Завдяки проєкту від громадської спілки «Освіторія» за лаштунками головної фешн-події країни побували вихованки інтернатів, які роблять свої перші кроки в напрямку модної індустрії: вчаться шити одяг, робити візаж та зачіски.
Шанс на освіту і роботу
В Україні діють 696 інтернатів, у яких проживають і навчаються майже 100 тисяч дітей. Згідно з дослідженнями, лише 10% випускників інтернатів соціалізуються, у той час як близько 76% бояться залишитися без освіти, роботи та стати безхатченками. Щоб виправити це, у вихованців інтернатів варто розвивати практичні навички, і давати їм протягом навчання у цих закладах не рибу, а вудку.
Проєкт «Перша професія» — це 32 гуртки у 21 інтернаті, де підлітки вчаться шиття та дизайну одягу і взуття, візажу, перукарської майстерності, кулінарії, будівельних та інших практичних професій. Усі учасники гуртків отримують професійне обладнання та матеріали, проходять тематичні майстер-класи, екскурсії й мотиваційні зустрічі із зірковими профі. Після закінчення гуртків вони можуть продовжити профільне навчання або одразу влаштуватися на роботу, маючи за плечима вже кількарічний досвід. У гуртках навчаються також діти з порушенням інтелектуального розвитку: це не стає їм на заваді отримати професію та знайти своє місце в житті.
Поради і натхнення від професіоналів
Під час Ukrainian Fashion Week вихованки інтернатів поспілкувалися з молодим дизайнером Богданом KASS, отримали заряд натхнення від генерального продюсера Ukrainian Fashion Week Володимира Нечипорука, подивилися на роботу професіоналів на backstage та побували на модному показі.
Таке спілкування чи не важливіше для дівчат, ніж власне уроки професійної майстерності: вихованці інтернатів часто замкнені всередині маленького світу своїх закладів.
Соціалізація та рольові моделі
Великою проблемою для дітей, позбавлених батьківської опіки, є відсутність рольових моделей та соціалізація. Саме тому знайомства з людьми та світом поза стінами інтернатів мають визначальну роль у становленні молодих людей.
Один із секретних компонентів успіху «Першої професії» — це виїзд на реальні підприємства, можливість спостерігати за роботою в компаніях, які займаються пошиттям одягу, у перукарнях та салонах краси, які побудували успішний бізнес. Для дівчат це величезне натхнення. Саме зараз мають змогу набратися досвіду від 4–5 крутезних рольових моделей — організаторів UFW, дизайнерів, моделей, візажистів і перукарів.
За 23 роки існування Ukrainian Fashion Week приймали в себе в гостях дітей із сиротинців, передавали швейні машинки до дитячих будинків та навчали дівчат шити на них. Тепер дівчата з «Першої професії» поспілкувались із представниками багатьох професій та зрозуміли на ділі, як все працює й що потрібно, аби прогресувати, рухатись вперед і досягати успіху.
Хочу, щоб молодь не забувала, що професійності можна навчитись, її можна підтягнути. А ось твоя порядність і відповідальність — обов’язкова.
Понад 400 вихованців інтернатів отримали першу професію завдяки «Освіторії». Окрім Ukrainian Fashion Week, проєкт «Перша професія» підтримують численні партнери: Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД», Віннер Автомотів Груп, міжнародна організація IWCK, Клуб Добродіїв, ADV coupon, Кока-Кола Беверіджиз, Всі.Cвої, w8less, Artview та багато інших небайдужих компаній, організацій та приватних доброчинців. Дізнатися більше про проєкт та підтримати його можна на сайті.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.