Що готують українські видавництва до найбільшої книжкової події року? Зібрали двадцятку вражаючих нон-фікшн новинок. Заносьте до свого списку бажань, готуйте торби і побачимось на Арсеналі 🙂
«Щоденник книгаря»
Шон Байзелл
Шон Байзелл — власник однієї з найбільших букіністичних крамниць Шотландії. У 2010 році він почав без прикрас розповідати про будні книгарні на своїй Facebook-сторінці, а згодом ще й написав мемуари. Його «Щоденник книгаря» описує рік із життя букіністичної книгарні із сотнею тисяч книжок, над якою нависає примара всюдисущого Amazon. Автор дотепно розповідає про найцікавіші замовлення, суперечки з працівниками та розмови з найрізноманітнішими клієнтами.
«По-справжньому залюблені у книгу люди — це рідкість, хоча багато хто зараховує себе до їхнього числа. Самозванців навіть вираховувати не треба: зайшовши до книгарні, вони одразу представляються «людьми книжними» й пориваються розповісти, як «люблять книжки», а ще носять футболки й сумки з гаслами про те, як вони обожнюють читати. Розпізнати їх легко: вони ніколи, взагалі ніколи нічого не купують».
«Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо»
Анна Рослінг-Рьонлюнд, Уля Рослінг, Ганс Рослінг
Ірраціональне мислення й драматичні інстинкти примушують людей згущувати фарби і уявляти світ страшнішим, жорстокішим і безнадійнішим, ніж він є насправді. У книзі «Фактологія» Ганс Рослінг — професор, доктор медицини, радник ВООЗ та ЮНІСЕФ, співзасновник організації «Лікарі без кордонів» у Швеції та спікер TED — разом зі співавторами показує помилки нашого сприйняття, дає інструменти, щоб розпізнати невиправдані узагальнення, заспокоїти ірраціональні страхи та сприймати життя на підставі фактів.
«Думаю, ви ще ніколи не стикалися з використанням інформації як терапії, а розуміння — як джерела душевного й інтелектуального спокою. Тому що насправді світ не такий драматичний, як здається. Фактологія, як здорова дієта й регулярні фізичні навантаження, може й має стати частиною вашого повсякденного життя. Почніть практикувати її, і ви зможете замінити свій задраматизований світогляд сприйняттям світу, що спирається на факти».
«Тут клює. Відверті історії українського бізнесмена»
Дмитро Томчук
У своїй наповненій гумором, самоіронією і складними реаліями книжці інвестор і підприємець Дмитро Томчук ділиться власними спостереженнями, які він накопичив протягом десятків років підприємництва — від 90-х до сьогодні. Як зробити так, щоб гроші працювали на вас? Чи можна довіряти партнерам? Коли потрібна дискусія, а коли — одноосібні рішення? І, зрештою, чому попри всі труднощі варто розбудовувати власну справу в Україні?
«Вітчизняний бізнес заснували не аристократи з академіками. Ударені перебудовою голодні вчителі, лікарі, інженери, яким потрібно було нагодувати сім’ї; мутні хлопці з дев’ятьма класами освіти, що читали по складах, але бадьоро рахували гроші й мріяли заробити на вишневу «дев’ятку»; старшокласники, які прагнули мати фірмовий плеєр SONY та чоботи з натуральної шкіри й на натуральному хутрі — ось хто став поживним гумусом, на якому зріс бізнес нашої країни».
«Бенджамін Франклін»
Волтер Айзексон
Біограф Волтер Айзексон досліджує життя, філософію й особистість Бенджаміна Франкліна — одного з батьків-засновників США, а ще видавця, винахідника, поштмейстера, політика і мецената, погляди якого сформували найважливіші аспекти американської ідентичності — повагу до праці, раціоналізм і дух демократії.
«Головною здогадкою Франкліна було те, що тверда валюта (срібло і золото) не є істинним мірилом багатства держави: “Багатство країни вимірюється кількістю праці, яку її громадяни здатні придбати, а не вагою золота і срібла в їхніх кишенях”».
«Наука для душі. Нотатки раціоналіста»
Річард Докінз
Книга складається із 44 есе відомого еволюційного біолога й популяризатора науки Річарда Докінза, який пояснює цінність наукового мислення й раціоналізму. Він торкається таких тем, як псевдонаука, релігія, заперечення кліматичних змін, віддаючи належне складності та дивовижності світу природи.
«Майбутнє — це новітній винахід еволюції. Воно дорогоцінне. Воно крихке. Ми мусимо застосувати всю нашу наукову винахідливість, аби захистити його. Це може звучати парадоксально, але якщо ми хочемо зберегти планету для майбутнього, передусім нам слід припинити питати порад у природи. Природа — це недалекоглядна дарвінівська шукачка вигід».
«Складні розмови. Як обговорювати те, що хвилює найбільше»
Дуглас Стоун, Брюс Петтон, Шейла Гін
Складні розмови чатують на нас скрізь: від черги у лікарні і посиденьок із родичами до переговорів із клієнтом. Книга присвячена гарвардському методу легкого спілкування, який допоможе вести складні розмови так, щоб виходити сухим із води.
Автори зібрали інформацію не лише із проведення переговорів, а й з теорії поведінки організацій, соціальної психології та теорії спілкування. Якщо ви хочете прокачати свої «м’які» навички, ця книга – точно гарний початок.
«Psychopath Free. Як звільнитись від токсичних стосунків і не стати жертвою»
Джексон Мак-Кензі
Токсичні стосунки — це не лише про особисте, а й про професійне життя. Чому іноді ми обираємо не гармонійні та підтримуючі взаємини, а стосунки, які завдають шкоди? Джон Мак-Кензі, спираючись на власний досвід, пропонує систему методів, які допоможуть розпізнати токсичні відносини та відкритися до нового кохання, успіху і щастя.
Ця книга виявить вразливі місця, що приховує ваша підсвідомість, дозволить зрозуміти, ким ви є насправді, а також допоможе перетворити слабкості на сильні сторони.
«Візьміть за звичку досягати мети»
Бернард Рот
Не пам’ятаєте, коли зі справжньою цікавістю занурювались у щось нове? Хочете дізнатися, чого варті ваші ідеї, але не знаєте, як перетворити їх на проект? Як приймати рішення попри нерішучість?
Часто не лінь чи відсутність сили волі розділяють нас та наші мрії, а банально — блоки та бар’єри, які ми назбирали впродовж життя. Синдром навченої безпомічності — лише один з них. Книга Бернарда Рота «Візьміть за звичку досягати мети» якраз про те, як подолати внутрішні бар’єри та вийти на потрібний результат.
«Наш дивакуватий мозок»
Дін Бернетт
Ми дуже часто говоримо «наш мозок», наче ми його власники та дійсно ним керуємо. Але у вас точно були випадки, коли вам хотілося спитати: «Дідько, що мій мозок коїть?!»
Невролог Дін Бернетт у своїй книзі «Наш дивакуватий мозок» розповідає про патерни поведінки та функціонування, які були закладені у нашому мозку під час еволюції. Ця книга — цікавий гайд, який допоможе краще зрозуміти себе, а також дасть відповіді на питання, чому і коли саме наш мозок дає збій, чому людям подобається бути нажаханими та яка справжня причина фобій.
«Ask a manager. Спитай у керівника»
Елісон Ґрін
Кар’єрна консультантка Елісон Ґрін довгий час вела свій блог із порадами для офісних працівкників, а потім вирішила створити книгу на основі власного досвіду. «Ask a manager. Спитай у керівника» — це збірка порад із вирішення реальних проблем офісного життя.
Не думайте, що лише вас турбує, як вчинити, коли колега привласнив вашу ідею, встановлені дедлайни — нереалістичні або якщо керівництво постійно турбує у вихідні дні. Такі ситуації трапляються часто, і всі їх можна вирішити витончено, впевнено і з почуттям гумору, навіть якщо вони страшенно вас лякають.
Ukraїner. Країна зсередини
«Ukraїner. Країна зсередини» — книга за мотивами першого кола масштабної експедиції Україною, яка тривала з літа 2016-го до зими 2018-го року й охопила всі історичні регіони — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії.
У книзі зібрано найяскравіші моменти з мандрівок унікальними куточками країни: історії людей та місць, що надихають, зворушують і дивують, а також вражаючі фото, які показують Україну справжньою, несподіваною, цікавою та автентичною.
Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті
Козлова Валерія
Ухвалюєте рішення на емоціях, а потім шкодуєте про його наслідки? А може, навпаки — довго зважуєте всі «за» і «проти», підраховуєте, намагаєтеся спрогнозувати — і втрачаєте шанс, бо варто було довіритися інтуїції й прийняти рішення швидко?
Бізнес, кар’єра, все наше життя — це передусім емоції. Перемагає той, хто розуміє себе, вміє керувати власними емоціями і моделювати схожі емоції в інших. У цій книжці бізнес-тренер Валерія Козлова ділиться своєю авторською методикою, яка допоможе підвищити рівень свого емоційного інтелекту та досягти успіху в житті та бізнесі.
Феміністки не носять рожевого та інші вигадки
Кертіс Скарлетт
«Феміністки не носять рожевого та інші вигадки» — це збірка есеїв видатних жінок (акторок, співачок, активісток, письменниць, блогерок, дизайнерок), серед яких Кіра Найтлі, Сірша Ронан, Гелен Філдінґ, Емма Вотсон, Джемма Артертон, Скарлетт Кертіс…
Ця книжка — не посібник про те, як бути ідеальною феміністкою, чи історія руху. Це приватні історії дуже різних жінок — відвертих, зворушливих, іноді смішних, часом збентежених, частіше невимовно сміливих. Вони користуються косметикою (якщо хочуть), носять рожеве (якщо хочуть), плачуть (або ні) та почуваються сильними (або ні). Кожна з них має свою історію, свій досвід і свій голос — і всі вони цінні та важливі.
Людство. Стисло про те, як ми все про**али
Том Філліпс
Гумористична книга британського журналіста Тома Філліпса проведе вас століттями людських дурощів, що визначили і змінили (як можна здогадатися, на гірше) хід нашої історії. Це надзвичайно жвава подорож найкреативнішими та найкатастрофічнішими прой**ами людської історії.
Застеляйте ліжко. Дрібниці, які можуть змінити ваше життя, а можливо, і світ
Вільям Г. Макрейвен
У цьому невеличкому виданні адмірал Вільям Г. Макрейвен, командувач Військово-морських сил США у відставці, визначив десять правил, яких він особисто завжди намагався дотримуватися і які допомогли йому з честю подолати чимало життєвих негараздів.
Оригінально сформульовані правила на кшталт «не боятися акул», «не вдаряти передчасно у дзвін», «щоранку застеляти ліжко» мають глибокий підтекст. Автор розкриває суть кожного правила, розповідає цікаві історії про людей, які свого часу надихали його власною дисципліною, наполегливістю, благородством і мужністю.
Принцип 80/20 та 92 інших фундаментальних законів природи. Наука успіху
Річард Кох
Автор пояснює, як закони біології, фізики та нелінійної науки — від теорії еволюції Дарвіна до теорії ігор і концепції хаосу — визначають ваші шанси на перемогу у конкурентній боротьбі.
Крім того, він дає поради з окремих аспектів ведення бізнесу, розвінчує низку популярних міфів, пов’язаних із підприємницькою діяльністю. Огляд вже відомих та найновіших наукових концепцій і теорій супроводжується рекомендаціями щодо їх практичного застосування у бізнесі й особистому житті.
Благай, кради і позичай
Роберт Шор
Невже в мистецтві досі можна створити щось оригінальне? Чи справді найвидатніші митці минулих епох безсоромно копіювали одне одного? В який момент копія перетворюється на самостійне мистецьке висловлювання? Коли підробка стає оригіналом, і що каже про всі ці тонкі матерії закон?
Роберт Шор дає дотепні відповіді на ці питання та впевнено прокладає шлях заплутаними стежками фактів і цікавих історій, розповідаючи, який зв’язок між Адамом і Аполлоном Бельведерським, як Альбрехт Дюрер обзивав піратів-копіювальників, і що таке крива Міккі Мауса.
65 українських шедеврів. Визнані й неявні
Діана Клочко
Проект працює на створення альтернативної історії українського мистецтва, доповненої творами, які у ХХ столітті не вважались «канонічними» або «вартими уваги» з ідеологічних причин.
Мистецтвознавиця і лекторка Діана Клочко представить свій канон і пояснення, чому саме ці твори мають таке значення для наших сучасників, чому усі вони — не сироти в стильовому розмаїтті, а свідки великих (хоч і не завжди відомих) інтелектуальних історій.
Так! 60 секретів із науки переконувати
Роберт Чалдині
Щодня ми стикаємося з проблемою: як переконати інших робити те, що ми хочемо? Що змушує людей казати «так» на наші прохання? Ця книга містить десятки порад найцитованішого фахівця з питань впливу — професора Роберта Чалдині.
Ви дізнаєтеся, як говорити, щоб слухачам не було нудно, що зробити на роботі, щоб підвищити свій вплив на інших, і чому бути другим гірше, ніж третім. Прочитавши цю книгу, ви побачите, як незначні зміни у підході до спілкування матимуть значний вплив на ваш успіх.
Дурна кров. Таємниці та брехні стартапу Кремнієвої долини
Джон Керрейру
Засновницю стартапу Theranos називали наймолодшою мільярдеркою світу. 22-річна Елізабет Голмс переконала Америку в тому, що винайшла революційну систему аналізу крові, яка врятує життя тисячам людей. Їй давали гроші найбагатші люди Кремнієвої долини, а Генрі Кіссінджер увійшов до ради директорів її амбітного стартапу.
Згодом з’ясувалося: компанію побудовано на брехні, інтригах, панібратстві та шахрайстві. А технологія, що мала перевернути світ медицини, взагалі не працює. І лише один журналіст попри все з’ясував, як саме Елізабет Голмс вдалось ошукати таке число найрозумніших людей Америки. Ця книга — приголомшливе розслідування, що здивувало навіть Білла Ґейтса.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.