Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Вчені закликають працівників і компанії більше уваги приділяти сну

14.05.19 Новини 2 хв читання

Жертвуєте сном заради роботи? Дослідження вчених зі США показало, що поганий сон може перешкоджати продуктивному мисленню і призводити до зайвих відволікаючих думок на роботі. А от пріоритетність сну, навпаки, покращує продуктивність.

Менше сну = менше концентрації

Вчені провели дослідження серед 130 працівників однієї з ІТ-компаній і виявили, що якість сну минулої ночі впливає на сконцентрованість протягом наступного робочого дня. Чим коротший і гірший сон, тим частіше зайві думки відволікали працівників від роботи, навіть якщо учасник експерименту спав всього на 16 хвилин менше, ніж зазвичай.

Учасники також повідомили, що після такого позбавленого концентрації дня вони лягали спати і прокидалися раніше, ніж зазвичай. Цікаво, що у вихідні дні зв’язок між сном та концентрацією уваги не простежується.

Результати демонструють, що довший та якісніший сон призводить до більш ефективної роботи. А от жертвування сном може зменшувати продуктивність. Попередні експериментальні дослідження показали, що обмеження тривалості сну до чотирьох або п’яти годин негативно впливає на працездатність. Гірший сон вночі перед роботою призводить до уповільнення розумової діяльності, затримки у прийнятті рішень і потенційно — до збільшення помилок у роботі.


Менше сну = більше стресу

Попередні дослідження виявили, що поганий сон може також призвести до збільшення стресових ситуацій і конфліктів на наступний день.

У дослідженнях використовувалася вибірка ІТ-працівників, які мають дохід вище середнього, працюють довше 8 годин на день і відчувають, як стирається кордон між роботою та особистим життям. Понаднормова робота, часті телефонні дзвінки після завершення робочого часу, пізні робочі електронні листи, ранні робочі зустрічі о 7 чи 8 ранку можуть порушити сон працівників, що у свою чергу впливає на їхні успіхи в роботі.


Деякі поради для покращення якості сну

Компанії могли б створювати та підтримувати культуру, яка мінімізує негативний вплив роботи на сон співробітників: прибрати такі фактори, як робочі телефонні дзвінки у неробочий час, необхідність миттєво реагувати на робочі електронні листи пізно ввечері, проведення нарад рано вранці.

Самі працівники можуть встановити особистий розпорядок сну і дотримуватися його щодня. Наприклад, вимикати телефони та ігнорувати повідомлення електронної пошти, наприклад, після 21 години, щоб бути розслабленим ввечері і спати принаймні сім годин.

Регулярні фізичні вправи також корисні для хорошого сну. Проблема полягає в тому, що більшість працівників вважають, що вони не мають часу на сон та фізичні вправи саме через велику завантаженість на роботі. Проте їм варто розірвати це порочне коло. Якщо день за днем красти в себе сон, результатом буде низька продуктивність вже завтра і погіршення здоров’я у майбутньому.

Джерело: Quartz at Work

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: