Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Міжнародні компанії масово скорочують працівників: які причини?

23.01.23 Новини 3 хв читання

У січні 2023 року низка іменитих бізнес-корпорацій оприлюднила заяви про звільнення тисяч співробітників. Скорочення зачепили працівників таких гігантів як Google, Amazon, Microsoft і Twitter. Розповідаємо, спеціалістів яких відділів звільняли й чому. 

Google


20 січня 2023 року генеральний директор Google Сундар Пічаї надіслав співробітникам компанії електронного листа, в якому повідомив про скорочення 12 тисяч працівників.

«Протягом останніх двох років ми спостерігали періоди різкого зростання. Щоб відповідати цьому зростанню та підтримувати його, ми найняли працівників. Але на сьогодні наша економічна реальність суттєво змінилась», — йдеться в листі.

У компанії впевнені, що в таких економічних обставинах, які склались сьогодні, потрібно зосередитись на тому, щоб реорганізувати витрати й спрямувати таланти й капітал на пріоритетні цілі.

Таким пріоритетом Google визначив роботу над розробками у галузі штучного інтелекту. Це підтверджує видання The Verge, яке стверджує, що скорочення у Google охопили майже всі підрозділи, зокрема такі проєкти, як Chrome, Search, Android і Google Cloud. Але воно майже не зачепило відділ Google Brain, який розробляє технологію машинного навчання.

Amazon


Подібного листа про звільнення 18 тисяч осіб на початку січня отримали також співробітники Amazon. CEO компанії Енді Джессі зазначив, що скорочення будуть в усіх підрозділах, але найбільше втрат понесуть відділ розробки технологічних рішень та Amazon Store. Також вже відомо про звільнення близько 2000 людей з підрозділу, що працював над розробкою штучного інтелекту Alexa і створених на базі нього пристроїв Echo. 

Причиною скорочень Джессі назвав нестабільну економічну ситуацію.

Microsoft


18 січня співробітники Microsoft отримали листи від CEO корпорації Сатьї Наделла з темою «Зосереджуємось на наших коротко- та довгострокових можливостях». У ньому йшлося про різні зміни в компанії, зокрема скорочення 10 тисяч співробітників, що становить 5% від загальної кількості спеціалістів компанії. Однак, Наделла наголосив, що попри скорочення в деяких підрозділах, компанія продовжить найм у ключових стратегічних сферах. 

«Нещодавно ми спостерігали, як клієнти збільшили цифрові витрати під час пандемії, тепер же ми бачимо, що вони оптимізують свої цифрові покупки, щоб витрачати менше. Ми також спостерігаємо, як організації в усіх галузях і країнах виявляють обережність, оскільки деякі частини світу перебувають у рецесії, а інші очікують її. Я впевнений, що Microsoft вийде з цього періоду сильнішою та конкурентоспроможнішою компанією, але це вимагає від нас дій, які базуються на чітких пріоритетах» — пояснює Наделла причини відповідних рішень компанії. 

Поки що скорочення здебільшого стосуються студій розробки відеоігр, з якими співпрацює Microsoft. Зокрема компанії Bethesda та студії 343 Industries, яка розробляє гру Halo, студії The Coalition, яка працює над іграми серії Gears of War, а також команд Microsoft, які створюють ігри змішаної реальності. 

Twitter


Після того, як Ілон Маск придбав Twitter, компанія втратила понад 80% співробітників. Багатьох скоротили, інші звільнились самі через нову політику компанії, зокрема через повернення до офісного формату роботи без можливості працювати віддалено. Кілька співробітників, що підпали під скорочення, вже подали на компанію до суду. 

Наразі у Twitter працюють близько 1300 штатних робітників. Крім цього, ще 130 людей з інших компаній Маска (Tesla, SpaceX і The Boring Co) залучені до роботи соціальної мережі. Раніше Twitter налічував 7,5 тисяч спеціалістів.

Прагнете працювати в компанії, яка відповідатиме вашим очікуванням?

Переглядайте профілі компаній, перевірених Happy Monday, та обирайте ту, чия культура й цінності вам близькі.

компанії

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: