fbpx

5 порад, як не чекати на натхнення, а створювати його

Таня Пилипчук Пт., 14.02.20 Розвиток

Привіт, друзі! Я — Таня Пилипчук, авторка проєкту «Пошуршимо?» та засновниця спільноти натхнення. Сьогодні я хочу поговорити про важливість цього самого натхнення і поділитися практичними кроками, як його собі створити, якщо музи немає на горизонті. 

Натхнення починається з розуміння нас самих та наших цінностей. Інколи зустрічаєш впевнених у собі й задоволених життям людей і здається, ніби вони мають якесь невичерпне джерело енергії. Насправді особливих секретів не існує, просто кожен шукає своє «Чому?» і створює натхнення сам для себе. Для цього є кілька підказок 🙂 

  • Не сподівайтеся, що хтось інший надихне вас чи зробить щасливою людиною. Вам можуть допомогти чи підтримати, але ніхто не зможе мотивувати вас тривалий час, крім вас самих. Тут має значення лише ваш спосіб мислення і сприйняття світу.
  • Точка відліку може бути прямо зараз. Ви можете вирішити працювати над своїм натхненням у момент, коли читаєте ці рядки. Щоб почати аналізувати себе, своє середовище і джерела своєї енергії, не потрібно нічого, крім вашого рішення.
  • Позбудьтеся комплексу жертви й перестаньте думати, що світ вам щось винен. У житті є дві ролі — ви або його автор, або жертва 🙂 І вам вирішувати, ким бути. 

Ну а тепер кілька практичних порад як створити своє натхнення і не відпускати його.


Знайдіть час 

Виділіть час, щоб подумати про своє життя. Чи задоволені ви тим, чим займаєтесь? А що хочете покращити? Можливо, такі запитання на перший погляд здаються банальними, але це своєрідний чек-ап, що у вас усе в порядку. 

Спробуйте знайти у цьому метушливому світі хоча б 10 хвилин на день для роздумів наодинці. Для мене, наприклад, ідеальним для цього є ранок. Я встаю на годину раніше, ніж потрібно, готую сніданок без поспіху, читаю книгу, пишу свої ранкові сторінки з роздумами й тільки потім заглиблююсь у рутинні справи та біганину. 


Пишіть

Про те, чого ви хочете від життя, яким бачите свій ідеальний день і чим прагнете займатися. Записуйте свої роздуми, запитання, тривоги та переживання, особливо коли вам необхідно прийняти важливе рішення — так ви краще проаналізуєте ситуацію та зробите все правильно й без поспіху.  

Я пишу у форматі вже згаданих ранкових сторінок. Не кожного дня, а коли хочеться навести порядок у думках. Для мене це найдієвіший інструмент для створення натхнення. Навіть якщо ви ніколи таке не практикували, спробуйте! Зранку, ввечері, в обідній час —  пишіть коли зручно.


Читайте

Книги можуть стати суперпаливом для розпалювання вашого натхнення. Після хорошої книги з’являються нові ідеї та мотивація, навіть погляди можуть кардинально змінитися. Ось лише кілька книг, які допоможуть вам працювати над собою.

Більше рекомендацій та оглядів книжок ви можете знайти тут


Фільтруйте інформацію

Неважливо — це стрічка у фейсбуці чи лекція, яку ви збираєтесь відвідати. Споживаючи будь-яку інформацію, не забувайте, що мати іншу думку — нормально, адже тільки ви знаєте, що робить вас щасливим. Проаналізуйте свою стрічку у фейсбуці чи зустрічі за останній місяць. Що можна відкоригувати, щоб отримувати лише класний поштовх і цікаві думки? 

Ми у своєму телеграм-каналі намагаємося ділитися тільки тим, що надихає, чесно.

Ми у своєму телеграм-каналі намагаємося ділитися тільки тим, що надихає, чесно.

Підписуйтесь


Створюйте середовище, що надихає

Люди, проєкти, повідомлення, зустрічі, книги, ранкові ритуали — усе це має заряджати вас натхненням, мотивацією, бути класним прикладом, дарувати цікаві ідеї та хороший настрій. Тому відсіюйте усі токсичні джерела, які лише демотивують вас. 

Можна знайти наставника (ментора), що стане своєрідним маяком для вашої подорожі.  Ви можете з ним зустрічатися або зідзвонюватися кілька разів на місяць / рік для аналізу свого прогресу — це мотивує вас швидше і якісніше досягати своїх цілей. 

А ми у спільноті «Пошуршимо?» для цього запустили програму дружньої підтримки, що призначає вам партнера (такого самого учасника спільноти) на 2 місяці для звітування чи підтримки у здійсненні цілей. Це дуже дієвий інструмент взаємної відповідальності, який допомагає зробити пошук натхнення цікавішим і приємнішим!

Читайте також

10 причин вести щоденник успіхів

7 лайфхаків ефективного планування та роздруківка для планів на тиждень

Шукаєте роботу?

Маємо безліч вакансій у креативних індустріях, освіті, ІТ-компаніях, громадському секторі тощо.

Вакансії

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: