Уряд Норвегії погодив із бізнесами та профспілками рішення про те, щоб жінки обіймали щонайменше 40% посад у радах директорів великих та середніх, пише Bloomberg.
План упровадження
Рішення щодо досягнення гендерного балансу поступово впроваджуватимуть протягом 5 років. У 2024-му до програми уряду приєднаються близько 8000 компаній, а до 2028 року її розширять ще на 20 тисяч бізнесів, що мають більш як 30 працівників.
Спочатку нововведення реалізують компанії з загальним доходом понад 100 мільйонів крон ($9,4 млн), а згодом — і підприємства з доходом від 50 мільйонів крон ($4,7 млн).
Рівність і різноманітність у бізнесі можуть створити більше інновацій, краще робоче середовище, розумніші рішення.
Як зазначає норвезький уряд, 20 років тому жінки становили в середньому 15% складу рад директорів. На сьогодні цей показник зріс лише до 20%, що «занадто повільно». За прогнозами уряду, до 2028 року компаніям потрібно буде набрати до рад директорів майже 13 тисяч нових членкинь.
Читайте також: Жінки в українському IT: скільки їх та які посади обіймають
Яка ситуація в Україні
За останніми даними щорічного дослідження «Жінки на керівних посадах», яке проводить компанія Deloitte, ситуація з представленістю жінок у керівних органах компаній в Україні така: у 2021 році в середньому 18,3% місць у складі правлінь компаній займали жінки, тоді як у світі цей показник становив 19,7%.
Водночас, за даними YouControl, станом на 2019 рік серед бенефіціарів 330 найбільших за обсягом виторгу українських компаній жінок було в 16 разів менше, ніж чоловіків.
Зазначимо й про те, що Всесвітній економічний форум щороку оцінює прогрес країн у досягненні гендерної рівності. За результатами минулорічного звіту, Україна опинилась на 81-му місці серед 146 країн. Лідерами рейтингу є Ісландія, Фінляндія та Норвегія.
1200+компаній уже шукають таланти на нашій платформі
Розміщуйте вакансії на Happy Monday — тут їх побачать саме ті люди, які вам потрібні
Переглянути
Дякуємо!
Тепер редактори знають.