Результати дослідження
Скільки заробляють фінансисти в Україні?
Скільки заробляють ті, чия робота безпосередньо пов'язана з грошима? Бухгалтеру вигідніше працювати на одну компанію чи вести кількох ФОПів? Чи суттєво відрізняється зарплата фінансистів у різних містах України?

Кар'єрний портал Happy Monday разом з Дебет-Кредит провели власне дослідження зарплат українських спеціалістів сфери фінансів и знайшли відповіді на ці та інші питання.
Анна Мазур
засновниця і СEO Happy Monday
Це четверте дослідження зарплат від нашої команди. Ми вирішили дізнатися, скільки заробляють фінансисти, адже не змогли знайти даних стосовно цієї індустрії. Ми переконані, що дослідження зарплат — важлива складова, щоб зробити ринок праці більш прозорим, чесним, відкритим і, як наслідок, більш ефективним. Така інформація допомагає як роботодавцям для більш ефективного планування бюджетів та оцінки кандидатів, так і фахівцям, які можуть зрозуміти свої поточні фінансові можливості і фактори росту доходу. Ми зібрали понад 1300 анкет і отримали цінні та різнобічні дані про сферу. Сподіваємося, що результати нашого дослідження допоможуть усім учасникам ринку праці мати більше ясності і ухвалювати більш зважені рішення.
"
Анонімне онлайн-опитування представників сфери проходило з 13 серпня по 13 вересня 2020 року.

У опитуванні взяли участь 1332 фінансисти з різних міст України.
Ольга Самсоненко
Ольга Самсоненко, керуючий директор бухгалтерського сервісу «Дебет-Кредит», колишній бухгалтер, головний бухгалтер і фінансовий директор.
Зазвичай у бухгалтерію приходять зі студентської лави... і залишаються тут назавжди.

Тому й не дивно, що бухгалтери (а особливо головні бухгалтери) – найбільш «вікова» категорія цього опитування. Адже справжні знання, які так цінують колеги і працедавці, приходять із досвідом. Ну а він набувається роками тихої невтомної праці

Тож гарний бухгалтер, як і гарне вино, повинен трохи дозріти – до посади, відповідальності і гідної зарплати. І, звісно ж, у 40+ усе тільки починається. Недарма найкращі фінансові директори – це колишні бухгалтери.
"
Вдалося отримати дані про зарплати аудиторів, економістів, бухгалтерів, фінансових менеджерів, фінансових аналітиків та фінансових директорів.

Найбільше серед опитаних було бухгалтерів — 76,3%.
Фінанси — вільна від ейджизму сфера?
Згідно з результатами опитування, абсолютна більшість фінансистів працевлаштовані офіційно як штатні працівники і вкрай рідко оформлюють трудові відносини через ФОП. 74,3% опитаних працюють у офісі в in-house командах за чітким графіком.
Стабільність понад усе
Найменше заробляють бухгалтери
«Скляна стеля» для жінок
Олександр Соловей
Співзасновник онлайн-сервісу обліку фінансів малого і середнього бізнесу FINMAP.online. Серійний підприємець, в бізнесі понад 11 років.
Розрив в оплаті праці, як і інші гендерні розриви, має давню історію, пов'язану з патріархальним устроєм суспільства та різними формами утиску. Його спричиняє цілий комплекс причин, дослідженням яких лише в останні два століття докладно займається фемінізм, гендерні та жіночі студії.
"
Також ми дізналися, наскільки відрізняються зарплати фінансистів у різних містах України та у випадку роботи на міжнародному ринку і як впливають на рівень доходу профільна освіта, курси та знання англійської.

Завантажуйте повну версію дослідження, щоб
дізнатися більше.
Дякуємо партнерам за допомогу у проведенні дослідження:
Бухгалтерський сервіс №1 в Україні
Онлайн-сервіс фінансового обліку для бізнесу
Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: