#5
THANK
GOD IT'S
MONDAY
Олексій Малицький — молодий український підприємець, засновник культових українських брендів Sammy Icon, Clan-P, 5000 Miles та мережі магазинів One Factory.

На Thank God It's Monday #5 ми говорили про рік, проведений Олексієм у Штатах, і чому такий досвід потрібен чи не усім.


ОЛЕКСІЙ
МАЛИЦЬКИЙ
tild6437 3332 4738 b664 616131646133 7 06
Thank God It`s Monday — це зустрічі від команди Happy Monday для справжніх фанатів своєї справи. Час від часу по понеділках ми збираємось разом, щоб послухати запрошеного гостя (звісно, щасливого кар'єриста), налагодити нові зв'язки і поділитися власними рецептами продуктивності та креативності. А потім публікуємо для вас конспект виступу спікера.
Олексій одразу зізнався, що не готувався до виступу, тому ми швидко перейшли до улюбленого формату «Запитання і відповіді» і дізналися саме те, що нам було цікаво. А цікавих зібралося цілих 120 осіб!


Навіщо було їхати у Штати?


До Штатів Олексій поїхав півтора роки тому. Ідея поїздки виникла цілком несподівано з випадкових розмов у Львові на IT Arena. І от 8 жовтня, одразу після свого дня народження, Олексій Малицький бере квитки до США і вирушає туди вже 11-го.

Було розуміння від інших людей, що там значно більший ринок. Приблизно 8 років Малицький займався одягом, але тепер йому хотілося перейти у сферу ІТ, щоб залишити більший слід у світі. Після першої поїздки Олексій зрозумів, що хоче переїхати у США. І переїхав.
Я прийняв два важливі рішення: переїхати в Америку і одружитися. Тепер у мене на пальці є отака фігня. Поки не розумію її сенс, але прикольно.



Про США

Олексій подав документи на візу О1 — так звану візу для обдарованих. Потрібно відповідати принаймні трьом критеріям з 9, щоб отримати цю візу на три роки і мати можливість працювати на компанію.

10 місяців Олексій жив у хостелі у Лос-Анджелесі, не дуже уявляючи, що робити. А потім здійснив подорож автомобілем по Америці, познайомився з різними цікавими людьми і нарешті отримав бачення, що робити далі.

Лос-Анджелес було обрано тому, що там були друзі і контакти. За рік Олексій планує переїхати до Нью-Йорка, який приваблює його значно більше.


"
Потрібно принаймні щомісяця рефлексувати і робити роботу над помилками. Той, хто не вдосконалюється, зависає


"
Інсайти про українців

УТП українців як нації:
  • конструктивна жаба: коли тебе мотивують рухатися успіхи сусіда;

  • сервіс. Сервіс в Україні кращий, ніж в США та інших країнах Європи. Це можна пояснити тим, що у нас дуже низька маржа, і єдине, чим може відрізнити один ресторан від іншого — це якість обслуговування. Ми не настільки бідні, щоб у нас сервісу не було взагалі, і не настільки багаті, щоб ним нехтувати;

  • знання. Дуже багато знань і досвіду. Умовно будь-хто може стати президентом. А у США люди мають свій ліміт, свою умовну «стелю» і не прагнуть більшого. В Україні чи не кожен має амбіції і хоче все і одразу.

Недолік українців — відсутність глобального мислення. Ми можемо уявити, куди витратити мільйон доларів, і вже складніше уявити, що робити, якщо в тебе десять мільйонів.

Зараз в Україні Малицький проводить по 6 зустрічей з представниками великого бізнесу на день. Вони хочуть виходити на більший європейський ринок, але не розуміють, наскільки він більший. На думку Олексія Малицького, не треба прагнути обов'язково виходити за межі України, якщо тут у вашого бізнесу все чудово. А єдине, що варто було б запозичити нам від американців — це вміння створювати спільну цінність.
Про українців у США

Олексій помітив відсутність українського ком'юніті за кордоном. Значна частина людей, які приїхали багато років тому, зараз опинилися в ще гіршому становищі, ніж на момент переїзду. Тоді вони просто тікали, перевозячи свій найгірший актив — мозок. Вони не розуміли, що проблема не в країні, а в них.

Друга категорія — люди, які їдуть багато і важко працювати. Це люди, які важко працювали в Україні, і те саме вони роблять у Штатах. Найчастіше заради дітей. Це теж хибна стежка.

Свою місію там зараз Олексій бачить у тому, щоб знайомити крутих українців, які виїхали, між собою. Дехто з них вже почали співпрацювати.


Якщо ви зрозуміли сенс пісні «Эмигрант увидел мир» — це не прикольно


"
Про плани на майбутнє і президентство

Багато років тому Олексій Малицький заявив, що стане сьомим президентом України. На TGIM він пояснив, що йдеться передусім про масштаб мислення, як він хоче змінити країну. І цю ідею він не полишає 😉

В США Олексій поїхав на 7-10 років, бо це той мінімум
часу, за який можна побудувати велику цікаву компанію.


«Big Idea: Україна як 52-й штат Америки. Йдеться не про приєднання до іншої держави,
а про значний економічний та культурний вплив, як це відбувається з Ізраїлем. Проєкти, які успішні у Ізраїлі, успішні і в США.






"
Коли я приймаю рішення, то більше не задаю собі питання «Навіщо»


Свою місію там зараз Олексій бачить у тому, щоб знайомити крутих українців, які виїхали, між собою
"
Поради тим, хто хоче переїхати у США

Важлива підготовка: знати англійську на високому рівні та мати контакти, щоб бути комусь цінним там. І бути готовим до того, що у рівні комфорту ви втратите, і не зможете дозволити собі те, на що вистачало грошей в Україні.

Для початку можна зробити туристичну візу і поїхати подивитися щонайменше три міста: Нью-Йорк, Сан-Франциско і Лос-Анджелес. Варто також побачити Техас і Вашингтон.

Зараз дуже багато програм для стартапів, на які варто подаватися.
Переглянути весь виступ можна тут:
Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.