Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

70% мігрантів з України наразі працевлаштовані: дослідження

13.10.23 Новини 3 хв читання

Компанія Gradus Research провела опитування серед українських мігрантів та представників бізнесу. Дізналися, де українці працюють за кордоном, як почувається бізнес в Україні та чи бачить загрозу дефіциту кадрів. Ділимось основними висновками дослідження.


Опитування проводили серед українців, які від початку повномасштабного вторгнення виїхали за кордон і досі там залишаються (220 осіб віком від 18 років), а також серед представників бізнес-спільноти, які зараз проживають і працюють в Україні (165 власників та керівників).


Як і де українці працюють за кордоном


70% українських мігрантів, які з початку війни перебувають за кордоном, зазначили, що наразі мають роботу.

54% працюють у країні перебування, ще 12% працевлаштовані в українських компаніях і працюють віддалено, а 4% працюють дистанційно на іноземну компанію. Ключовою причиною безробіття серед опитаних українських мігрантів найчастіше є незнання місцевої мови (43%).

Мігранти також розповіли, у яких сферах вони працюють:

працевлаштовані мігранти

Але попри те, що більшість українців адаптувалися й знайшли роботу за кордоном, вони хочуть повернутися в Україну. Так налаштовані 63% опитаних. Серед них більше третини планують це зробити до кінця 2024 року (39%).


Чи відчуває бізнес дефіцит кадрів


Лише чверть (24%) опитаних компаній в Україні відчувають наразі дефіцит кадрів. Проте вже обдумують, як розв’язувати цю проблему в майбутньому. Адже, окрім міграції, її може спричинити мобілізація персоналу — про це зазначили 39% опитаних.

Зокрема, компанії планують залучати нових працівників в Україні (41%), створювати умови для віддаленої роботи (34%), пропонувати привабливі фінансові умови праці (32%) тощо.

дефіцит кадрів

«Бізнес бачить проблему дефіциту кадрів як один із ключових ризиків у майбутньому і готується її розв’язувати. Подібної проактивної позиції у відновленні людського капіталу бізнес очікує і від держави — через боротьбу із корупцією, підтримку підприємництва та створення нових робочих місць», — коментує Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research.


Виклики для бізнесу під час війни


Серед ключових воєнних викликів для бізнесу, пов’язаних з кадрами:

  • зберегти оплату праці співробітників — 44%;
  • зберегти команду — 39%;
  • убезпечити працівників — 28%.

Про релокацію бізнесу за кордон наразі замислюються лише 4% опитаних бізнесів.

бізнес під час війни

Повний звіт за результатами дослідження доступний на сайті Gradus Research за посиланням.

Шукаєте роботу?

Переглядайте актуальні вакансії у сферах, які вас цікавлять

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: