Команда Genesis Education провела опитування студентів щодо університетської освіти, необхідності в додатковому навчанні, планів розвитку кар’єри та розуміння українського ІТ-ринку. Головна мета — зрозуміти, чого саме не вистачає студентам різних спеціалізацій. Ділимося результатами опитування.
Програми вишу замало для старту кар’єри
Кожен третій опитаний вказав, що навчальна університетська програма не дає тих знань та навичок, які необхідні для старту кар’єри за спеціальністю. Тому 97% студентів займаються самоосвітою, використовуючи для цього додаткову інформацію в інтернеті, безкоштовні курси та профільні телеграм-канали.
Бажання працювати за фахом зменшується з кожним курсом
Опитування показало, що 46,8% респондентів планують працювати за спеціальністю, але з кожним роком та курсом це бажання поступово зникає. Наприклад, серед першо- та другокурсників таких охочих 51,2%, а от серед магістрантів — вже 43%.
Студенти найбільше хочуть працювати в ІТ-сфері
Про це повідомили 69,3% опитаних. При цьому 55,6% з них обрали б роботу в продуктовій компанії, а 15,3% зацікавлені в запуску власного технологічного стартапу.
Але й тут не все так однозначно: бажання запустити власний стартап зменшується з курсом. Наприклад, на першому і другому курсах про власний бізнес замислюються 21% опитаних, а на третьому та четвертому — лише 12%.
Українські виші співпрацюють з бізнесом
ЗВО активно впроваджують зміни в освітні програми та співпрацюють з ІТ-компаніями, щоб давати студентам більш актуальні знання. Наприклад, влітку 2021 року Genesis спільно з Києво-Могилянською академією організувала Software Engineering School, і в планах ще кілька подібних проєктів.
Хороша новина — студенти в курсі подібних ініціатив, адже понад 40% респондентів вказали, що їхній університет активно співпрацює з бізнесом. За результатами опитування, найдіяльнішими виявились КНУ ім. Тараса Шевченка, КПІ ім. Ігоря Сікорського, НаУКМА, КНЕУ ім. Вадима Гетьмана.
Опитування проходило у травні-червні 2021 року, у ньому взяли участь 1809 респондентів віком 16-24 роки.
Чи допомагає престижність університету влаштуватися на роботу? Якою студенти бачать роботу в ІТ-компанії? Про це та інше більше в звіті опитування.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.