fbpx

Марк Цукерберг переводить Facebook на віддалену роботу

Редакція Пн., 25.05.20 Новини

21 травня Марк Цукерберг опублікував допис на фейсбуці, у якому поділився планами щодо поступового переходу компанії на повністю віддалену роботу. 

На думку підприємця, ці ідеї можуть бути корисними і для інших компаній.

Протягом наступних 5-10 років Марк Цукерберг планує перевести на віддалений формат роботи половину співробітників Facebook. 


Про переваги віддаленої роботи


На думку Марка Цукерберга, віддалений формат має дуже багато переваг.

 1. Це дозволить компанії залучати талановиті кадри, які проживають за межами великих міст-технологічних центрів, що дозволить побудувати більш розмаїту компанію. 
 2. Скоріше за все, зменшення автомобільного трафіку через роботу з дому позитивно відобразиться на стані навколишнього середовища. 
 3. Оскільки багато людей почуваються більш продуктивними поза офісом, ефективність команди теж зросте.
 4. Якщо поглянути на ремоут у контексті того, що робить Facebook, віддалена робота допоможе просунути деякі майбутні технології, які розробляє компанія. Уся діяльність компанії спрямована на розширення онлайнових можливостей і сприяння тому, щоб люди не втрачали зв’язок з іншими, де б вони не знаходилися. Приватні програми для обміну повідомленнями, відеочат, віртуальне робоче місце, портал, а згодом віртуальна та доповнена реальність — у компанії планують прискорити розвиток цих технологій. 


Думка співробітників Facebook


Ось що розповів Марк Цукерберг про враження співробітників від роботи з дому:

 • більше половини з них кажуть, що вони так само продуктивні, як і в офісі;
 • близько 40% зацікавлені у віддаленій роботі на повний робочий день;
 • понад 50% хочуть повернутися до офісів якнайшвидше.

Серед людей, які хочуть працювати віддалено, близько 75% сказали, що можуть переїхати в інше місто, з них 38% вказали, що хотіли б переїхати до великого міста, а решта жили б деінде, але не у мегаполісі. 

Звісно, з віддаленою роботою не все так безтурботно і позитивно: Цукерберг визнає, що складно було батькам з дітьми, які не ходили і до школи, і тим людям, які живуть геть самі. Також майже неможливо знайти правильний баланс між роботою і особистим життям, коли працюєш вдома. Стурбованість викликає і послаблення соціальних зв’язків між колегами, особливо у нових співробітників. Генерувати нові креативні ідеї теж простіше, зібравшись разом. 


Перші кроки на шляху до нового формату


За словами засновника Facebook, у найближчі доведеться знайти відповідь на важливі і поки відкриті питання. 

 1. Як ми заохочуємо творчість та підтримуємо свою культуру, коли ми бачимось менше?
 2. Який найкращий спосіб переконатися, що всі мають рівні можливості для просування по службі та відчувають себе однаково пов’язаними з роботою, незалежно від того, віддалені вони чи ні?
 3. Наймання на роботу дистанційно повинно допомогти нам створити та утримати більш різноманітну робочу силу, але яr ми можемо запобігти непропорційному впливу на людей з недостатньо представлених груп?
 4. Як ми можемо створити чудові кар’єрні сходи для амбітних людей, які зазвичай процвітають в офісних умовах?
 5. Що з новими випускниками коледжів, яким потрібно більше навчання?

Зараз Facebook зосередиться на віддаленому наймі і планує взяти на роботу досвідчених інженерів, які мешкають на відстані 4 годин дороги від міст, де у компанії є інженерні офіси (Філадельфія, Пітсбург, Портленд та Сан-Дієго). Також запускаються нові центри в Атланті, Далласі та Денвері.

На думку Цукерберга, у минулому вони вже пропустили безліч талановитих людей лише тому, що вони проживають за межами мегаполісів. Створення можливостей за межами цих міст також може бути частиною економічного підйому, особливо якщо більшість компаній також наймають віддалено.

Наразі переважна більшість працівників вже працює віддалено, і це, швидше за все, триватиме протягом наступних місяців. У Facebook оголосили, що кожен, хто хоче працювати вдома, може собі це дозволити принаймні до кінця 2020 року. Поступово багато існуючих працівників за бажання зможуть перейти на ремоут на постійній основі, але цей процес буде поступовим. 

I just spoke with our employees about what we've learned about remote working and how we're planning to support it…

Gepostet von Mark Zuckerberg am Donnerstag, 21. Mai 2020

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: