Верховна Рада в другому читанні ухвалила законопроєкт № 9432 про застосування англійської мови в Україні. Розповідаємо, які зміни він передбачає.
Що передбачає новий закон
У тексті законопроєкту сказано, що застосування англійської мови в Україні має поширюватися на військову, медичну, транспортну системи та у сфері культури.
Англійську мову обов’язково викладатимуть у старших групах дитсадків, у середній школі, ПТУ та університетах України.
Також законопроєкт передбачає фінансову підтримку кінотеатрів за демонстрування англомовних фільмів.
Трансформація статусу англійської в Україні повинна стати стратегічним кроком до членства в ЄС. А метою законопроєкту є підвищення рівня конкурентоспроможності України, зростання її інвестиційної та туристичної привабливості, розширення застосування англійської мови в публічних сферах суспільного життя та створення сприятливих умов для її опанування громадянами України.
Читати також: 5 лайфхаків із вивчення англійської від популярного репетитора з TikTok
Кого зобов’яжуть вчити англійську
Новий закон визначає категорії посад, де знання англійської є обовʼязковим:
- держслужбовці категорії «А»;
- держслужбовці категорій «Б» і «В», перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів;
- голови місцевих державних адміністрацій та їхні заступники;
- військовослужбовці офіцерського, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;
- поліцейські середнього і вищого складу Національної поліції України, представники начальницького складу інших правоохоронних органів, представники начальницького складу служби цивільного захисту, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;
- прокурори;
- працівники податкових та митних органів, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;
- керівники, члени виконавчого органу, члени наглядової ради (ради директорів) та інші посадові особи державних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких понад 50% акцій (часток) належать державі;
- керівники державних наукових установ;
- керівники закладів вищої освіти;
- працівники сфери освіти і науки, перелік яких встановлюється Кабміном.
Фінансувати вивчення громадянами України англійської мови будуть коштами державного, місцевих бюджетів та з інших джерел, не заборонених законодавством.
Шукаєте роботу?
У нас можна обрати вакансії за вашим рівнем знання англійської мови. Вакансій для тих, хто поки що не знає англійської, теж вистачає.
Вакансії