Американський портал Glassdoor радить, як контролювати власні емоції та зменшити стрес на роботі, замість того щоб сприймати його як невід’ємну частину вашої кар’єри.
Хто з нас час від часу не страждає від стресу на роботі? І хоча невеликий дискомфорт допомагає мозку краще засвоювати нову інформацію, тривалий стрес аж ніяк не робить вас продуктивніше. Навпаки – під час стресу важко концентруватися та вирішувати складні завдання. А ще стрес вбиває вашу мотивацію і негативно впливає на самопочуття – підвищує тиск, спричиняє головний біль, хвороби шлунка, роздратованість та навіть депресію.
Позбутися факторів стресу на роботі, таких як дедлайни чи вимогливе керівництво, важко, але це не означає, що ви повинні йому піддатися. Ось 6 способів, як можна опиратися стресу.
1. З’ясуйте, що вас нервує
Окей, ви стресуєте. Та чи розумієте чому? Дивно, але більшість із нас, знаходячись у стані стресу, навіть не уявляє його справжні причини.
Припустимо, що вам важко дотримуватися дедлайнів і через це ви постійно нервуєтесь. А тепер спробуйте зрозуміти, що призвело до ситуації, яка тепер так вас дратує. Можливо, вам заважає надто балакучий колега? Чи ви постійно відволікаєтесь на соцмережі? З’ясувавши причину проблеми, ви можете спробувати її вирішити, замість того, щоб стресувати даремно.
2. Реагуйте на стрес правильно
Якщо ваша відповідь на стрес – це прийти додому, завалитися на диван перед телевізором із пачкою чіпсів та провалятися там до ночі, то ця відповідь неправильна.
Що дійсно допомагає побороти стрес, то це:
- спортивні вправи;
- здорове харчування;
- достатньо відпочинку;
- зустрічі з друзями й близькими;
- заняття творчістю;
- медитація або йога.
Не ігноруйте потребу у відпочинку
Якщо робочих справ багато, а рівень стресу надто високий, з’являється бажання трохи відкласти відпочинок і присвятити себе роботі, щоб нарешті вирішити всі питання. Але подумайте, який у цьому сенс, якщо в результаті рівень стресу тільки збільшиться, а продуктивність, навпаки, зменшиться?
Повірте – вам потрібен відпочинок. Повноцінній відпустці або навіть просто вихідним без роботи під силу повернути вашу продуктивність, а також позбавити вас таких симптомів стресу, як безсоння, втома чи головний біль. А повернувшись до роботи розслабленим і свіжим, ви скоріше вирішите свої задачі.
Прийміть те, що не можете контролювати
Який сенс переживати через те, що ви не в змозі змінити? Натомість краще практикуйте «радикальне прийняття». Для цього спробуйте подивитися на речі, які вас дратують, так, ніби ви сторонній наглядач, і об’єктивно розібратися – що ви можете контролювати і змінити, а що – ні. Прийміть реальність такою, яка вона є, і не намагайтеся вплинути на те, що вам непідвладне.
Не соромтеся звертатися за допомогою
Чомусь ми часто вважаємо, що попросити про допомогу означає визнати власну нездатність вирішити проблему. Але подумайте, хто виглядає гірше – співробітник, який взагалі не виконав завдання, чи той, хто вчасно звернувся за допомогою?
Але просити про допомогу потрібно правильно. По-перше, переконайтеся, що дійсно зробили все можливе, перш ніж навантажувати ще когось. А по-друге, чітко сформулюйте своє прохання і звертайтеся до інших з конкретними пропозиціями, а не з розпливчастими скаргами на життя.
Нагадуйте собі, за що ви любите свою роботу
Під час стресу дуже допомагає зупинитися на кілька хвилин, глибоко вдихнути і пригадати, за що ви любите свою роботу. Можливо, вона наповнює ваше життя сенсом або у вас круті колеги, або ви здійснюєте свою мрію, працюючи тут і зараз.
Неможливо одночасно бути вдячним і роздратованим, тому використовуйте цей прийом, коли вам здається, що всі навколо змовилися, щоб зіпсувати ваш день.
Звісно, якщо ви розумієте, що плюси не переважують мінуси, а всі стратегії боротьби зі стресом не працюють, не витрачайте час на роботу, яка не приносить вам нічого, крім втоми й негативних емоцій.
Джерело: Glassdoor
Читайте також: Перепрацювання шкодить вашій кар’єрі – результати опитування
Дякуємо!
Тепер редактори знають.