fbpx

5 порад із тайм-менеджменту від тренерки з продуктивності у Google

Редакція Вт., 25.12.18 Новини

Тренерка Лора Мартін, яка навчає продуктивності менеджерів Google, поділилася п’ятьма порадами із тайм-менеджменту з виданням Quartz.

1. Перегляньте поняття продуктивного дня

Більшість людей вважають день продуктивним, якщо виконують усі пункти зі списку завдань. Однак Лора Мартін вважає інакше: навіть проведений за переглядом серіалів день можна вважати проведеним із користю. Звісно, якщо ви саме так і планували його провести. «Продуктивність – це усвідомлення, що ви хочете зробити, намір це зробити і безпосередньо виконання задуманого», – говорить Мартін.

2. Частіше… відволікайтесь

Але не на соцмережі! Сучасна звичка перевіряти телефон у вільну хвилину відбирає у нас можливість по-справжньому відволіктися і подумати про те, що не стосується роботи або буденних справ. Але ж саме у такі моменти до нас приходять найкращі ідеї – коли ми робимо перерву, нам стає легше відійти від шаблонів і подивитися на проблему під новим кутом.

«Я називаю це “відкрити петлю”, тобто дати мозку простір для нових ідей. Коли ви відповідаєте на листи або зустрічаєтесь із кимось по роботі, то закриваєте петлю. А коли ж тоді знайти час для нових ідей?» – питає Лора Мартін.

3. Підлаштовуйте зустрічі під себе, а не навпаки

Якось Мартін з’ясувала, що її найпродуктивніший час – це 19-та година вечора. Тепер вона щодня виділяє півгодини у цей час, щоб почати проект або виконати важливе завдання. У цей період вона не відволікається ні на що і не перевіряє пошту.

Багато співробітників Google також визнають, що найкраще працюють вечорами. Але через те, що витрачають майже весь день на робочі зустрічі. Лора Мартін вважає це проблемою і радить спочатку виділяти недоторканний час на завдання, а вже потім – на інші справи. Керівники, які дослухались до її порад, відзначають, що це кардинально підвищило їхню продуктивність.

4. Якщо ви найпродуктивніші у чомусь на роботі, дотримуйтесь протилежного підходу в особистому житті

Коли Лора Мартін працювала у Google ще асистенткою, її керівники постійню відзначали високий рівень організації поїздок, спланований Лорою: «У вас, напевно, приголомшливі відпустки!». Але справа в тому, що її особисті поїздки були сплановані набагато гірше.

А коли вона працювала у сфері продажів, Мартін приходила додому і не мала сили й бажання розмовляти зі своєю сусідкою чи з іншими людьми, тому що і так робила це весь день. «Так я встановлюю баланс», – говорить тренерка і радить іншим використовувати той самий підхід, щоб уникнути вигорання.

5. Звертайте увагу на налаштування додатків у смартфоні

Це займає всього кілька хвилин, але може сильно впливати на роботу. Лора Мартін радить не ігнорувати цю можливістю і завжди налаштовувати додатки під себе – встановити режим сповіщень тощо, – щоб зайвий раз не відволікатись і прискорити свою роботу.

Джерело: Quartz

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: