себе в цих професіях 🙂 Це мене надзвичайно надихає! Люблю тестувати нові підходи у тайм-менеджменті. Свою ідеальну схему поки не знайшла, але не здаюся й пробую різні техніки: від завантаження додатку Forest до жорсткого таймінгу відпочинку й роботи (щось типу техніки Помодоро). 

Я також раджу не боятися складних задач. Я розвивалася як копірайтер, коли допомагала своїй наставниці, хоча раніше ніколи цього не робила. Так я спробувала писати тексти для лендінгів, пости, тексти для презентацій, робила адаптований переклад. А під час роботи в діджитал-агентстві пробувала писати і прес-релізи для ЗМІ, і короткі замітки для дизайнерів, і пости для бренду дитячого одягу, і смішні тексти у блог 🙂 Я не боюся сама шукати собі задачі. Навіть якщо розумію, що це займе багато ресурсів і не факт, що вийде добре. Так одного разу вдалося домовитися про співпрацю з LABA і спільно з креативним директором створити крутий матеріал. А ще я  дуже хотіла працювати з піар-менеджером й писати експертні статті в круті медіа. Розповіла їй про це і разом у нас виходило досить круто».  

Ольга Smart: «Чтобы понимать ценность своих умений и развивать новые навыки, нужно думать о себе как о предпринимателе, а не наемном работнике. Купят ли мое мастерство дороже? Как применить знания из другой сферы в этой? Какое будущее у моей профессии? Чего еще в мире не достигли такими умениями? Будет ли мне комфортнее с другой организационной системой / другим коллективом в этой же сфере? Кто импонирует мне как авторитетный специалист? В каких сходных сферах мои умения тоже применимы? Хочу ли я продавать свое мастерство на международном рынке? Какие особенности профессии за рубежом? (Разумеется, это все при желании заниматься именно этим делом)».  


Як протистояти вигоранню на роботі?

Юлія Симошенко: «Працюю в соціальній сфері 7 років. Спочатку це була соціальна служба сім’ї, дітей та молоді, а потім центр зайнятості. Моя робота пов’язана із наданням послуг людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Щодня працюю з різними клієнтами, сьогодні в основному це безробітні, які шукають своє місце на ринку праці. Працюючи з великою кількістю людей щодня, дуже втомлюєшся і хочеться свіжого ковтка повітря в усьому. 

Шаблонність у своїй роботі не використовую, намагаюся для клієнтів знаходити цікаву змістовну інформацію відповідно до напрямів діяльності центру зайнятості і це не так втомлює, адже з’являються фарби та насиченість, яка отримує підтримку з боку клієнтів та керівництва. 

Не забуваю про колег і допомагаю їм долати різні прояви професійного вигорання. Двері мого кабінету завжди відкриті, намагаюся підтримати та допомогти. Посмішки людей, які мене оточують, надихають мене. Свій баланс підтримую завдяки частковому делегуванню своїх обов’язків колегам — ми спільно долаємо усі труднощі, і це зближує!  Завжди отримую задоволення, коли виконана робота має зміст і приносить користь іншим». 

Ольга Бойко: «Є процесоорієнтовані люди, які можуть виконувати монотонну роботу впродовж багатьох років, а є ті, хто працює на результат, і як тільки його отримує, потребує змін та нових завдань, аби щоразу бачити плоди своєї праці. Я відношу себе якраз до останніх, особливо зважаючи на сферу моєї роботи (корпоративна соціальна відповідальність), яка вимагає постійного залучення та емпатії. 

Я декілька разів відчувала себе на межі вигорання, але поки що мені вдавалося з цим впоратись. Найрадикальніше рішення, за умови, якщо не хочеться змінювати професію, — це зміна компанії, але для мене це не варіант, адже я розумію, що сценарій буде повторюватись незалежно від роботодавця. Вийти з ситуації можна кількома способами: поговорити з керівником про подальші кар’єрні можливості та розвиток, а якщо це з певних причин неможливо — визначити певну місію або проєкт, який додасть додаткової цінності буденній роботі. Це може бути щось нове, чим будете займатись лише ви або це може бути участь у глобальній ініціативі на рівні різних департаментів або навіть країн. Також існує можливість залучатись до зовнішніх ініціатив, що допоможуть як вам особисто (професійне зростання, компенсація визнання, відчуття корисності та масштабності своєї роботи), так і роботодавцю (підвищення впізнаваності бренду, лояльності до нього з боку стейкхолдерів, а також побудова позитивної репутації).

Ну і, звичайно, слід навчитись вбачати радість у, на перший погляд, буденних маленьких успіхах, які робить компанія завдяки вашій діяльності. Такий щоденний заряд позитивної енергії дозволяє впевнено дивитись вперед та продукувати нові ініціативи!».  


Тож як будувати кар’єру з пристрастю?


Вікторія Кузьміна: «Любить то, что делаешь. Все время развиваться. Решать новые, сложные задачи. Планировать отдых и обязательно качественно отдыхать, иначе наступает выгорание и спад творческой, профессиональной активности. Обозначить, возможно даже прописать список того, что вас вдохновляет, что дает силы, идеи и ресурс». 

Анна Гріньова: «У пристрасті до роботи працюють ті ж самі прийоми, що й і у звичайних стосунках з коханою людиною. Приділяти їй (роботі) багато часу, але й давати відпочити одне від одного (ходити у відпустку та не працювати 24/7). Додавати різноманітності у свої задачі, пробувати щось нове. Періодично з’ясовувати ці стосунки, щоб зрозуміти, куди ви рухаєтесь, чи рухаєтесь взагалі, і чи бажаєте ви якихось змін». 

Пристрасть до кар’єри — тема нашої цьогорічної конференції ProForum. Будемо вчитися працювати із пристрастю, бути ефективними та планувати свій кар’єрний розвиток. Усіх чекаємо: https://proforum.in.ua/ 

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: