Думаєте, найголовніше під час пошуку роботи — пройти співбесіду? Виконавчий директор CEO Club Ukraine Дмитро Карчук переконаний — ви навряд чи дочекаєтесь запрошення на інтерв’ю, якщо припускатиметесь цих помилок, відгукуючись на вакансію.
Помилка №1. Не писати супровідний текст
Відправити резюме без хоча б декількох рядків супровідного тексту — це як без стуку увійти до кабінету менеджера з найму, мовчки кинути йому на стіл ваше CV і вийти не попрощавшись. Грубо, чи не так? Гірше цього — тільки не вказати тему листа. Втім, відсутність супровідного – ще й досі розповсюджена практика. Але у нашій компанії таким кандидатам ми відповідаємо взаємним мовчанням.
Помилка №2. Не підлаштувати резюме і супровідний лист під вакансію / компанію
Багато претендентів складають єдиний варіант «життєпису», куди втискають максимум інформації про себе: усі будь-коли пройдені курси і тренінги, навички й особистісні характеристики (типу «відповідальний» і «комунікабельний»), детальний опис обов’язків і досягнень на кожному місці роботи, починаючи з першого стажування. У кращому випадку такий файл конвертується в pdf, отримує назву в форматі «ім’я-прізвище» і розсилається на всі вподобані вакансії.
Уявіть, що відгук на вакансію — це відповідь на питання компанії «Чи дійсно ви нам підходите?», а не прохання «Розкажіть же про себе все!». Приділіть час і адаптуйте своє резюме, залишивши тільки те, що важливо побачити потенційному роботодавцеві. Ваш попередній досвід або навички не зовсім відповідають вакансії? Обов’язково зверніть на це увагу в супровідному листі та поясніть свою мотивацію. Інакше все додумають за вас — і не обов’язково так, як вам би того хотілося.
Помилка №3. Не знати нічого про компанію, в яку ви подаєтесь
Коли наш HR дзвонить кандидатам, у першу чергу вона цікавиться, що їм відомо про CEO Club. Відповідь дає уявлення про мотивацію людини — наскільки він або вона поцікавилися, чим ми займаємося.
Якщо ви відправили резюме у невелику компанію, швидше за все, з вами зв’яжуться протягом тижня. Потурбуйтеся, щоб дзвінок рекрутера не став для вас несподіванкою. Запишіть у блокнот або складіть таблицю усіх місць, куди ви відправляли резюме. Вивчіть інформацію про ці компанії на сайтах і у соцмережах, запитайте відгуки у знайомих. Будьте готові продовжити спілкування, яке ви почали, відгукнувшись на вакансію.
Помилка №4. Неуважно ставитися до процесу відбору
Якось у вакансії контент-маркетолога ми попросили кандидатів не просто надіслати резюме, а написати кілька рядків про себе і оцінити, як ми ведемо нашу сторінку в фейсбуці. З приблизно 70 відгуків тільки 10 містили рекомендації щодо покращення — з цими людьми ми і зв’язувалися.
На вакансію адміністратора рецепції після першого дзвінка ми просили передзвонити у конкретну годину дня — і теж отримали вже «відібраних» кандидатів. Двох…
Про нашу нову вакансію я написав на своїй сторінці у фейсбуці і вказав скрупульозність і увагу до деталей як одну з головних вимог. І тут же отримав кілька особистих повідомлень із питанням «Куди відправляти резюме?», хоча в описі вказано конкретний імейл.
Learning & Engagement Manager в CEO Club Ukraine
Уважно читайте опис вакансії — це допоможе вам виділитися на тлі інших кандидатів 🙂
Помилка №5. Не мати питань про вакансію
Перший дзвінок від рекрутера після отримання вашого резюме називається скрінінг. Він потрібен, щоб запросити на зустріч тільки тих кандидатів, які відповідають головним критеріям вакансії, переконатися у мотивації пошукача і побудувати правильні очікування. Зазвичай після обговорення головних деталей вам запропонують поставити ваші питання. Якщо у вас зовсім немає питань — питання виникнуть до вас 🙂 Ще гірше — поцікавитися тільки оплатою.
Отже, ще до «живого» знайомства з потенційним керівником ви розповідаєте про себе набагато більше, ніж здається. Іноді навіть досвідченого професіонала можуть не покликати на інтерв’ю через недостатній інтерес до компанії. І навпаки — належна мотивація і уважність можуть компенсувати нестачу досвіду або навичок.
Читайте ще, що українські підприємці думають про ваше резюме
- Олександр Томілин, співзасновник компанії з дизайну презентацій Reprezent;
- Катерина Вольська, CEO HR-компанії UniSkill;
- Валерія Іонан, засновниця та керівна партнерка групи компаній Quadrate 28 Corp.;
- Анна Мазур, СЕО Happy Monday з 10-літнім досвідом роботи у сфері роботи з талантами.
- Ольга Роєнко — креативна підприємиця та СЕО Royenko Agency.