Global Teacher Prize Ukraine — це національна премія для вчителів-агентів освітянських змін, яку організовує Громадська спілка «Освіторія». У попередні роки серед учасників визначали фіналістів і фіналісток, яким вручали золоті статуетки на церемонії з червоною доріжкою. Через війну цього року все буде інакше.
У фокусі — історії про вчителів воєнного часу
Внаслідок повномасштабної війни, яку росія розгорнула на території України 24 лютого, 2129 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, а 216 з них зруйновано повністю. Навчальний процес або припинився, або перейшов у онлайн-формат, але вчителі продовжують показувати приклад незламності українського духу: хтось пішов виборювати майбутнє країни в лавах ЗСУ, інші — проводять уроки у бомбосховищах. Основна мета премії — донести думку, що вчителі важливі, попри все. Тому організатори збирають історії про вчителів воєнного часу.
«Ми живемо у новому контексті. Зараз особливо хочемо сказати “Дякуємо!” кожному вчителю і вчительці. Ми ані секунди не сумнівались, що вчителі важливі. Як до війни, так і під час. Ми хочемо розповісти різні історії освітян, що однаково заслуговують на всі існуючі нагороди та внесок яких неможливо порівняти чи оцінити», — говорить голова спілки «Освіторія», засновниця премії Зоя Литвин.
Як подати історію?
Історії можуть відправити самі вчителі, учні, батьки чи колеги з 21 липня по 21 вересня, заповнивши заявку на сайті Global Teacher Prize Ukraine. Це може бути будь-яка історія про освітян, яка особисто вразила. Відібрані історії будуть опубліковані на сайті osvitoria.media, а також на майданчиках інформаційних партнерів. Фіналом збору історій стане презентація проєкту у телевізійному форматі на День вчителя.
Більше про професію педагога — у нашому спецпроєкті «Класна робота»
Тут ви знайдете статті про найкращих вчителів України, світчерів у педагогіці, дослідження про майбутнє професії, а також тест, який би з вас вийшов вчитель.
переглянути
Дякуємо!
Тепер редактори знають.