Чим відрізняється Business English від General English? З якого рівня можна вивчати бізнес-англійську? Розповідає Ірина Смещук, директорка школи англійської мови Speaker English School, і ділиться безкоштовними ресурсами для самостійних занять наприкінці статті.
Сьогодні наша кар’єра не обмежується однією країною. Ми можемо переїхати на роботу за кордон, працювати віддалено з міжнародними командами, їздити у відрядження та на конференції. Звісно, якщо знаємо англійську і розуміємося на її діловому варіанті — Business English.
Чим Business English відрізняється від General English?
- Лексикою та ідіомами. Business English вивчає як прості терміни, так і стійки вирази, які широко використовуються тільки у бізнес-оточенні.
- Граматикою. У бізнес-англійській частіше використовуються безособові форми дієслів, пасивні конструкції, модальні дієслова тощо.
- Офіційно-діловим стилем письмового та усного мовлення.
- Використанням кліше.
- Наявністю протоколу (у діловому листуванні, переговорах тощо).
Курс Business English зазвичай складається зі:
- створення резюме англійською (в англомовного CV є немало нюансів та специфічної лексики);
- підготовки до співбесіди англійською;
- тренування презентацій (фрази для початку та структурування презентації, для управління увагою слухачів, підведення підсумків та пояснень);
- тренування переговорів (виступи й обговорення тем, ділове листування й документація, телефонне спілкування, діловий етикет.
З якого рівня можна вивчати бізнес-англійську?
Братися до Business English варто тоді, коли ваш рівень загальної англійської досяг Intermediate. Це необхідно, щоб навчатися більш ефективно, правильно будувати речення та вільно використовувати ділову лексику без помилок.
І зверніть увагу, що зазвичай курси Business English НЕ включають у себе вузькопрофільні теми. Тому якщо вам потрібно прокачати англійську в конкретній сфері (бухгалтерія, юриспруденція, медицина, банківська справа), потрібно буде шукати тематичні курси.
Безкоштовні ресурси для самостійного вивчення Business English
1. http://learnenglish.britishcouncil.org/business-english — загальна бізнес-англійська.
2. http://learnenglish.britishcouncil.org/professionals-podcasts — подкасти з Business English.
3. http://learnenglish.britishcouncil.org/business-magazine — матеріали про бізнес англійською.
4. http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/english-at-work — навчальні відео для вивчення Business English.
5. https://www.lexico.com/en/grammar/writing-a-cv-resume — поради HR-спеціаліста зі складання резюме.
Для створення CV англійською також можна використовувати такі додаткові ресурси:
- https://www.linkedin.com/ — соціальна мережа для ділового спілкування (такий собі Facebook для бізнесу). Тут можна скласти резюме, ще й експортувати дані у PDF-формат.
- https://www.resume.com/ — один із найпростіших сайтів для створення резюме 17 мовами.
- https://www.doyoubuzz.com/us/ — тут теж можна створити резюме та імпортувати його потім у LinkedІn.
6. https://www.roberthalf.com.au/career-advice/interview, https://outwittrade.com/job-interview-tips — секрети співбесіди англійською.
7. https://www.thebalancecareers.com/top-interview-questions-and-best-answers-2061225 — 10 найпопулярніших питань на співбесіді та відповіді на них.
8. А також, звичайно, всемогутній YouTube. Наприклад, зверніть увагу на відеоуроки з проведення презентацій та переговорів.
Або:
Business English — це універсальна мова бізнесу. Чим краще ви нею володієте, тим більше можливостей перед вами відкривається. Тож не зупиняйтеся, і ви точно досягнете своїх цілей!
Потрібно підтягнути бізнес-англійську?
Вивчайте її з EnglishDom на індивідуальних заняттях по Skype.
ДеталіЧитайте також
Як скласти резюме англійською? 12 важливих правил
Як підготуватись до співбесіди англійською та стати кандидатом №1 для компанії?
Як вивчити англійську самостійно? Покрокова інструкція від експерта
Дякуємо!
Тепер редактори знають.