EY

 • Київ, Львів
 • Консалтинг
 • Verified
Building a better working world.

EY — це глобальна багатопрофільна організація, що надає професійні послуги в галузях аудиту, консалтингу, права, стратегії, оподаткування та угод. Входить до четвірки найбільших у світі аудиторських і консалтингових компаній.

EY
130+років у світі
30років в Україні
600+співробітників в Україні
2офіси: у Києві та Львові

Історія EY почалася ще на початку XX століття, коли Елвін Ернст та Артур Янг заснували дві окремі компанії, які рік за роком завойовували авторитет на ринку аудиторських, бухгалтерських і консалтингових послуг. У 1989 році дві фірми об’єдналися у компанію Ernst&Young, яка у 2013 році змінила назву на EY.

Сьогодні EY — міжнародний лідер з аудиту, оподаткування, права, супроводу угод і консультування. Компанія має понад 700 офісів і близько 300 тисяч співробітників у 152 країнах та входить до четвірки найбільших у світі аудиторських та консалтингових компаній. 

Свою роботу в Україні EY почала у 1991 році, наразі має офіси у Києві та Львові. Сьогодні тут працюють понад 600 співробітників, які обслуговують сотні українських підприємств та міжнародних корпорацій.

Компанія не лише надає послуги клієнтам, а й змінює світ на краще завдяки публікації висновків, досліджень і поглядів щодо питань, які мають значення для бізнесу та суспільства загалом. Наприклад, в Україні компанія проводить щорічне дослідження «Найкращий роботодавець», а її консультанти беруть участь у реалізації проєктів державного рівня. Приміром, у 2021 році EY долучилася до розробки Стратегії залучення прямих іноземних інвестицій в Україну.

В офісах EY на першому місці — комфорт та безпека працівників

Київський офіс компанії — це великий двоповерховий оупенспейс з комфортними робочими місцями та кількома кухнями, на яких можна перекусити, приготувати каву або чай. Але найбільше працівники люблять проводити час на великому балконі з краєвидом на Хрещатик, де за гарної погоди можна як перепочити, так і попрацювати на свіжому повітрі.

Офіс у Львові значно молодший за київський — його відкрили у 2019 році. Проте він активно розвивається і планує запрошувати до роботи все більше спеціалістів. Одним із принципів компанії є гнучкість, тому за згоди працівника можлива релокація між українськими офісами.

На час пандемії в компанії ввели додаткові заходи безпеки: запровадили масковий режим та обов’язковий температурний скринінг працівників, а офіси забезпечили антисептиками. Також стежать за дотриманням дистанції між людьми: тепер, щоб прийти працювати в офіс, треба завчасно забронювати собі робоче місце через електронну систему. 

Довіра та відповідальність — основоположні принципи роботи в EY

Людей, які працюють в EY, об’єднують спільні цінності:

 • чесність і повага одне до одного;
 • командна робота та інклюзивність;
 • енергія, ентузіазм та сміливість бути лідерами.

Організація робочих процесів в EY базується на інклюзивності та довірі — як між членами робочих команд, так і між керівниками й підлеглими. Офіційно робочий день триває з 9:00 до 18:00. У цей час потрібно бути на зв’язку, але завжди можна відлучитися на кілька годин чи почати працювати пізніше, заздалегідь попередивши команду. Якщо ви вкладаєтеся в строки і показуєте результат, ніхто не стежитиме, чи відсиділи ви 8 годин на робочому місці. 

До карантину можна було працювати віддалено, попередньо домовившись про це з керівництвом. Зараз команди працюють у гібридному форматі: є правило двох робочих днів в офісі, інші можна працювати віддалено. Якщо у працівника є обставини, за якими йому потрібно працювати дистанційно частіше, це узгоджується з командою.

У компанії вірять, що можливість працювати за індивідуальним графіком та самостійно обирати місце роботи сприяє добробуту працівників, забезпечує необхідний баланс між роботою і особистим життям та дозволяє надавати клієнтам послуги найвищої якості.

Кожен несе відповідальність за свою частину проєкту і безпосередньо впливає на кінцевий результат. Під час прийняття важливих рішень враховується думка всіх членів команди, а керівництво завжди заохочує колег проявляти ініціативу. 

Для кожного співробітника встановлюються KPI, які впливають на щорічний перегляд заробітної плати та можливість переходу на наступний професійний рівень.

Зустрічі між співробітниками у компанії проходять здебільшого в межах команд та відділів. Це можуть бути щотижневі або щомісячні мітинги щодо поточних питань та проєктів. 

Євгенія Костіцина,
фахівчиня з розвитку бренду роботодавця
На таких зустрічах ми обов’язково питаємо, як справи та настрій у членів команди, ділимось новинами, обговорюємо подорожі, пройдені курси та інші особисті досягнення. З вимушеним переходом на ремоут ми стали більше цінувати ситуативні розмови з колегами про життя поза роботою. Щонайменше двічі на рік проходять зустрічі всієї команди EY в Україні, де ми обговорюємо поточні результати, важливі новини та вітаємо ювілярів за стажем роботи.

Як в EY турбуються про здоров’я та відпочинок працівників

Вихідні, лікарняні та відпустка надаються відповідно до трудового законодавства України, але з додатковими перевагами. Усі працівники, незалежно від посади та стажу роботи, мають право взяти щорічну оплачувану відпустку тривалістю 25 робочих днів замість 24 календарних, передбачених законом. Також дозволяється брати кілька вихідних у зв’язку з весіллям, або через інші сімейні обставини — наприклад, у зв’язку з хворобою неповнолітньої дитини.

Корпоративне медичне страхування покриває невідкладне, стаціонарне, амбулаторно-поліклінічне, планове стоматологічне лікування та витрати на медикаменти для всіх співробітників, які пройшли випробувальний термін. Окрім цього, раз на рік компанія проводить дні здоров’я, коли кожен може отримати консультацію різних медичних фахівців, здати аналізи, пройти обстеження та відвідати лекції на тему здоров’я.

Для підтримки фізичного та морального здоров’я працівників в EY діє програма Wellness, в рамках якої проходять спортивні заходи, тренінги з тайм- та стрес-менеджменту, а також розважальні заходи для дітей співробітників. Такі активності сприяють неформальному спілкуванню між колегами, формують командний дух і допомагають знаходити точки перетину між роботою та особистим життям. 

Крістіна Мошинська,
молодша HR-спеціалістка
Спортивні заходи вже давно стали одним з улюблених форматів тимбілдингу серед наших колег. Найчастіше ми обираємо події, які мають на меті збір коштів для суспільно важливих і корисних проєктів. Наприклад, у вересні наші колеги взяли участь у благодійному забігу DobroRun, організованому фондом Tabletochki на підтримку онкохворих дітей. Учасники брали з собою м'які іграшки як символ дитинства. Участь у таких проєктах дає додаткову мотивацію і відчуття, що маленькими кроками ми можемо зробити світ кращим.

Щороку компанія проводить два великі корпоративи: масштабне святкування Нового року, яке зазвичай відбувається у закладі та супроводжується розважальною програмою, та літній корпоратив, під час якого працівники беруть участь у різних спортивних активностях на свіжому повітрі.

Компанія підтримує молодь та піклується про збереження планети

У рамках стратегії корпоративної відповідальності EY підтримує та організовує десятки освітніх проєктів для школярів та студентів. Серед них:

 • EY Campus — кар'єрна програма для студентів 1-2 курсів економічних, юридичних та технічних спеціальностей;
 • Cyber Consulting Bootcamp — освітній проєкт для студентів технічних спеціальностей, які цікавляться сферою кібербезпеки та IT-консалтингу;
 • Strategy Case Challenge — змагання з розробки рішень для реального проєкту із залучення інвестицій в економіку України.
За останні 10 років проєкти, які організовувала або підтримувала компанія, охопили близько 15 000 студентів, понад 500 студентів та випускників було працевлаштовано.

Також компанія реалізує низку освітніх ініціатив, покликаних дати дітям соціально вразливих категорій рівні можливості з іншими:

 • «Уроки дітям» — заняття з дітьми шкільного віку в інтернатах та реабілітаційних центрах;
 • «Стипендіат» — надання стипендій випускникам інтернатів;
 • EY English school — індивідуальні уроки англійської мови від волонтерів компанії для дітей без батьківської підтримки;
 • «ЗНО проєкт» — оплата репетиторів для дітей із малозабезпечених сімей, дітей з інвалідністю, сиріт тощо. 

Також щороку спеціалісти компанії долучаються до pro bono проєктів: стають менторами для соціальних підприємців, громадських організацій чи представників вразливих груп населення. 

Окрім цього, EY підтримує екологічні ініціативи та має на меті максимально зменшити вуглецевий слід компанії до 2025 року. 

Ми з 2008 року мінімізуємо негативний вплив на довкілля: проводимо для співробітників інформаційні кампанії про шляхи зниження СО2, заміняємо ділові поїздки на відеозв’язок (робили так ще в докарантинні часи). В офісах встановили датчики руху для уникнення зайвого використання електроенергії. Для постачальників розробили кодекс етики та акцентуємо їхню увагу на важливості дотримання принципів ощадливого поводження з ресурсами. 

До пандемії щорічно проводили низку виїзних заходів, спрямованих на компенсацію шкоди, яку ми наносимо планеті: саджали дерева, допомагали природоохоронним закладам. У майбутньому компанія планує ще активніше працювати в цьому напрямку. 

Наталія Теленкова,
керівниця комітету з питань корпоративної відповідальності

Що сприяє кар’єрному росту співробітників EY?

В EY активно допомагають співробітникам реалізовувати свій кар'єрний потенціал та досягати професійних цілей. У компанії існує власна система навчання. Кожна сервісна лінія, що надає послуги клієнтам, має свою унікальну карту навчання (Learning Map), яка містить інформацію щодо обов'язкового hard та soft skills навчання, що відрізняється для кожного професійного рівня. Це допомагає співробітникам кар’єрно зростати та розвиватися.

EY надає всім працівникам безкоштовний доступ до навчальних онлайн-ресурсів на платформі Udemy, а також до додатку goFLUENT, в якому можна дистанційно вивчати 7 мов, зокрема ділову англійську. Опанування іноземних мов допомагає співробітникам взаємодіяти з колегами з офісів EY у різних країнах та з міжнародними партнерами.

Програма розвитку персоналу EY Badges. Це віртуальні відзнаки різних ступенів: бронзова, срібна, золота і платинова, які вказують на рівень кваліфікації співробітника в сфері аналітики, кібербезпеки, новітніх технологій та інновацій. Вони можуть використовуватися як всередині компанії, так і за її межами. Щоб їх заробити, необхідно пройти певне навчання, продемонструвати засвоєні знання на практиці та отримати рекомендацію від наставника.

Міжнародна та професійна сертифікація. Компанія EY сприяє отриманню співробітниками міжнародних професійних сертифікацій (ACCA, CPA, CIMA, CFA, CISSP, CISA, PMP, APICS CPIM тощо).

Міжнародні програми мобільності. Учасники таких програм отримують можливість попрацювати в офісі компанії за кордоном: здобувають унікальні професійні навички, опановують специфіку ведення бізнесу в тій чи іншій країні та знайомляться з новою культурою. У довгостроковій перспективі досвід роботи за кордоном відкриває перед співробітником ширші можливості кар’єрного росту. До початку пандемії за 5 років у програмах мобільності взяли участь понад 200 представників EY з України.

З січня 2015 року до лютого 2017 року я працювала в офісі EY в місті Солт-Лейк-Сіті у США. Спочатку на позиції рядової менеджерки, а згодом — старшої. Це був незабутній досвід, що назавжди змінив мене і дав можливість вирости професійно та особистісно. А ще — довести самій собі: я здатна якісно виконувати складну роботу в умовах, що кардинально відрізнялися від тих, в яких я звикла працювати у рідній країні. 

Постійно спілкуючись із колегами та клієнтами англійською, я значно підвищила свій рівень знання мови і тепер володію нею так само добре, як і рідною. Дізналася багато нового про роботу американських банків, звітність публічних компаній, і ці знання час від часу стають у пригоді й під час роботи в Україні. Також я успішно склала іспити та отримала сертифікат СPA, який є ознакою професійної кваліфікації публічних бухгалтерів (аудиторів) у США й усьому світі. Після повернення додому мій підхід до роботи став менш авторитарним і більш зосередженим на потребах моїх команд, а не тільки на результатах роботи.

Маріана Сімак,
старша менеджерка

Система наставництва. У кожного співробітника, незалежно від посади, з перших днів роботи є наставник, який допомагає скласти план кар’єрного росту і надає підтримку в будь-яких робочих питаннях. Наприкінці року саме фідбек від наставника відіграє вирішальну роль під час прийняття рішення щодо просування його підопічного кар’єрними сходами.

Від кандидатів очікують вміння критично мислити та працювати в команді

Компанія шукає людей, насамперед здатних критично мислити, швидко адаптуватись до нових задач та ефективно взаємодіяти в команді. Не менш важливими є високий рівень володіння англійською мовою та сильна мотивація до професійного зростання. В EY цінують здорову дискусію, правильні запитання та вміння знаходити на них відповіді. Технічні знання і навички теж відіграють важливу роль, але вони залежать безпосередньо від посади, на яку подається кандидат.

Двері компанії завжди відкриті для молодих спеціалістів з фінансів, права, ІТ, податків та інших сфер з досвідом та знанням англійської. Чекають тут і на студентів: щороку EY пропонує студентам пройти стажування в одному з відділів компанії. Так у 2021 році майже 200 студентів останніх курсів або нещодавніх випускників долучилися до команди професіоналів EY. 

Навчаючись у Київському національному економічному університеті, я відвідав тренінг, організований EY, і загорівся ідеєю потрапити до них на стажування. Пройшов кілька етапів відбору, зокрема тестування з бухгалтерського обліку, і отримав позицію стажера, а згодом і повноцінну роботу. 

На початку кар’єри, звісно, виникали певні труднощі, але я сприймав їх як норму, адже вчитися нового завжди важко. Проте я відчував колосальну підтримку команди. Жоден колега ще ніколи не відмовив мені в допомозі. Колектив EY — топовий. 

Працюючи тут, я відчуваю, як щороку зростаю професійно та інтелектуально. На сьогодні EY — це вершина фінансового ринку в Україні. Якщо хочеш бути на вершині — вибір очевидний. 

Ігор Макарчук,
старший аудитор

Як проходить відбір та адаптація співробітників

Зазвичай кандидат має пройти онлайн-тестування на оцінку рівня логічного мислення та знання англійської, виконати профільний тест або вирішити кейс і взяти участь в одному або кількох етапах інтерв’ю з рекрутерами компанії та менеджерами відповідного відділу. Під час співбесіди оцінюють наявність у кандидата якостей, які найбільше цінують у компанії, а також перевіряють технічні навички та досвід.

У перший робочий день усім новачкам надсилають пам’ятку з відповідями на найпоширеніші питання та посиланнями на контактних осіб, з якими варто зустрітись у першу чергу. Також співробітник знайомиться зі своїм наставником, який допомагає адаптуватись, представляє новачка колегам, ставить задачі та допомагає їх виконати.

Олександра Петрик,
старша HR-спеціалістка
Для нових співробітників ми проводимо тренінг Welcome to EY, на якому детально розповідаємо про компанію та відповідаємо на всі запитання. Після 2 тижнів роботи у новачка відбувається розмова з рекрутером, який розпитує про настрій, відчуття щодо роботи, дає підказки на майбутнє. За півтора місяця проводиться більш предметна розмова з HR Business Partner, а ближче до кінця випробувального терміну, що триває 3 місяці — ще одна зустріч з рекрутером.

EY завжди чекає на амбітних та цілеспрямованих працівників. Якщо це про вас — надсилайте резюме!

Підписуйтеся на щасливі понеділки!

Раз на тиждень по понеділках ми будемо ділитися найкрутішими вакансіями та історіями про кар’єру.


Більше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: