Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5161 про нестандартні форми зайнятості, яким де-факто узаконила фриланс. Розповідаємо про нововведення, які чекають на роботодавців та фрилансерів.
Згідно з прийнятим законопроєктом, в Україні запроваджують нову форму трудового договору — з нефіксованим робочим часом. За умовами такого договору працівник виконує завдання, які виникають, а роботодавець не мусить гарантувати, що робота буде надаватися постійно.
Обсяги та тривалість робочого часу
Працедавець самостійно визначає час залучення працівника та обсяг робіт, а також погоджує з ним режим та терміни виконання роботи. Однак максимальна кількість робочого часу повинна бути не більше ніж 40 годин на тиждень, а кількість робочих днів — не більше шести. Працівник зможе відмовитися від виконання завдання, якщо роботодавець вимагатиме виконання роботи поза межами базових днів та годин.
Оплата праці
Заробітна плата виплачується за фактично відпрацьований час. Але навіть якщо роботодавець не надав працівникові достатньої кількості роботи, він все одно повинен буде виплатити йому суму, не меншу за розмір заробітної плати працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, — за 32 години робочого часу.
Обмеження
Роботодавець не може забороняти працівникові виконувати роботу за іншим трудовим договором в іншого роботодавця. Тому можна буде поєднувати легальний фриланс на кількох роботодавців.
Кількість трудових договорів з нефіксованим робочим часом в одного роботодавця не може перевищувати 10% загальної кількості трудових договорів, стороною яких він є. Але це стосується лише роботодавців, які мають більше ніж десять працівників.
Такі договори мають стати альтернативою договорам цивільно-правового характеру. Фрилансер зможе легально працювати на кількох роботодавців і при цьому мати базові соціальні гарантії: лікарняні, відпустку, фіксований рівень заробітної плати тощо.
Хочете дізнатися більше про роботу на фрилансі?
Читайте наш матеріал про те, як стати успішним фрилансером з нуля ➡
Читати
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Меню мільярдерів: що їдять Безос, Гейтс, Цукерберг та інші керівники великих компаній
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії