Серед українських переселенців, які виїхали до ЄС через повномасштабне вторгнення, провели дослідження щодо вибору країни тимчасового проживання. Ділимося найцікавішими результатами.
Чим мотивувались українці при виборі країни для евакуації?
Можливість влаштуватися на роботу стала ключовим критерієм для вибору місця проживання для переселенців з України. Про це повідомили понад 50% респондентів в ході дослідження Агентства ЄС з питань притулку, Міжнародної організації з міграції й Організації економічного співробітництва та розвитку.
Опитування також показало, що ті українці, які стикаються з труднощами у працевлаштуванні, не виключають можливість переїзду в іншу країну в пошуках кращих умов для роботи.
Водночас 47% біженців обрали країну, де вже проживали їхні друзі чи родичі. Серед інших причин зазначали умови прийому — пільги й матеріальну підтримку (23%) та володіння мовою, якою розмовляє переважна більшість населення країни (20%).
Найпопулярніші країни
Більшість переселенців в’їхали в Євросоюз через Польщу (55%), 17% — через кордон з Румунією, 8% — зі Словаччиною і ще 8% — з Угорщиною.
Проте не всі, хто в’їжджав у ці країни, зупинилися там. У Польщі залишилися лише четверо людей з десяти, тоді як чверть з них виїхала до Литви, а 22% — до Чехії. У Румунії залишилась третина прибулих з України, 18% виїхали до Болгарії, 11% — до Чехії й 9% — до Греції.
Загалом під тимчасовим захистом у ЄС перебуває близько 4,6 мільйона українців, однак більшість респондентів повідомили, що повернуться додому, як тільки це буде безпечно.
Виїхали в Європу і не знаєте, як знайти роботу в новій країні?
Перегляньте нашу серію вебінарів про особливості працевлаштування за кордоном.
дивитися
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Меню мільярдерів: що їдять Безос, Гейтс, Цукерберг та інші керівники великих компаній
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії