Вже подивилися усі сезони нашумілого серіалу? Ми занурилися в світ «Ігри престолів» настільки глибоко, що навіть виявили там джерело корисних для кар’єри інсайтів.
«Гра престолів» сповнена битвами, зрадами, інтригами і вбивствами. Здавалося б, що у всього цього спільного з просуванням по кар’єрних сходах? Ми провели кілька паралелей і підготували для вас 8 кар’єрних порад на прикладах героїв серіалу (УВАГА: СПОЙЛЕРИ!)
Порада № 1. Обмірковуйте стратегію і рухайтеся до мети
Ви можете плисти кар’єрною течією, а можете планувати і контролювати свій професійний розвиток. Краще, звичайно, друге. Для цього потрібно чітко розуміти, ким ви хочете стати через 3-5 років, прописати для себе стратегічно важливі цілі і шляхи їхнього досягнення.
Подивіться на Данерис Таргаріен. У неї є вища мета — завоювати престол — і стратегія її досягнення. Все, що вона робить — збирає армію, знаходить союзників, знищує ворогів — наближає її до глобальної мети.
Без стратегії і розуміння своїх проміжних цілей ви не зможете стати топ-менеджером, писати для New York Times або завоювати Залізний трон 🙂
Порада №2. Не вішайте ярлики на інших і не дозволяйте так робити з вами
Як добре, що ми живемо не у Середньовіччі, де походження безпосередньо впливає на долю і кар’єру. Але і в наш час про людину часом судять за першим враженням або вішають ярлики, виходячи зі своїх припущень. Не треба так.
Ця порада працює і у зворотний бік — якщо вам кажуть, що ви не зможете досягти успіху, нікого не слухайте, а розвивайте свої навички і доводьте на ділі, на що здатні. Як Джон Сноу, який став Лордом-командувачем Нічного дозору, незважаючи на своє походження бастарда. До слова, виявився він зовсім не бастардом 😉 Ось і вішай потім ярлики на людей.
Порада №3. Володійте своїми навичками, як воїни зброєю
Джеймі Ланністер, Брієнна Тарт, Джон Сноу, Арія Старк, Сандор Кліган — ці та інші воїни дожили до восьмого сезону тільки завдяки чудовому володінню зброєю і бойовим навичкам.
Так само ваші скіли, подібно до майстерних мечів, «захищають» вашу кар’єру і гарантують просування. Не забувайте прокачувати їх, знаходити зони росту і вчити нове. При цьому розвивайте не тільки техніку, але і бойовий дух (ті самі soft-skills).
Порада №4. Знайдіть собі ментора
Арія Старк стала хорошим воїном не тільки завдяки своїй завзятості, а й завдяки вчителям і наставникам. Фехтуванню її навчав такий майстер, як Сиріо Форель, а завдяки «спецкурсу» в храмі Багатоликого і вчителю Якену Хгару, Арія отримала ще здібності безликих.
Починаючи кар’єрний шлях з нуля або розвиваючи нову навичку, дуже корисно мати ментора, який підкаже, в який спосіб краще вирішити задачу і де прочитати потрібну інформацію, перевірить ваш текст або код, а також дасть мудру пораду 🙂
Порада №5. Будьте готові впоратися з будь-яким завданням
Якщо завдання співвідноситься з вашими кар’єрними цілями, але лякає своєю масштабністю або відповідальністю, потрібно зібрати сили в кулачок і зробити все, щоб його виконати. Візьміть приклад з «Ігри престолів» — у цьому світі герої або пристосовуються і стають сильнішими, або гинуть. You win or you die, самі розумієте.
Наприклад, Пес страшенно боявся вогню, але все ж подолав у двобої Беріка Дондарріона, який боровся вогняним мечем.
Порада №6. Знайдіть свою конкурентну перевагу
До топових компаній надходить безліч резюме, але одиниці отримують вигідні контракти або стають спікерами масштабних конференцій. Що відрізняє таких фахівців від інших? У них є конкурентна перевага — особливий досвід, володіння унікальними (або близькими до унікальних) навичками і майстерне володіння інструментами.
Ані Тіріон Ланністер, ані Кхалісі не є фізично сильними воїнами, але у них є інші переваги. У Тіріона — відмінно підвішений язик, книжкові знання і навички крутого топменеджера, а у Данерис взагалі дракони, які не раз вирішували результат бою.
Радимо і вам попрацювати над створенням своєї конкурентної переваги — вивчити трендову технологію, новий інструмент, методологію менеджменту або мову.
Порада №7. Будуйте правильні партнерства
Далеко не самий позитивний, проте досить сильний персонаж, Тайвін Ланністер здобув свій вплив завдяки грамотному вибору союзників. І що важливо — усі свої партнерства він завжди укладав на взаємовигідних умовах.
Радимо і вам працювати над партнерськими відносинами і створенням свого ком’юніті, навіть якщо ви не СЕО компанії. Спілкуючись з колегами, ви зможете обмінюватися досвідом, обговорювати тренди і кейси. Заводьте корисні знайомства на конференціях і нетворкінгах — це може стати у нагоді у випадку зміни компанії або пошуку зв’язків для вирішення завдання.
Порада №8. Проявляйте себе у критичних ситуаціях
Кризовий менеджмент — відмінна перевага в кар’єрному просуванні. Звичайно, краще попередити усі ризики, однак якщо ви несподівано потрапили в неприємну ситуацію, необхідно зберегти спокій і знайти виважене і креативне рішення. Зовсім як Тіріон Ланністер, який командував обороною Королівської гавані і захистив її від флоту Станніса Баратеона за допомогою дикого вогню.
Так ви збережете свою репутацію або навіть репутацію компанії. А ще такий підхід однозначно оцінить команда (щоправда, не у випадку Тіріона).
Приємного перегляду, несподіваних серіальних поворотів і кар’єрних успіхів 🙂
Бажаєте ще трохи прокрастинації?
Пройдіть тест та дізнайтеся, яка ви кар’єристка!
До тесту
Дякуємо!
Тепер редактори знають.