Найбільші технологічні компанії – від Google до Facebook і Microsoft – заснували студенти. Але навіть якщо ви не станете бізнесменом з першої спроби, ви зможете отримати досвід, який допоможе побудувати компанію після закінчення університету.
Ось 4 поради, що стануть в нагоді студентам, які вже вирішили розпочати власний бізнес.
1) Використовуйте свій статус студента
Як студент, ви маєте безліч можливостей повчитися чогось у великих компаній – від інтерв’ю для дипломної роботи до стажувань. Ви легко можете отримати цінну інформацію від успішних підприємців.
Ви також можете відвідувати різні підприємницькі заходи, лекції, семінари та навіть курси. Можливо, з вашого університету випустився успішний бізнесмен, з яким вас може зв’язати деканат.
2) Перш ніж стати керівником, станьте підлеглим
Бути самому собі босом – мрія багатьох, але зазвичай для цього спершу потрібен наочний приклад, як себе потрібно поводити на цій позиції. Те ж саме стосується і побудови успішної компанії. Будувати організацію складно, тому перш ніж взятися до цього, наберіться досвіду.
Крім того, наймана праця допоможе вам виробити soft skills, необхідні для управління власною компанією. Вам потрібно буде знати більше про продажі, маркетинг, переговори та управління. Робота під час навчання допоможе вам отримати цінний досвід із перших рук.
3) Використовуйте безкоштовні ресурси
Витрати на ваш стартап, як не дивно, може частково покрити…університет. Адже у вас є доступ до багатьох бюджетних або навіть безкоштовних ресурсів, за які багатьом стартапам доводиться платити: від послуг сканування і друку до безкоштовного вай-фаю.
Існує також величезна кількість бізнес-форумів і груп, де ви можете вдосконалити свої базові знання чи спитати поради. Під час розвитку бізнесу можуть виникнути непередбачені проблеми, але у студентські роки ви можете оточити себе інструментами і ресурсами, які будуть вказувати вам потрібний напрямок.
4) Користуйтесь допомогою інших студентів
Маркетинг у цифрову епоху набагато дешевший і простіший. Сьогодні майже кожен є в соціальних мережах, тому у вас є можливість розрекламувати себе або свій продукт безкоштовно за допомогою друзів і однокурсників.
Навіть створити веб-сайт зараз не так складно. Для цього не потрібно бути експертом в області цифрових технологій. Ви можете зробити це самостійно за допомогою конструктора сайтів або попросити допомоги у однокурсників чи друзів. Можливо, хтось із ваших знайомих вивчає інформатику і може створити вам сайт і керувати ним заради заліку або в якості стороннього проекту.
Джерело: Medium
Дякуємо!
Тепер редактори знають.