Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

12 помилок, які трапляються під час співбесіди по телефону

20.09.18 Новини 5 хв читання

Сучасні співбесіди все частіше відбуваються телефоном або по скайпу, а роботодавці сприймають їх як перший етап працевлаштування. Незважаючи на стереотип, що такі розмови несерйозні, рекрутери вважають їх вкрай важливими.

HR-фахівці навели 12 популярних помилок, які можуть коштувати вам місця в великій компанії.

1) Розмовляти там, де стоїть галас

Зрозуміло, що проводити співбесіду краще в тиші, однак рекрутери розповідають про різні випадки. Їм доводилося чути під час телефонних інтерв’ю майже все: від собачого гавкіту до плачу дітей.

«Якщо можете зачинити двері в вашу кімнату, обов’язково зробіть це. У всіх бувають непередбачувані обставини, але, якщо ви дійсно підготувалися до співбесіди і обрали тихе місце, то справите гарне враження на рекрутера», – радить Чер Тейлор, засновник Fulcrum HR Consulting.

2) Говорити про своє особисте життя…

…якщо вас про це не запитували. «Мета співбесіди по телефону – ознайомитись з професійним досвідом та цілями кандидата, – каже фахівець з талантів кампусу в Lithko Contract Маккензі Рорк. – Рекрутер намагається зрозуміти, чи підійдете ви на запропоновану вакансію, і ваше особисте життя немає до цього ніякого відношення. Наприклад, коли вас питають, ким ви себе бачите через п’ять років, то не хочуть чути про мрію одружитись або купити новий дім».

3) Займатись під час розмови чимось іншим

У вас може виникнути бажання взятись за якусь справу, поки ви говорите з рекрутером, однак він легко зрозуміє, що ви на щось відволікаєтесь.

«Не виношу людей, які під час телефонного інтерв’ю роблять декілька справ одночасно, – розповідає Ден Крупанські, рекрутер PrimePay. – Я чув, як деякі паралельно мили посуд, розігрівали обід в мікрохвильовій печі, вигулювали собаку або здійснювали покупки в магазині. Одного разу один кандидат навіть користувався ванною та унітазом, розмовляючи зі мною». Така поведінка демонструє вашу незацікавленність обговорюваною роботою.

Боїтеся проходити співбесіди?

Наш онлайн-гайд допоможе всебічно підготуватися до інтерв’ю та впоратися зі страхами

До гайда

4) Одразу говорити про гроші

Краще відкласти розмову про зарплату на майбутнє. Якщо ви сподобаєтесь рекрутеру, у вас ще буде час поговорити з керівництвом про гроші.

5) Примушувати рекрутера чекати, перериваючи розмову

Співбесіда по телефону не буває тривалою, тому навряд чи станеться якась випадковість, що змусить вас перервати розмову.

«Не треба переривати розмову, примушуючи мене чекати, поки ви впораєтесь зі своїми справами, – говорить глава кадрового відділу Remote Year Джеремі Пейн, – бо розмова зі мною і є вашою найважливішою справою. Якщо ви чекаєте на невідкладні новини (наприклад, про здоров’я ваших близьких), попередьте рекрутера заздалегідь, ще на перших хвилинах розмови».

6) Не ставити питання

«Після завершення розмови рекрутери зазвичай цікавляться, чи є в вас запитання. Задавайте питання завжди», – радить Маккензі Рорк. Співбесіду, яка закінчилась без ваших запитань, можна вважати проваленою, оскільки складається враження, що кандидат незацікавлений у вакансії.

7) Запізнюватись

Це здається банальним, але багато людей запізнюються навіть на співбесіду по телефону.

«Приблизно чверть людей, з ким я запланував співбесіду по телефону, не відповідають вчасно, – говорить Софія Ціковскі, рекрутер Infinite Global. – Це не тільки неприємно, а й говорить про неуважність кандидата до деталей. Щоб визначити це ще на початку, я просила кандидатів самим мені дзвонити. Якщо дзвінок приходив о 13:13 або 12:49, замість призначених 13:00, я розуміла, що ця людина нам не підійде».

8) Не перевіряти зв’язок

Перед тим, як набрати номер рекрутера, необхідно перевіряти якість зв’язку, чи працює гарнітура або навушники.

«Немає нічого більш дратуючого для рекрутера з чітким планом співбесіди, як постійні повторення питань через те, що у вас поганий зв’язок», – говорить Пейн.

9) Переривати рекрутера

Може статися, що ви раптово під час розмови захочете розповісти про свій досвід або щось інше. Однак переривати рекрутера – це не чемно та грубо. Це навіть більш неправильно, ніж переривати співрозмовника під час особистої розмови.

«Інтерв’ю може бути напруженим, тому іноді стрес проявляється в дуже швидкій або гучній мові. Від хвилювань ви можете почати відповідати на питання рекрутера ще до того, як він його закінчив. Не робіть цього», – зауважив Тейлор.

10) Спілкуватись словами-паразитами

Дуже важко не використовувати такі слова, як «еее», «типу», у повсякденному житті, але під час співбесіди по телефону це особливо відчутно. При особистих зустрічах такі слова не зовсім помітні, бо ви можете звернути увагу на зовнішність співрозмовника, його міміку або одяг. Але в телефонній розмові грає роль тільки ваш голос, тому слідкуйте за чистотою своєї мови.

11) Не підготуватись

«Багато хто вважає, що якщо співбесіда відбудеться по телефону, то не треба нічого дізнаватися про компанію», – розповідає Стів Прітчард, консультант по персоналу для GifGaff.

Адже ви завжди можете щось знайти в інтернеті під час розмови, так? Не зовсім. Досвідчені рекрутери завжди зрозуміють, коли ви починаєте шукати відповідь на питання. Індикатором такої поведінки кандидата можуть бути незручні паузи або стук по клавіатурі.

12) Заплутані та довгі фрази

Ваш успіх під час співбесіди по телефону – зрозумілі та короткі відповіді. Люди, які спілкуються по телефону, завжди менш сконцентровані, ніж зазвичай. Якщо ви не хочете, щоб роботодавець заплутався у ваших відповідях і втратив послідовність розмови, підготуйте можливі відповіді заздалегідь.

Джерело: FastCompany

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: