Організація «Навчай для України» розпочала прийом заявок на участь у програмі лідерського розвитку для молоді. Розповідаємо, як долучитися до програми та допомогти українським дітям реалізувати власний потенціал, незалежно від місця народження чи проживання.
Хто такі «Навчай для України»?
Національне дослідження якості освіти PISA за 2022 рік показало значний розрив у освіті учнів сіл та великих міст: зокрема, різниця в балах із математики для цих категорій 15-річних підлітків становить 92 бали, тобто учень із сільської місцевості відстає у знаннях на 4,5 роки у порівнянні з однолітками з міста. Мета «Навчай для України» — змінити такий стан речей.
Програма діє з 2017 року і за цей період охопила понад 15 тисяч дітей, залучивши до співпраці 38 українських шкіл у Київській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Одеській та Львівських областях.
«Ми шукаємо вмотивованих людей, які не лише навчатимуть дітей, але й стануть для них прикладом у формуванні майбутнього. Війна безпосередньо впливає на освітні процеси, поглиблює нерівність та створює додаткові перешкоди для дітей у доступі до якісної освіти, тому ще більш важливою стає наша місія сприяти позитивним змінам у сфері освіти, залучаючи молодь до активного розв’язання цих проблем», — пояснює очільниця організації «Навчай для України» Оксана Матіяш.
Учасники програми змінюють місце проживання, протягом одного або двох років вчителюють у селі чи маленькому містечку, організовують позакласні активності та влаштовують заходи для спільноти. Також вони отримують спеціальне навчання, зарплату вчителя та лідерську стипендію від організації, що покриває витрати на проживання під час проходження програми.
Учасники програми «Навчай для України» з учнями
Що говорять про програму учасники?
До попереднього набору долучилися 33 людини, серед яких випускники топових навчальних закладів України, проєктні менеджери корпорацій та ІТ-компаній, дизайнери, журналісти та працівники міжнародних організацій.
«Участь у програмі — це насамперед корисний досвід, який допомагає переосмислити і свої шкільні роки. Я розуміла, що саме програма від «Навчай для України» допоможе здобути необхідні навички. Мої учні люблять біологію, переглядають релевантні відео, цікавляться дотичними темами, тому одне з основних моїх завдань як вчителя було дати їм простір довіри. Для тих, хто подається цьогоріч на програму, хочу сказати: мрійте, аналізуйте і ставте себе на місце дітей».
Хто та як може долучитися?
Для того, аби стати учасником/учасницею програми від «Навчай для України», потрібно:
- мати ступінь бакалавра або магістра будь-якої спеціальності станом на 1 вересня 2024 року (не обовʼязково фах педагога);
- мати хороше знання одного зі шкільних предметів (потрібно буде пройти тест);
- бути готовим на час програми переїхати до маленького села чи громади.
Наявність профільного педагогічного фаху для участі в програмі не є обов’язковою. Перед початком роботи у школі всі учасники проходять навчання у Літньому інституті — це 5 тижнів інтенсивної педагогічної підготовки, що включають теоретичні та практичні заняття для розвитку лідерських навичок і вчительської майстерності. Також вони продовжують навчання та отримують підтримку менторів під час вчителювання.
Заявку на участь можна подати до кінця першої хвилі набору — 31 березня за посиланням.
Крута робота вже чекає!
Знайдіть вакансію до душі — у нас є з чого обрати 😉
Шукати
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Чому ми втомлюємося від роботи та чи завжди звільнення — єдиний вихід?
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії