fbpx

Блогер та кіберспортсмен — відтепер офіційні професії у Китаї

Редакція Вт., 25.08.20 Новини

Як повідомляє Bloomberg, це відповідь уряду на коронакризу і високий рівень безробіття.

Міністерство освіти КНР розширило перелік офіційних професій. Відтепер офіційно працевлаштованими вважатимуться блогери, кіберспортсмени, власники інтернет-магазинів, учасники інкубаторських програм, програм по боротьбі з бідністю та солдати-строковики. Це пов’язано з тим, що уряд бореться з високим рівнем безробіття внаслідок пандемії коронавірусу. 

Для того, щоб не вважатися безробітним у Китаї, відтепер достатньо мати одну годину оплачуваної праці на тиждень.


Навіщо це потрібно


Рівень безробіття у Китаї різко виріс внаслідок пандемії. Близько 130 мільйонів громадян втратити роботу повністю або були змушені піти у неоплачувану відпустку. Додатково цього року з китайських вишів випустилися рекордні 8,74 мільйона молодих спеціалістів. Щоб показники безробіття не були такими жахаючими, уряд вирішив змінити своє уявлення щодо того, що вважати роботою, і таким чином покращити статистику. 

Випускникам коледжів не обов’язково працювати у офісі. У них є багато варіантів, включно з фрилансом. Вони можуть відрити онлайн-магазин чи зайнятися електронною комерцією, або ж розпочати власний бізнес за допомогою одного лише ноутбука. 

Тан Мін, економіст і радник Державної ради

Офіційний показник рівня безробіття в Китаї становив 5,9% у травні після стрибка до рекордних 6,2% у лютому через коронавірус. Цього року уряд орієнтується на показник «близько 6%», але підрахунок є недосконалим, оскільки він не враховує численних робітників-мігрантів із сільської місцевості.

Окрім нових офіційних професій, уряд Китаю запровадив цілу низку заходів, спрямованих на те, щоб утримувати офіційні показники безробіття на низькому рівні: зокрема, студентів заохочують продовжувати післядипломне навчання у вишах, випускників професійних навчальних закладів — отримувати повну вищу освіту, а у сільських регіонах збільшують набір вчителів. 

Джерело: Bloomberg

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: