Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього») за підтримки ЄС та Міжнародного фонду «Відродження» запускає кампанію, покликану подолати стереотипи щодо внутрішньо переміщених осіб на ринку праці «Ти вдома». Розповідаємо про її мету та як ви можете долучитися.
Суть проблеми
Майже два роки в Україні триває повномасштабна війна. І весь цей час внутрішньо переміщені українці стикаються з труднощами й упередженнями щодо себе в процесі інтеграції в нові громади. Зокрема, відчувають дискримінацію під час працевлаштування.
Водночас, за оцінками Міжнародної організації з міграції (МОМ), приблизно 900 тисяч українців хотіли б якісно інтегруватись у новій громаді і зробити її своїм новим домом. Щоб підтримати ВПО в цьому прагненні, команда Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього») запускає кампанію «Ти вдома».
Мета кампанії
Цією кампанією ми хочемо подолати упередження щодо ВПО та їх дискримінацію на ринку праці з боку роботодавців та мешканців нових громад.
Ми висвітлимо позитивні сторони працевлаштування ВПО та цінності, які ці люди несуть для нових громад та місцевих роботодавців. Кампанія має на меті підтримати внутрішніх переселенців і показати їм, що знайти роботу в новому місці перебування з хорошими умовами — можливо.
«Це не перша наша соціальна ініціатива для підтримки внутрішньо переміщених осіб у питаннях працевлаштування. У 2022 році ми реалізували проєкт «Твоя кар’єрна перемога», в межах якого через освітні онлайн-заходи та індивідуальні кар’єрні консультації ми навчили понад 2000 ВПО шукати й знаходити роботу. Але, аналізуючи зворотний зв’язок учасників, зрозуміли, що навіть якщо пошукачі-переселенці вміють відмінно шукати роботу, мають якісні резюме, портфоліо, але роботодавці не готові наймати ВПО, то лише освітнім проєктом ми не розв’яжемо ситуацію.
Тому ми поставили за мету реалізувати комунікаційну кампанію, щоб показати роботодавцям, що професіоналізм не має географічних меж і не варто відмовляти у працевлаштуванні людині лише через статус ВПО. Віримо, що в довготривалій перспективі це наблизить нас до вирішення цього виклику на ринку праці», — каже Катерина Жученя, менеджерка проєкту «Ти вдома» і керівниця проєктного відділу Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього»).
Як долучитися до проєкту
У межах проєкту ви можете:
- ознайомитись з відеоісторіями 5 внутрішньо переміщених українців, які успішно працевлаштувались у нових громадах;
- поділитися власною історією пошуку роботи в статусі ВПО та викликами, проявами дискримінації, з якими ви зіткнулися;
- долучитись до поширення інформаційних матеріалів.
Також запрошуємо до співпраці представників бізнесу, які готові разом з командою проєкту «Ти вдома» розширювати можливості для працевлаштування ВПО:
- відкривати вакансії, дружні до ВПО;
- поділитися відкритими професійними можливостями (стажування, курси, освітні програми, конкурси, стипендійні програми тощо) або створити їх для ВПО;
- поділитися досвідом працевлаштування ВПО у форматі статей, дописів у власних соцмережах чи надіславши нам свої історії.
Крім того, ми звертаємося до представників громад, де наразі перебуває значна частка ВПО, із проханням їх підтримати та долучитися до розповсюдження інформації, яка здатна змінити становище ВПО на ринку праці.
У межах кампанії ми створили інформаційну платформу, де ви знайдете корисну інформацію щодо працевлаштування ВПО, контакти організаторів та як ви можете підтримати місію проєкту «Ти вдома».
Разом ми здатні творити зміни на краще та робити наше суспільство більш прогресивним й відкритим одне до одного.
Проєкт «Ти вдома» реалізує Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього») за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах спільної ініціативи «Європейське Відродження України».
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
10 вакансій із частковою зайнятістю: до Jooble, Devtalk, Ampli і не тільки
6 причин використовувати нетворкінг для кар’єри та з чого почати
Робота для любителів сиру: хто такий чизмонгер і чому це крута професія для будь-кого
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Які бенефіти пропонують своїм працівникам роботодавці: кейси 5 компаній