Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Чому молоді співробітники перепрацьовують: дослідники назвали 5 причин

14.06.23 Новини 4 хв читання

Представники покоління «зет» все частіше зізнаються, що працюють понаднормово. І це пов’язано з умовами, в яких опинилась молодь і які меншою мірою вплинули на старших колег. Про них у матеріалі BBC розповіли дослідники.


У квітневому звіті дослідницького інституту ADP, який опитав 32 000 працівників у 17 країнах, зазначено, що люди віком від 18 до 24 років (так зване покоління «зет», або зумери), як правило, витрачають 8 годин і 30 хвилин на тиждень, працюючи «безоплатно». Вони рано встають, затримуються допізна та працюють під час обідньої перерви. Для порівняння, люди віком від 45 до 54 років витрачають понаднормово в середньому 7 годин 28 хвилин, а від 55 та старше — 5 годин 14 хвилин.


Чому зумери працюють понаднормово


Серед причин, чому молодь перепрацьовує, експерти відзначають:

1. Складний початок кар’єри

Багато працівників покоління «зет» вперше влаштувалися на роботу під час пандемії, або й вже були звільнені, коли їм було лише трохи за двадцять. І через цю невизначеність відчувають, що мають довести роботодавцю, які вони цінні працівники.

За словами Нели Річардсон, головного економіста дослідницького інституту ADP, незахищеність робочого місця є найбільшою причиною старанності зумерів. У дослідженні «People at Work 2023» половина молодих респондентів заявили, що почуваються невпевнено у своїй ролі, що вдвічі перевищує частку людей старше 55 років, які сказали те саме.

Читайте також: Риси й цінності покоління Альфа. До чого готуватися роботодавцям?

2. Більше зусиль для того ж результату

Плануючи досягти в майбутньому своїх кар’єрних та фінансових цілей, молодь стикається з нестабільним економічним середовищем, і це викликає тривогу.

«[Молоді люди] не мають такої безпеки, яку мала я, коли закінчувала університет, — каже Лара Холлідей, консультант із кар’єри для керівників, якій трохи за 40. — Я не знала, чи отримаю роботу, яку хотіла, але я знала, що принаймні матиму роботу. А багато працюючи, зможу дозволити собі власний дім. Вони ж потрапляють у зовсім інший світ».

3. Боротьба зі стереотипами

Часто можна почути, що керівники вважають покоління «зет» лінивим. І усвідомлюючи негативні наслідки цього, молодь прагне довести зворотне, не прагнучи за це додаткових бонусів та винагород.

Дослідження ADP показало, що лише 50% працівників молодшого покоління очікують підвищення зарплати у своїй поточній компанії протягом наступних 12 місяців, тоді як дві третини опитаних старшого віку вважають, що заслуговують на відзнаку чи премію.

4. Тренди соціальних мереж

На сприйняття того, як треба показати себе в роботі, впливає, наприклад, TikTok. Там молоді працівники часто розповідають, що працюють «з 6 до 9», перш ніж почати основну роботу «з 9 до 5».

«Існує гламуризація гіперпродуктивності, яка значною мірою випливає з того, що молоді люди прагнуть посилити своє портфоліо», — каже Лара Холлідей.

Читайте також: Вакансія мрії: пропонують $1000 за 10-годинний перегляд роликів у TikTok

5. Бажання працювати на етичних або цілеспрямованих роботодавців

Як зазначає Нела Річардсон, багатьох представників покоління хвилюють такі теми, як різноманітність та інклюзивність, а також гендерна справедливість в оплаті праці. І вони раді наполегливо працювати на компанії, які виправдовують їхні очікування,  і водночас — звільнитися, якщо роботодавець перестане відповідати цим ідеалам.


До яких наслідків це може призвести


Експерти прогнозують, що сподіваючись досягти успіху у світі, охопленому тривогою та невизначеністю, молодь продовжить перепрацьовувати. Але цей ритм не може не позначитися на якості життя. Дослідження ADP показали, що молоді працівники частіше, ніж будь-яка інша вікова група, страждають як через високий рівень стресу, так і через погане психічне здоров’я.

Зрештою, каже Лара Холлідей, молоді працівники повинні будуть знайти спосіб сповільнитися, якщо хочуть уникнути згубних наслідків: «Але потрібен час і багато самоусвідомлення… щоб запитати: “Як мені зберегти свою робочу етику, але працювати в розумніший спосіб, що з часом не призведе до вигорання?”».

Шукаєте роботу?

Наша розумна система підбору вакансій з урахуванням ваших кар’єрних побажань допоможе в цьому

Спробувати
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: