Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Що читати, щоб усе встигати: 6 книг про продуктивність

14.05.21 Розвиток 7 хв читання

Вважаєте, що найкращий спосіб впоратися з усіма задачами — повністю присвятити себе роботі? Ми пропонуємо все ж трохи відволіктись — на читання книг, що навчать вас, як усе встигати, й у підсумку допоможуть стати більш продуктивними.

«Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу» 
— Девід Аллен

Почати точно варто з Девіда Аллена — одного з найвидатніших теоретиків продуктивності. Це друге видання його бестселлера «Як упорядкувати справи» — за словами самого автора, повністю переписане з урахуванням того, як діджиталізувався світ з моменту виходу першої книги. 

Девіда Аллена вирізняє м’який і поступовий підхід до питань підвищення продуктивності. Тут не буде ніяких закликів до радикальної перебудови свого графіку «зараз або ніколи». Девід Аллен розробив власну методику впорядкування справ Getting Things Done, якій присвячена його перша книга. І якщо GTD комусь може підійти, а комусь ні, то ця книга — радше збірка окремих порад, де кожен може знайти щось для себе. 

Ексклюзивне інтерв’ю Девіда Аллена для Happy Monday! 

Як навчитися все встигати та що робить його понеділки щасливими. Дивіться повну версію інтерв’ю або читайте конспект 👉 

Інтерв’ю

«Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід» 
— Стівен Р. Кові 

Ця книга — не стільки про продуктивність, скільки про вміння прислухатися до самого себе. Стівен Кові пропонує навчитися розставляти пріоритети, визначити, що є дійсно важливим, а що можна відкласти на потім, і завдяки цьому швидше рухатися до правильно визначеної мети. Після прочитання книги у переліку ваших дійсно важливих справ, швидше за все, першим пунктом стоятиме час із дітьми, а не написання робочого звіту. 

Майте на увазі: можливо, після цієї книги вам захочеться переглянути свої життєві пріоритети і звільнитися з роботи, яка забирає багато часу й не приносить задоволення.

«Порядок довкола — спокій у душі»
— Ґретхен Рубін

На перший погляд, ця книга не про продуктивність, а про те, як викинути зайвий мотлох з помешкання. Втім, простір, у якому ми працюємо, може сприяти зосередженій роботі або, навпаки, відволікати від неї. Ґретхен Рубін радить, як створити продуктивну атмосферу удома, в офісі та навіть у коворкінгу — бо багато що залежить від речей на вашому робочому столі (і віртуальному робочому столі комп’ютера, до речі, теж).

Законспектували 15 порад із книги Ґретхен Рубін, як навести лад на робочому місці. 

Читати

«Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети» 
— Ґреґ Маккеон

Ми часто завантажуємо себе на повну — набираємо купу проєктів, заповнюємо розклад зустрічами, працюємо на вихідних, — але більше ще не означає краще. Ґреґ Маккеон у своїй книзі радить, як зосередитись на важливому і навчитись казати «ні» зайвому, завдяки суперпопулярній зараз концепції есенціалізму — вмінню правильно розставляти пріоритети та робити тільки те, що справді потрібно.

«Чудовий ранок. Як не проспати життя» 
— Гел Елрод

«Чудовий ранок» — книга не про те, як стати жайворонком, якщо ви природжена сова. Це книга про тайм-менеджмент і те, як продуктивність протягом усього дня залежить від першої години після пробудження — варто лише прокинутися на годину раніше і присвятити її практикам, які сприяють продуктивності та саморозвитку. Це медитації, читання афірмацій, візуалізації, фізичні вправи, читання та ведення щоденника — і разом вони займають всього одну годину. 

А якщо думка про те, щоб вставати бодай на годину раніше, для вас нестерпна, у книзі є поради, як налаштуватися на новий день усього за шість хвилин. 

«Одна справа. Як робити менше, а встигати більше»
— Ґері Келлер, Джей Папасан

Більшість із нас живе в шаленому темпі, а багатозадачність вимагають чи не в кожній вакансії. Але американські підприємці Джей Папасан та Ґері Келлер вважають, що багатозадачність не працює і варто зосередитися на чомусь одному — справі, яка й принесе вам щастя та успіх. Що потрібно прагнути не бути постійно зайнятими, а бути продуктивними. А намагатися усім догодити — це ключ до невдач. 

Автори радять, як збалансувати всі сфери життя й ефективніше використовувати свій час, щоб отримувати більше результатів. А якщо ваша проблема — слабка сила волі, то про фактори, які на неї впливають, у книзі теж розповідають.

Читайте також

15 книжкових новинок: про інстамозок, маму Ілона Маска й коли ми нарешті виспимося

Як читати книги для саморозвитку з користю

Чому романи корисніші за бізнес-літературу: колонка Тетяни Лукинюк

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: