fbpx

Як бути щасливим на роботі? 10 простих порад

Редакція Пн., 01.07.19 Карьера

Знайдуться люди, які не сприймуть цю статтю серйозно. Бо що означає бути щасливим на роботі? Є робота — отже, вже щасливий. Xас неспокійний, а тут зарплата, стабільність, трудовий стаж іде — що ще потрібно? 

Але щось все ж таки потрібно. За статистикою, 85% людей в усьому світі не почуваються залученими та не отримують жодного задоволення від своєї роботи. Дані по Україні теж не радують: 64% українців відчувають емоційне вигорання, і 22% пов’язують цей стан із незадоволенням від роботи. 

Тільки вдумайтесь у ці цифри: 85% людей ходять на роботу з примусу і весь тиждень чекають, коли ж нарешті настане п’ятниця і почнеться ЖИТТЯ. Звісно, це може призвести до вигорання. А ще — до відчуття нереалізованості, проблем зі здоров’ям і навіть до депресії. 

Ми у Happy Monday віримо, що може бути інакше. Що можна отримувати від роботи не лише гроші, статус, реалізацію, але й задоволення. Чекати не п’ятницю, а понеділок. І взагалі — не ділити життя на вихідні й будні. Бо якщо любиш свою роботу, то й понеділки щасливі. Радимо, як і ваші такими зробити 🙂


1. Знайдіть сенс у тому, що робите

Якщо ви не розумієте, навіщо і заради чого ходите на роботу, — на вас чекає розчарування у будь-якій посаді, компанії і професії. І навпаки — той, хто усвідомлює користь від своєї роботи для себе й інших, почувається набагато щасливішим, ще й працює продуктивніше. 

Для цього необов’язково рятувати світ — достатньо бачити результат своєї роботи і розуміти, як він сприяє місії компанії і вашим особистим цілям. Не розумієте, навіщо виконуєте рутинні завдання? Тоді знайдіть взаємозв’язок між вашими щоденними обов’язками і успіхом усієї команди або власним кар’єрним розвитком. Зрештою, попросіть про зворотний зв’язок щодо своєї роботи, щоб почути, що ви дуже цінний фахівець (бо хто б вас тримав, якби це було не так).  


2. Зрозумійте, що робить вас щасливим

Проаналізуйте, що з ваших робочих обов’язків приносить вам задоволення і енергію, а що, навпаки, виснажує і засмучує. Спробуйте додати у свій щоденний розклад більше занять, які роблять вас щасливим, а неприємні завдання мінімізувати. 

Наприклад, якщо вас надихає розробка нових ідей, щодня виділяйте собі час на те, щоб подумати над новими проектами. А якщо ви вкрай не любите робити телефонні дзвінки, то спробуйте перевести спілкування з клієнтами і колегами у месенджер або на email. Звісно, якщо ви працюєте не у кол-центрі. 


3. Подружіться з колегами

Навіть якщо ви самотній вовк, підтримка колег і дружня атмосфера 100% зроблять ваше перебування на роботі комфортнішим.

Дружнє спілкування допомагає зняти стрес, заряджає енергією і дарує відчуття безпеки. І не так важливо, вийде ця дружба за межі офісу чи вам просто буде з ким пожартувати у чаті чи сходити разом на обід. А от холодна відстороненість, ігнор або відкриті конфлікти з іншими співробітниками і керівництвом можуть зіпсувати будь-яке задоволення, навіть якщо ви обожнюєте свою роботу.   


4. Знайдіть власний work-life balance

Щоб бути щасливим на роботі, дуже важливо мати у житті щось, крім цієї роботи. Час із родиною, хобі, спорт — все це допомагає зробити життя більш яскравим і насиченим. Робота не повинна бути для вас геть усім, інакше ви швидко вигорите і перестанете отримувати задоволення навіть від улюбленої справи. 

Якщо ваша робота вимагає постійної залученості (що зустрічається все частіше), вам знадобиться більше зусиль, щоб розмежувати особистий і робочий час. Встановіть години, коли ви взагалі не будете працювати — наприклад, кілька годин ввечері та один день у вихідні, — і обов’язково їх дотримуйтесь. Ми знаємо, як нелегко утриматися від ще одненького завдання, коли подобається те, що робиш. Але ваше ментальне і фізичне здоров’я тільки виграє, якщо ви деякий час із чистим сумлінням не реагуватимете на вхідні листи чи запити колег. 


5. Піклуйтеся про себе

Яким би не був ваш режим роботи (ми ж розуміємо, що все менше людей працюють у традиційному графіку з 9 до 18), не забувайте про повноцінний відпочинок, якісний сон, правильне харчування та фізичну активність. Ваше здоров’я та гарне самопочуття — запорука продуктивності, без якої ви ризикуєте потонути у морі задач. Яке ж тут задоволення. 


6. Частіше перемикайтеся     

Постійне навантаження притупляє креативність, замилює око та, погодьтеся, сильно пригнічує. В ідеалі щогодини-дві варто влаштовувати собі 10-15-хвилинну перерву, щоб мозок трохи відпочив. Змініть локацію — вийдіть на свіже повітря, почитайте у кав’ярні, поспілкуйтеся з колегами чи просто розімніться у коридорі. Гарантуємо, що після перерви ви подивитесь на задачу свіжим поглядом та відчуєте себе краще. 

 


7. Створіть собі комфортні умови роботи

Зрозуміло, що умови в основному залежать від компанії, але ви також можете докласти зусиль і зробити своє перебування в офісі приємним. Принесіть на роботу улюблену чашку, поставте на стіл мудборд з мотивуючими картинками, перевзуйтеся у зручне взуття. Якщо потрібно — обговоріть із керівництвом можливість працювати віддалено кілька днів на тиждень. 

Ще один лайфхак: тримайте своє робоче місце у чистоті. Творчий безлад — це, звісно, зрозуміло, але завали з паперу й сміття тільки демотивують. І створіть для себе приємні ритуали, які налаштовують на роботу — це може бути чашка кави, прогулянка чи особливий плейлист. 


8. Навчайтеся нового

Повсякденність може значно зіпсувати задоволення від роботи. І хоча без повторень одних і тих самих дій важко уявити собі робочі будні, їх все ж таки можна урізноманітнити. Тестуйте нові інструменти і підходи, вчіться нового, розширюйте свій функціонал та беріть на себе більше цікавих завдань. На щастя, зараз доступно стільки онлайн-курсів, що прокачати свої професійні навички зовсім не складно, аби було бажання. 


9. Свідомо розвивайте свою кар’єру     

Відсутність кар’єрного росту — одна з найбільш розповсюджених причин невдоволення своєю роботою. Кар’єрне просування не завжди залежить тільки від керівництва. Підвищення усе рідше дають за інерцією чи за вислугу років. Сьогодні, щоб рости, потрібно свідомо розвивати нові навички, підвищувати компетенції та брати на себе більше відповідальності. А також самостійно ініціювати розмову про кар’єрний та фінансовий ріст, підкріплюючи його відповідними аргументами. 


10. Знайдіть роботу, яка зробить вас щасливим

Якщо прочитавши усі ці поради, ви відчуваєте, що вони все одно не додадуть вам задоволення від роботи, — отже, справа у самій роботі. Можливо, вам варто замислитись, чи на своєму ви місці і як насправді хочете себе реалізувати. А у цьому ми завжди готові допомогти 🙂


Маєте сумніви, чи на своєму ви місці?

Пройдіть тест на профорієнтацію. 

Як зрозуміти, що вам час змінити роботу, і що робити далі?

Як наважитись на зміну кар’єри? 15 кроків до змін

Присоединяйтесь!

Создаем сообщество фанов Понедельников.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: