Інтернет-сервіс з набору персоналу HackerRank опитав 10 351 студента-програміста, щоб виявити, як саме молоді фахівці вчаться програмуванню. Результати дослідження засвідчили досить низький рівень академічної IT-освіти.
65,1% опитаних назвали себе самоучками, з них 37,7% активно доповнювали академічну освіту самостійним вивченням теми, а 27,4% навчалися повністю самостійно. Респондентів, які заявили, що їм вистачає знань з академічних курсів і програм, виявилося лише 31,9%.
Фото: HackerRank
«Світ розробки програмного забезпечення розвивається дуже швидко, і знання програміста не менш швидко застарівають. Тоді як в університетах і досі викладають основи Java або PHP, багато компаній переходять на Go, Python і Scala. Тому постійна самоосвіта – єдиний спосіб для розробника залишатися конкурентоспроможним фахівцем», – стверджують спеціалісти з HackerRank.
Найпопулярнішими сторонніми джерелами знань серед студентів є Stack Overflow (77,3%), YouTube (73%) і книги (59,9%).
«Зростання популярності YouTube як джерела інформації свідчить про початок епохи покоління Z, оскільки серед більш досвідчених фахівців, тобто серед покоління Y, 88% вважають за краще шукати інформацію на Stack Overflow і лише 64% – на YouTube», – говорять дослідники.
Джерело: ITC
Як обрати подарки колегам на Новий рік, не витрачаючі усі гроші та нерви?
Дякуємо!
Тепер редактори знають.