Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Компенсація психолога й безлімітні відпустки: як змінились бенефіти в IT-компаніях в умовах війни

14.06.23 Новини Увійти в ІТ 4 хв читання

Рекрутингова агенція ITExpert провела дослідження про те, як змінився соцпакет та інші умови праці для IT-фахівців у зв’язку з повномасштабною війною. Ділимося головними висновками дослідження.


Перегляд зарплат


За підсумками травня 2023 року, 50,7% IT-компаній не призупиняли перегляд компенсацій та кар’єрного зростання працівників. 8,1% опитуваних не мають такої можливості. Водночас 0,7% компаній не пропонували підвищень і до початку повномасштабної війни.

кар'єра та зарплати в в IT

Читайте також: Третина українців заробляє істотно менше, ніж до вторгнення: опитування


Оплачувані відпустки й лікарняні


У середньому IT-компанії покривають 20 робочих днів відпустки для своїх працівників-ФОПів. Безлімітні відпустки діють у 2,9% опитаних IT-компаній. Натомість у 0,7% компаній узагалі не пропонують відпустки працівникам.

Безлімітні sick leaves, тобто дні відсутності через хворобу чи погане самопочуття, пропонують 14,7% компаній. 25,7% оплачують до 10 днів. Від 11 до 30 оплачуваних лікарняних надають 16,9% роботодавців. У 5% організацій sick leaves не оплачують.

Читайте також: Жінки в українському IT: скільки їх та які посади обіймають


Формат роботи


Згідно з результатами дослідження в IT-компаніях наразі переважає гібридний формат роботи (офіс чи віддалена робота за бажанням працівника) — 74,3% компаній. Лише 14,7% пропонують працівникам повний ремоут.

формат роботи в IT-компаніях


Які ще бонуси пропонують


Через війну деякі IT-компанії скасували мотиваційні бенефіти та соцпакети працівникам, намагаючись оптимізувати бюджети й скоротити витрати. Водночас додали декілька необхідних бонусів, зокрема для налагодження комфортної роботи вдома. Під час блекаутів за запитом працівників компанії компенсували придбання генераторів чи старлінків (30,1%). Також надають компенсації для роботи в коворкінгу (41,9%) або релокації (33,1%).

Деякі працедавці запровадили компенсації на підтримку ментального здоров’я (25%). А ще, що дуже важливо, зберігають робочі місця працівникам, які долучилися до лав ЗСУ, та закуповують екіпірування.

Серед інших бонусів, які надають працівникам:

  • привітання та подарунки від компанії (61,8%);
  • внутрішнє навчання (57,4%);
  • компенсація зовнішнього навчання чи сертифікацій (57,4%);
  • медичне страхування (55,9%);
  • програми менторингу (52,9%);
  • компенсація занять спортом (35,3%);
  • регулярні офлайн-тимбілдинги (33,1%).
бонуси айті


Загалом ми у команді бачимо, що IT-фахівці звертають увагу не стільки на бенефіти, скільки на стабільність та прогнозованість роботи компанії. Потрібно розуміти, що буде з бізнесом в найближчі шість місяців, рік та кілька років.

Стас Шихов, CEO в ITExpert


Як проводили дослідження


В опитуванні взяли участь 136 IT-спеціалістів. 39% з них працює в компаніях зі 100-1000 працівників. Близько 12,5% учасників дослідження зазначили, що їхні компанії налічують понад 1000 людей. З них представники продуктових компаній — 42,6%, аутсорсингових та аутстафінгових компаній — 45,6%, інших типів компаній — 12,5%.

Шукаєте роботу в IT?

Маємо багато пропозицій від перевірених працедавців

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.