CEO багатьох компаній відомі своєю впевненістю. Власне, це, мабуть, одна з причин, завдяки яким вони і досягли кар’єрного успіху. Цікаво, як вони почувалися, коли тільки-но обійняли свою посаду? Консалтингова компанія Egon Zehnder вирішила це перевірити.
У дослідженні, організованому Egon Zehnder, взяли участь 402 генеральних директора з 11 країн світу. Це керівники компаній, сумарний обсяг продажів яких становить 2,6 трлн. доларів США.
Учасники анонімного опитування визнали: хоча вони й відчували впевненість щодо стратегічних та ділових аспектів своєї нової посади, все ж виявилися менш готовими до обов’язків лідера. Тоді як ця складова роботи СЕО така ж важлива для успіху всієї компанії.
У процесі дослідження:
- 68% опитуваних визнали, що не були повністю готові до обов’язків СЕО.
- 50% респондентів зізналися, що управління корпоративною культурою було складнішим, ніж передбачалося.
- 48% керівників розповіли, що знайти час для себе та рефлексії було важче, ніж вони очікували.
- 47% учасників визнали побудову керівної команди неймовірно складним процесом.
Як зазначив один із опитуваних:
«Коли ви станете тією людиною, яка приймає остаточне рішення, все зміниться. І дуже важко до цього підготуватись».
Про які проблеми із СЕО свідчать результати
Результати дослідження демонструють величезні недоліки процесів внутрішнього працевлаштування у компаніях. Серед СЕО, які були обрані на посаду після роботи на іншій позиції у тій самій компанії, лише 28% виявилися підготовленими до роботи належним чином. 38% зверталися за порадами до ради директорів, а 28% просили допомоги в інших керівників. Цікаво, що вони були більше стурбовані пристосуванням до нових обов’язків у компанії, ніж СЕО, яких найняли зі сторони.
Успішна і швидка адаптація нових СЕО – запорука ефективної роботи компаній, тому результати опитування мають закликати усі зацікавлені сторони уважно прислухатися до новоспеченого керівника, щоб допомогти йому стати лідером і досягти бажаних результатів.
Джерело: Harvard Business Review
Джерело фото: Jan Stromme / Getty Images
Читайте також у рубриці «Новини»: Працююча мама: добре чи погано для дитини?
Дякуємо!
Тепер редактори знають.