Впродовж карантину соціологічна група «Рейтинг» моніторить психоемоційний стан українців. Згідно з останніми опитуваннями, тривожність падає, а депресія зростає. Ситуація з роботою відіграє тут не останню роль.
Жінки тримаються краще
Жінки демонструють вищий рівень усіх емоційних показників, аніж чоловіки. У динаміці від початку карантину у жінок помітне знизився рівня тривоги: вони краще адаптувалися та призвичаїлися до змін. У чоловіків з кожним наступним тижнем фіксується зростання показників депресії та розладу сну, які міцно пов’язані між собою.
Хто працює, той не панікує
Не дивно, що на карантині краще почуваються ті, хто продовжують працювати. А ще легше переживають цю ситуацію ті, хто працюють у звичному режимі, а не віддалено. Українці, які продовжують ходити на роботу, набагато менше страждають через розлади сну та депресію. Робота допомагає урізноманітнити життя на карантині, частково зберегти активність, спілкування та взаємодію, відволіктися від негативних думок та мати більш усталений розпорядок дня.
Віддалена робота викликає тривожність
Втомлюються усі однаково, а тривожаться і панікують більше ті, хто працюють віддалено. Це пов’язано з тим, что віддалена робота – це незвична ситуація, яка потребує адаптації. Попри те, що карантин триває більше місяця, багато процесів ще не налагоджені, є частина завдань, які загалом неможливо виконати віддалено, або якість їх виконання падає. Тому ті, хто мають можливість ходити на роботу, зберегли більшу частину свого звичайного життя та робочої взаємодії і почуваються краще.
Про інші фактори, які впливають на самопочуття українців на карантині, читайте у дослідженні від Соціологічної групи «Рейтинг».
Дякуємо!
Тепер редактори знають.