Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Деякі зумери ходять на співбесіди разом з батьками: дослідження

11.06.24 Новини 2 хв читання

Представники покоління «зет» часом приводять своїх батьків на співбесіди на роботу. Експерти кажуть, що присутність батьків на інтерв’ю може зменшити стрес і хвилювання — проте зашкодити кар’єрним перспективам молоді.

Сервіс Resume Templates провів опитування серед 1428 американських зумерів, які шукали роботу протягом останнього року, щоб зрозуміти, наскільки вони під час цього складного процесу покладаються на своїх батьків.

70% відповіли, що просили батьків про допомогу під час пошуку роботи, а 26% сказали, що приводили батьків на співбесіду. Серед останніх:

  • 37% відповіли, що були разом з батьками в офісі компанії;
  • 26% зізналися, що батьки фізично сиділи в кімнаті під час співбесіди;
  • 18% — що їхні батьки представилися рекрутеру;
  • 7% — що батьки навіть відповідали на питання замість них.

Тенденцію помічають і роботодавці. Так, минулого року на замовлення видання про студентське життя Intelligent провели опитування серед 800 менеджерів, директорів та керівників. Тоді кожен п’ятий роботодавець сказав, що кандидат з’явився на співбесіду з батьками.


Чому молоді професіонали «ходять за ручку» з батьками


Хоча запрошення батьків на співбесіду може викликати тривогу, все може бути не так погано, як звучить. Зокрема, молоді люди отримують потрібну їм підтримку, і це впливає на те, чи стануть вони хорошими працівниками.

Дослідження Bright Network, платформи з пошуку роботи для випускників, виявило, що лише 54% молодих професіоналів відчували впевненість у тому, що матимуть роботу після коледжу — й найбільше їх непокоїла відсутність досвіду. І як зазначає генеральний директор платформи Джеймс Уффінделл, молодь «цінує керівництво та досвід, які, безсумнівно, можуть надати батьки».

А Девід Райс, експерт із кадрових ресурсів медіакомпанії People Managing People, каже, що покоління зумерів перебуває у віці, коли більшу частину свого життя вони проживали з батьками. Тому вони, природно, можуть звертатися до батьків за порадою та керівництвом, коли приймають важливі рішення — наприклад, шукають роботу.

Присутність батьків на співбесіді, на думку Райса, також допомагає молодим людям зменшити стрес і хвилювання, пов’язані з інтерв’ю, та бути більш розслабленими. «Це може розкрити їхні природні навички спілкування та процеси прийняття рішень», — вважає він.


Чому експерти проти


Існують й очевидні заперечення, чому не варто кликати батьків на співбесіди. Наприклад, у них може виникнути спокуса втрутитися та вплинути на реакцію дитини.

Дженні Бейлісс, засновниця рекрутингової компанії Office Wings, каже, що під час інтерв’ю роботодавці прагнуть бачити людину справжньою, щоб оцінити, чи добре вона підійде до решти команди. «Ми як роботодавці не завжди можемо бути впевнені, хто перед нами, — каже вона. — Але коли справа доходить до особистої зустрічі, ми прагнемо створити середовище, яке виявляє найкраще в кандидатах, щоб вони не відчували потреби брати з собою щось більше, ніж деякі нотатки».

Девід Райс також підтримує думку, що присутність будь-якої іншої людини на співбесіді може спотворити оцінку кандидата. «Немає нічого поганого в тому, щоб звернутися за порадою до батьків. Але вони не будуть щодня ходити разом з вами на роботу», — каже він.

А Клер Браун, директорка з персоналу платформи віртуального навчання Attensi, радить молодим шукачам роботи, які цінують думку батьків, натомість попросити їх «зіграти» у співбесіду, аби зміцнити свою впевненість.

Крута робота вже чекає!

Знайдіть вакансію до душі — у нас є з чого обрати 😉

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: