Польська компанія No Fluff Jobs провела опитування «Жінки в ІТ 2023» серед IT-спеціалісток з Польщі, України, Угорщини, Чехії й Нідерландів. Запитували про спеціалізацію, зарплату та найбільші виклики, з якими стикаються жінки в IT. Ділимось результатами дослідження.
Найпопулярніша спеціалізація — тестування
Жінки в ІТ найчастіше працюють тестувальницями: в Україні таких 22,1%, в Польщі — 14,9%, в Угорщині — 13,6% та в Чеській Республіці — 19,6%. І лише в Нідерландах першу позицію не посіло тестування, там жінки обирають Frontend (11,8%) і Fullstack (9,75%), а також Support ІТ. У п’ятірці найпопулярніших технологій почесне місце займає SQL. Також користуються популярністю HTML, CSS, JavaScript та Python.
Зарплати жінок в ІТ
Жінки з Польщі, України, Угорщини, Чехії й Нідерландів мають у середньому на 13% нижчу зарплату, ніж чоловіки. Найкраща ситуація в Польщі, де ІТ-спеціалістки заробляють на 4% менше, ніж чоловіки, в Україні цей показник найвищий — розрив становить 18,25%.
Майже кожна четверта жінка в українському ІТ (26%) отримує від 550 до 1100 доларів на місяць, 16,7% заробляють від 1101 до 1650 доларів, ще 15,3% декларують дохід від 1651 долара до 2200 доларів. Понад 3300 доларів заробляють майже 8%.
За останній рік 62,5% жінок в ІТ отримали підвищення заробітної плати, і майже стільки ж (63,5%) задоволені своїм поточним заробітком. Однак багато компаній все ще мають труднощі із прозорістю працевлаштування. 63% ІТ-фахівчинь в Україні не знають, скільки заробляють колеги на тій самій посаді та з тим самим рівнем досвіду.
Найбільші виклики
Найбільшим викликом у 2022 році були турбота про власний добробут та боротьба зі стресом. Серед жінок в Україні ці відповіді обрало 66% респонденток, в Чехії та Угорщині — 46%. ІТ-спеціалістки з Нідерландів найчастіше скаржились на зниження мотивації (34%).
Шукаєте роботу?
Ми збираємо найкращі диджитал-вакансії в перевірених компаніях, зокрема й в IT.
до вакансій
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Які бенефіти пропонують своїм працівникам роботодавці: кейси 5 компаній