Привіт, друзі! Я — Таня Пилипчук, авторка проєкту «Пошуршимо?» та засновниця спільноти натхнення. Наближається Новий Рік, тож сьогодні я пропоную вам проаналізувати минулий і спланувати наступний.
Для когось Новий Рік — просто ще одна дата, а для когось — важливий дедлайн, до якого потрібно багато чого встигнути і з якого починається відлік нових звершень. Як на мене, важливі не дедлайни, а гармонія в душі, яка виникає, коли відчуваєш себе на своєму місці, любиш те, що робиш, а навколо — люди, які тебе надихають.
Власне, саме таку мету я і вкладаю у планування 🙂 Тому прагну перетворити аналіз і планування року на приємний і натхненний ритуал, який сприяє розумінню, куди я рухаюся, які цілі для мене актуальні, чого мені вдалося досягти і що я можу зробити краще.
Запрошую вас пізнавати себе та планувати своє життя разом зі мною 🙂 А цілу серію новорічних помічників для планування, зокрема і безкоштовну роздруківку «Мої новорічні обіцянки», ви знайдете за посиланням.
Крок №1. Аналізуємо минулий рік
Цінність аналізу не варто недооцінювати — без рефлексії своїх вчинків, досягнень і провалів не може бути ніякого планування. Кожного року я виділяю годинку часу, щоб зрозуміти статус того, що відбувається у моєму житті. Ми живемо в дууууже швидкому темпі і не встигаємо радіти перемогам, бо одразу ставимо перед собою наступні цілі. Це дуже виснажує — як морально, так і фізично. Тому починати варто з аналізу року, що минає.
Виділіть трохи часу і подумайте, що ж важливого сталося і НЕ сталося, які дії дали результат, а які просто змарнували ваш час. Для цього дайте собі відповідь на такі запитання:
- Які цілі, проєкти та задачі ви виконали цього року? Просто перерахуйте усі свої перемоги та відсвяткуйте їх 🙂
- Які цілі, проєкти та задачі ви НЕ виконали цього року? Визначте це, щоб розуміти, як краще планувати наступні цілі.
- Які дії/думки сприяли вашим перемогам? Продуктивність, кооперація, аналіз себе, відпочинок, читання книг, вихід із зони комфорту, відкрите озвучування своїх бажань?
- Які дії/думки сприяли вашим невдачам? Лінь, неправильно розставлені пріоритети, неочікувані обставини, прокрастинація чи просто щось втратило для вас свою актуальність?
- Що вас надихало і робило щасливими? Дуже важливо розуміти свою мотивацію, адже саме вона рятує тоді, коли хочеться сховатися під ковдру і забути про все на світі.
Крок №2. Визначаємо фокус
Наступним кроком окресліть фокус свого життя і бажані напрямки розвитку. Фокус — це одна велика ціль / сфера життя / ідея, над якою ви працюєте протягом року. І відкиньте думку про те, що можна зробити все і одразу — саме вона мотивує нас запланувати надзвичайно насичений рік і… закинути цей план через місяць, оскільки він нереальний. Знайомо?
Ми маємо обмежену кількість енергії, і якщо будемо розпорошувати її на все підряд, то не зробимо помітного прогресу ні в чому. Ми звикли почуватися зайнятими та дуже активними, але у результаті отримуємо невиконані задачі і хронічну втому. Тому єдиний спосіб досягти конкретної цілі — це сфокусуватися на ній.
Перший раз визначати свій фокус важко, адже ми не хочемо ні від чого відмовлятися. Проте я собі завжди нагадую фразу Ґрега Маккеона: «Якщо ми не будемо обдумано обирати, на чому зосередити свою енергію і чому віддати свій час, інші люди оберуть це за нас».
Крок №3. Ставимо цілі
За допомогою цілей ви визначаєте для себе конкретні напрямки руху і бажані результати. Тут є кілька способів:
- визначити 3-5 основних цілей на рік, скласти план дій для їх здійснення (набір конкретних кроків) і вже навколо них планувати все інше;
- розбити цілі на важливі сфери: сім’я, самореалізація, навчання, здоров’я, фінанси тощо — це сприятиме гармонізації вашого життя;
- поставити 1 ціль на кожен місяць: для того, щоб тримати себе в тонусі та фокусуватися на різних пріоритетах щомісяця.
З яскравим календарем-планером від Happy Monday планувати весело!
Досягайте цілей, пам’ятайте про призначені зустрічі і фіксуйте усі щасливі і не дуже понеділки завдяки планеру «365 яскравих днів» з фірмовими наліпками Happy Monday
Придбати
Крок №4. Поставте собі реальні дедлайни
Люди схильні бажати більшого, ніж фізично можуть досягти. У вас бувало так: планували мільйон всього, а у результаті не зробили й першого кроку? Це проблема сучасного світу — коли ми бачимо довкола лише «успішний успіх» і хочемо досягти усього більше і швидше. Втім, нереальні терміни призводять лише до демотивації та зневіри у собі або навіть до виснаження чи вигорання.
Спробуйте цього року зробити по-іншому. Створіть два списки:
- перший: усе-усе, чого ви бажаєте — такий собі список мрій, хай їх буде хоч сто;
- другий: конкретні цілі, які будуть частково перетинатися з вашим фокусом.
А потім оцініть, яку частину з першого списку ви зможете помістити в другий. Так вам буде легше ставити реальні дедлайни і не виникне бажання перевернути все своє життя за місяць. Великі цілі потребують часу. Дайте собі можливість кайфувати в процесі, а не гнатися від однієї цілі до іншої. Суть — у щасті, правда ж?
Пам’ятайте: кожна мрія — це набір конкретних кроків, рішень і докладених зусиль. Життя змінюється тоді, коли ми цього не тільки справді хочемо, а й готові виділити час, докласти зусиль та відмовитися від чогось менш важливого.
І не створюйте собі ідолів — будьте самі собі лідером, який надихатиме вас вставати раніше з ліжка, говорити «Так» новим можливостям і вірити, що вам все під силу. Щасливого і натхненного Нового року!
Дивіться серію відео про планування року та завантажуйте більше безкоштовних роздруківок за посиланням. А ще — реєструйтеся у спільноті натхнення, щоб робити цей рік незабутнім разом зі своїми однодумцями!
Запланували знайти нову роботу?
У нас на сайті багато крутих вакансій від українських та міжнародних компаній
ВакансіїЧитайте також
7 лайфхаків ефективного планування та роздруківка для планів на тиждень
10 причин вести щоденник успіхів
7 книг для саморозвитку від Тані Пилипчук із «Пошуршимо?
Спасибо!
Теперь редакторы в курсе.