Результати дослідження
Скільки заробляють
HR-фахівці в Україні?



Дизайн інфографіки: Зайчук Катерина
Чи отримують ейчари ІТ-компаній «айтішні» зарплати? На яку зарплату може розраховувати рекрутер-початківець, а на яку — досвідчений HR generalist? Чи потрібно HR-спеціалісту вільно володіти англійською? Чи суттєво відрізняється зарплата цих фахівців у різних містах України?

Кар'єрний портал Happy Monday провів власне дослідження зарплат українських спеціалістів сфери HR і отримав відповіді на ці та інші питання.
Анна Мазур
засновниця і СEO Happy Monday
«Важливим пріоритетом діяльності Happy Monday в цьому році стали дослідження зарплат у різних сферах. Ми бачимо, що це саме те, чого бракує фахівцям — прозорі актуальні дані щодо зарплат та чинників, які впливають на можливості розвитку у професії. Цього разу ми вирішили дослідити сферу, з якою перетинаємося щодня — HR індустрію. На мою особисту думку, ринок HR-послуг в Україні є ще досить незрілим, і деякі дані з дослідження це підтверджують. Брак спеціалістів з профільною освітою, суттєвий розрив у зарплатах на ідентичних посадах, критичний гендерний дисбаланс. Але без визнання проблеми її неможливо вирішити. Сподіваємося, що наше дослідження допоможе краще зрозуміти поточний стан розвитку індустрії та зробити ринок праці в Україні більш прозорим та професійним».
"
Хто взяв участь в дослідженні?
Анонімне онлайн-опитування представників сфери проходило з 12 червня по 13 липня 2020 року.

Серед респондентів найбільша кількість киян — 59,2 %, також в опитуванні взяли участь HR-фахівці з Харкова, Львова, Дніпра, Одеси та інших міст України.
У HR тільки дівчата?
Абсолютна більшість опитаних — жінки.
Втім, чоловіки-ейчари теж існують.

Артур Федоренко

Засновник освітньої платформи для рекрутерів і HR «Точка відбору»
«Хлопче, а ти в курсі, що HR — це жіноча професія? Чому ти все одно йдеш в цю сферу?» — перше компрометуюче запитання, який я отримав 8 років тому під час співбесіди до великої міжнародної компанії. Переді мною тоді сиділи 7 жінок, і всі з подивом дивилися на мене: мовляв, чому цей студентик хоче стати кадровиком, а не юристом або фінансистом.

Ті, хто коли-небудь стикався з рекрутерами і ейчарами, можуть легко відстежити закономірність, що на 1 хлопця-рекрутера доводиться 9 колег-дівчат. З чим це може бути пов'язано?

Є кілька причин, які на це впливають:

  • так склалося історично, що ейчарами і рекрутерами стають люди з освітою соцпрацівника, психолога, соціолога та інших гуманітарних наук. У цих напрямах кількісно переважають дівчата, відповідно, їх відсоток і вищий і в рекрутингу;

  • рекрутинг, на жаль, вважають діяльністю, яка не вимагає глибоких знань (а це далеко не так!). Часто, на думку керівництва, усі вміють спілкуються з людьми і робити висновки про них. Тому завдання рекрутерів часто перекладають на своїх помічників або офіс-менеджерів. Ну а тут теж переважають дівчата;

  • рекрутинг вважається однією з небагатьох сфер, де досить легко почати свою кар'єру в IT і заробляти гроші в валюті. Якщо хлопці в основному обирають для старту в ІТ фронтенд, то дівчата — або рекрутинг, або тестування. Зі знанням англійської найчастіше йдуть в саппорт або копірайтинг.

"
Участь у досліджені взяли представники різних напрямів сфери: HR-менеджери, HR-дженералісти, HR-директори, HR-бізнес партнери та інші.


Найбільше серед опитаних було
HR-менеджерів — 30,7 %.
Найменше у сфері заробляють HR-менеджери
*найнижча та найвища зарплата визначалися серед тих спеціальностей, де вибірка становила від 10% усіх опитаних
Знаєте англійську? Заробляєте
на 14 000 гривень більше.

Спеціаліст-початківець на старті може розраховувати на зарплату від 15 000 грн, а за 10 років досвіду ця сума зросте майже втричі.

На суттєве підвищення зарплатні можна розраховувати після 5 років досвіду та на 9-й рік роботи.
Що впливає на рівень зарплат
Якщо ви плануєте стати HR-фахівцем, радимо підтягнути англійську: це дійсно знадобиться вам у роботі і до того ж вплине на рівень зарплати.

Фахівці, які регулярно використовують англійську у своїй роботі, у середньому заробляють у півтора рази більше за колег.
Найбільше в Україні заробляють ейчари у Києві та Одесі, а найменше — у Львові.


Найбільше в Україні заробляють ейчари у Києві та Одесі, а найменше — у Львові.


Що впливає на рівень зарплат
*у порівняльну статистику увійшли міста, кількість респондентів з яких сягнула не менше 1 % від загальної кількості учасників дослідження.
Більшість фахівців HR-сфери не мають профільної вищої освіти, але отримують необхідні знання на короткотермінових курсах, проходять HR-сертифікації тощо.

Тож освіта і підвищення кваліфікації важливі, але непрофільний диплом
з вишу не стане перешкодою кар'єрі.
Тетяна Волошина
HR-експертка й кар'єрна консультантка
«Отримані дані свідчать, що більшість HR спеціалістів прокачують свої професійні навички. Однак, високий відсоток тих, хто не проходив профільне навчання. Це може бути пов'язано з поки що незначним досвідом у професії.
Однак варто пам'ятати, що володіння HR інструментами — одна з ключових компетенцій HR менеджера. Завдяки широкому діапазону знань HR стає тим спеціалістом, який грамотно підбирає інструменти для бізнесу і діє, чітко розуміючи ціль. Тому важливо постійно розвиватися та нарощувати знання.

Спеціалісти з профільною освітою та сертифікаціями мають вищий рівень доходу.
Це може бути пов'язано з ростом в посаді — після підвищення спеціаліст отримав профільну сертифікацію. Але може бути і зворотна тенденція — спеціалісти з більш обширними знаннями приносять більш відчутний результат для бізнесу, а тому і мають вищий дохід.

Висновок очевидний. Професійний розвиток = розвиток у професії».

"
Також ми дізналися, який тип зайнятості обирають українські HR-фахівці, як часто їм підвищують зарплату, в якій валюті вони її отримують та чи справді у ІТ-компаніях платять більше навіть представникам нетехнічних спеціальностей.

Завантажуйте повну версію дослідження, щоб
дізнатися більше.
Дякуємо нашим партнерам за допомогу у проведенні дослідження
Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.