Автоматизація праці все частіше обговорюється в медіа і вже потрохи стає реальністю. А ще навколо цієї теми виникає багато помилкових припущень – наприклад, що роботи відберуть у нас робочі місця. Як насправді виглядатиме робота майбутнього, з’ясувала у своєму дослідженні британська компанія Willis Towers Watson.
Міф №1. Компанії хочуть повністю замінити співробітників машинами.
Реальність: більша частина роботодавців (57%) стверджують, що автоматизація потрібна в першу чергу для підвищення ефективності та продуктивності людини. На другому місці – зниження витрат (24%)на третьому – уникання помилок (15%). Отже, автоматизація має на меті не замінити талант людини, а навпаки – підсилити його.
Міф №2. У майбутньому зміни торкнуться лише ІТ-процесів.
Реальність: понад 60% роботодавців запевняють, що для ефективного впровадження автоматизації необхідно застосовувати нові підходи не лише у сфері ІТ, але й в таких областях, як управління продуктивністю та розвиток лідерства.
Міф №3. Автоматизація негативно вплине на працівників.
Реальність: автоматизація призведе до появи нових кваліфікаційних вимог. Наприклад, 45% організацій прагнуть модернізувати робочі місця протягом наступних 3 років і будуть вимагати від працівників нових навичок, актуальних після запуску автоматизації. Ті, хто адаптуються до нових вимог, будуть заробляти навіть більше.
Міф №4. Автоматизація призведе до втрати робочих місць.
Реальність: автоматизація сприяє і зменшенню, і навпаки підвищенню попиту на деякі професії. Організації розраховують знизити відсоток штатних співробітників з 83% до 77% за 3 роки. Але у той же час 19% компаній впевнені, що автоматизація праці відкриє нові перспективи для найму позаштатних працівників. За прогнозами, ця цифра зросте до 50% протягом наступних 3 років.
Міф №5. Автоматизація вже активно впроваджується в багатьох компаніях
Реальність: виявляється, більшість організацій ще не готові до змін на робочих місцях або перекваліфікації перспективних співробітників. У середньому, менш як 5% опитаних компаній повністю підготовлені до впровадження автоматизації.
Джерело: сайт Всесвітнього економічного форуму
Читайте також: «Червона книга професій. Що робити, якщо ваша посада скоро зникне»
Дякуємо!
Тепер редактори знають.