Вже минає другий рік від початку революції ШІ, коли компанія Microsoft вклала $10 мільярдів в OpenAI. Відтоді ChatGPT та інші чат-боти й генератори зображень вловили дух часу, але прибутки від них досі не співмірні з інвестиціями. Тому аналітики прогнозують, що врешті все закінчиться крахом для багатьох бізнесів, що пов’язали своє майбутнє зі штучним інтелектом.
У понеділок, 5 серпня, на фондовому ринку впали акції технологічних компаній. Це сталося, коли такі компанії, як Intel, звільнили працівників та замінили їх генеративними ШІ. А Google представила свого помічника Gemini у суперечливій рекламі в прайм-таймі Олімпійських ігор.
Для компаній, які вклали мільярди у розвиток ШІ, і стартапів, що виникли внаслідок ажіотажу, експерти прогнозують крах. І це може статися зовсім скоро, менше ніж за рік.
Читайте також: ChatGPT і не тільки: 20+ корисних сервісів на основі штучного інтелекту
Технолог і професор Університету Нью-Йорка Гарі Маркус, який протягом тривалого часу застерігав щодо генеративного ШІ, у своєму блозі попередив, що бульбашка лопне «неминуче». Маркус вказав на складні та постійні проблеми, які перешкоджають базовій функціональності штучного інтелекту: наприклад, він схильний до «галюцинацій» і видавання неправдивої інформації, йому все ще важко вдається визначення, для чого використовується об’єкт і чому.
Більше вкладень, ніж прибутків
Аналітик Morgan Stanley Кіт Вайс каже: «Зараз у галузі точаться дебати щодо витрат на генеративний ШІ та чи виправдає їх монетизація».
Наприклад, такі програми, як Midjourney, можуть генерувати психоделічні зображення за командою користувача. Але на Волл-стріт виникає питання, чи вартує цей «трюк» мільярдних вкладень та енерговитратних серверних ферм.
Керівники Google, Meta та Amazon зіткнулися з подібними питаннями від інвесторів, але наполягають, що інвестиції в штучний інтелект принесуть фінансові вигоди в довгостроковій перспективі.
Читайте також: Штучний інтелект проти реальності: як викрити підроблені зображення, аудіо та відео
Наприклад, фінансова директорка Microsoft Емі Гуд каже: «Витрати, пов’язані з хмарними сервісами та штучним інтелектом, становлять майже всі наші загальні капітальні витрати. Приблизно половина з них йде на інфраструктурні потреби, де ми продовжуємо будувати та орендувати центри обробки даних, які підтримуватимуть монетизацію протягом наступних 15 років і далі».
А фінансова директорка Meta Сюзан Лі під час звіту про прибутки зазначила, що компанія не очікує суттєвих доходів від продуктів ШІ у 2024 році — попри прогнозовані витрати компанії на штучний інтелект від $96 до $99 мільярдів на рік.
Водночас інвестори хочуть бачити прибутки зараз, а не через 10-15 років, щоб знати, що їхні вкладення були виправдані.
Професор Гарі Маркус на своїй сторінці X поділився прогнозами, що, на його думку, станеться, коли «булька» лусне. Наприклад, багато ШІ-стартапів неминуче зазнають краху, а багато інвесторів залишаться ні з чим.
Втім, найважливіше, додає Маркус — те, що штучний інтелект не зникне, а скоріше відійде на задній план, «оскільки врешті-решт будуть винайдені кращі підходи».
Шукаєте роботу або співробітників?
У розділі «Вакансії» ми допомагаємо компаніям і кандидатам знайти одне одного!
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Чому ми втомлюємося від роботи та чи завжди звільнення — єдиний вихід?
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії