Деякі люди мають безліч талантів, але позбавлені підприємницького хисту. Перевірте, чи є у вас ознаки того, що розпочинати власний бізнес поки що не варто.
Незважаючи на те, що світом править культ успіху родом із Силіконової долини, не всі здатні займатися бізнесом. І це нормально. Власна справа вимагає багато енергії, а також несе за собою купу ризиків.
Ось 7 ознак, що вам не варто стрімголов відкривати власний бізнес, поки це вам не до снаги.
1) Ви не готові до ризиків
Ось сувора реальність бізнесу: 70% стартапів не працюють більше 10 років. Навіть якщо продукція або ідея є фантастичною, існує багато інших причин, які все зруйнують – від високих витрат до втрати партнера.
Аби уникнути цього, необхідна умовна «шкала ризиків», яка буде узгоджуватись із вашими фінансовими можливостями. Іншими словами, розрахуйте, скільки ви можете прожити, поки ваш бізнес не приносить прибуток та навіть якщо прибутку не буде взагалі.
2) Ви маєте «мислення дефіциту»
Люди з «мисленням дефіциту» постійно вважають, що їм не вистачає можливостей та ресурсів, і фокусуються на тому, чого в них нема, замість того щоб ці можливості шукати. Такий фокус уваги призводить до відчаю, який, у свою чергу, може негативно вплинути на ваш бізнес.
3) Вам потрібен швидкий прибуток
Згідно з тенденціями сучасного бізнесу, лише 40% нових компаній насправді приносять прибуток. І краще одразу змиритися з тим, що може пройти кілька років, поки ваш бізнес стане прибутковим.
Якщо прагнете будь що швидко заробити гроші, то ви дуже сильно ризикуєте, оскільки більше перейматиметесь прибутком, а не розвитком власної справи, що матиме свої наслідки.
4) У вас нема бізнес-плану
Дослідження підприємницької динаміки Мічіганським університетом показує, що бізнес-план збільшує шанси на довше життя стартапу. Навіть якщо ви вже відкрили бізнес, план не завадить, а навпаки, стане дорожною мапою для досягнення мети.
5) Ви не зіставили свою бізнес-ідею з реаліями ринку
Одна з поширених причин бізнес-невдач криється все ж таки у продукті, а не у ринку. Ви можете витратити багато часу, зусиль та грошей, створюючи те, що просто не сприймуть інші. Тому переконайтеся, що провели дослідження ринку, перш ніж втілювати свої ідеї.
6) Ви не готові «продавати» себе і свою ідею
Якщо ви знаєте когось, хто керує власним бізнесом, то напевно, чули, як вони скаржаться на просування – це одне з найменш улюблених завдань підприємців. Але ви повинні уособлювати власну справу, якщо маєте бажання стати найкращим. Якщо не можете подолати страх публічності та захищати свої ідеї – бізнес не для вас.
7) Ви хочете все робити власноруч
Настає момент, коли для подальшого розвитку бізнесу потрібно наймати нових співробітників і перекладати на них частину завдань. Збільшення кількості працівників і звільнення вашого ресурсу для більш стратегічних завдань прискорює зростання бізнесу.
Але якщо ви звикли все робити власноруч і заперечуєте потребу у додаткових ресурсах – це може надовго загальмувати розвиток вашої справи.
Джерело: Business Insider
Дякуємо!
Тепер редактори знають.