Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Роботодавці все більше зважають на професійні навички кандидатів, а не дипломи: дані LinkedIn

Пн., 21.08.23 Новини 2 хв читання

Роботодавці публікують все більше вакансій без вимог щодо вищої освіти, пише Business Insider. За даними LinkedIn, рекрутери звертають менше уваги на дипломи й наукові ступені та наймають кандидатів на основі їхньої кваліфікації. 


Згідно зі звітом LinkedIn Future of Recruiting 2023 рекрутери в усьому світі беруть до уваги передусім навички й софт-скіли кандидата, а не рівень освіти. Так, 20% вакансій, опублікованих у США, не вимагають диплома. Для порівняння — у 2021 році ця цифра становила приблизно 15%. У Великій Британії частка вакансій, де не вказували кваліфікаційний ступінь як обов’язкову вимогу, зросла на 90% з 2021 по 2022 рік.

Також відомо, що компанії, які завжди мали суворі критерії найму, зокрема вимагали документи про вищу освіту, почали відмовлятися від цих вимог у вакансіях. Ідеться про такі компанії, як IBM, Accenture, Dell, Bank of America, Google і Tesla. У LinkedIn вважають, що ця тенденція, найімовірніше, посилиться.

Ступінь завжди буде критично важливим для певної роботи, але існує низка захопливих можливостей і альтернативних шляхів для людей, які не навчалися в університеті. <…> Усунувши непотрібні бар’єри в процесі найму, ми можемо допомогти вирівняти умови для тих, хто шукає роботу, і залучити різноманітні таланти, свіжі погляди та ідеї.

Джош Графф, керуючий директор LinkedIn

Читайте також: В ІТ з будь-якою освітою: чому сьогодні навички важливіші за диплом

Згідно зі звітом LinkedIn 92% керівників у США вважають, що навички роботи з людьми важливіші за вищу освіту. Серед софт-скілів, які важливі для роботодавців: комунікабельність, гнучкість, професійна етика, самоконтроль. 

Водночас велика четвірка компаній — Ernst & Young, KPMG, PWC і Deloitte — погоджуються в тому, що зараз збільшилася кількість випускників, яким бракує навичок спілкування, співпраці, проведення презентацій. На думку компаній, це є свідченням того, що університети й коледжі роблять недостатньо для підготовки молодих людей до роботи.

Чекаєте, поки на вакансію відгукнеться ідеальний кандидат?

Радимо перевірити, наскільки ефективною є ваша вакансія

Завантажити порадник
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: